Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Bu Altcoinlerden Uzak Durun. 2018’in En Kötü Kripto Para Yatırımları

Ana Sayfa » GÜNCEL » Bu Altcoinlerden Uzak Durun. 2018’in En Kötü Kripto Para Yatırımları
Bu Altcoinlerden Uzak Durun. 2018’in En Kötü Kripto Para Yatırımları


Piyasanın lokomotifi Bitcoin’in kötü gidişatı altcoinleri fazlasıyla kötü etkiledi. Hele bazı altcoinler var ki uzmanlar “ bu altcoinlerden uzak durun !” uyarısı yapmakta hiç sakınca görmüyorlar.

En Kötü Kriptolar Listesi Yayında2018 yılı kripto dünyası için hiç iyi hatıralar bırakmayacak gibi görünüyor. Son çeyreğe girerken birçok yatırımcı yükseliş coşkusunu kaybetmeye ve umutlarını başka bahara ertelemeye başladı. Birçok altcoin resmen zirveden yerin dibine çakıldı. Hatta bazıları %90’lara varan kayıplar yaşadı.

Uzun süredir devam eden ayı sezonunda Altcoinler Bitcoin’e nispetle daha fazla zarar gördü. Ancak özellikle birkaç tane altcoin için şimdiden dikkat çekici felaket senaryoları çizilmeye başlandı bile. Geliştirdikleri projeler, bırakın piyasa değerlerini arttırmayı piyasadan silinmelerine sebep olacak.

Weiss Ratings twitter hesabında paylaştığı haberde şu ana kadar kripto piyasadaki en çok kaybedenleri seçti.


Ayrıntılarda çoğu altcoinin zirveye çıktığı sene 2017 gözükürken düşüşün başladığı zaman dilimi 2017’nin sonu ve Ocak 2018’in ilk günlerine denk geliyor.

Bu Altcoinlerden Uzak Durun !Bitcoin ve birçok altcoinin düşüş sebebi genel olarak Dolar ile ilgilidir. Ancak en kötü listede yer alan son 10 altcoin için fiyat kayıplarının sebebi farklı. Dilerseniz analistlerin bu altcoinlerden uzak durun ikazına sebep olan en kötü 10 altcoinden birkaç tanesini irdeleyelim:

ZClassic(ZCL)Yaklaşık olarak 200 $ olan değerinin % 99’unu kaybederek ZClassic (ZCL 3.42 $’ a düştü. Sene başında Bitcoin Private ile hard fork söylentileri fiyatını biraz hareketlendirse de fork’tan sonraki düşüşü engelleyemedi ve dibi gördü.

Bitcoin Diamond (BTCD)BTC Diamond da zirveden düşenlerden. 2017 sonundan bu yana % 97 oranında değer kaybı yaşadı. Böylelikle BTC Diamond Bitcoin da başarısızlıkla sonuçlanmış çatallarından biri oldu.

Einsteinium (EMC2)Einsteinium (EMC2) da sene boyunca talihsizlik yaşayan altcoinlerden bir tanesi. Yaklaşık olarak değerinde % 97 oranında bir kayıp yaşadı. Bu düşüşün en büyük sebebi yatırımcıların vaat ettiği teknolojiyi tam olarak sunamamış olmasıdır. Poloniex borsasında liste dışı kalması ise fiyatını iyice düşürdü.

Bitcoin Private (BTCP)Bitcoin Private (BTCP) seneye büyük umutlarla başladı. Ancak düşük likidite ticareti ve takım içindeki anlaşmazlıklar kripto paranın çöküşünü hızlandırdı ve 2.43 $ seviyesine kadar düştü.

Kripto Parada Neye Göre Yatırım Yapmalı?Kripto varlıklarının performansını karşılaştırmak son derece zordur çünkü hepsi farklı işlem profillerine sahiptir. Ancak listelendiği borsaların kalitesi ve sahip oldukları likidite hacmi fiyatın yönünü ve oynaklığını az çok tahmin ettirir.

Kripto piyasa volatilitesi her zaman böyleydi ve geçmişte de buna benzer kayıplar yaşandı. Ancak 2018 bitcoin dahil bütün kriptoları etkiledi. Çok ümit vaat eden ve kesin tutar gözüyle bakılan projeler bile % 80’e varan kayıplara sebep oldu. Ancak uzmanların bu altcoinlerden uzak durun uyarılarına kulak verip likidite sıkıntısı olmayan ve piyasa hacmi geniş kriptolara yönelmek şu an için en iyi seçim.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Bu Altcoinlerden Uzak Durun. 2018’in En Kötü Kripto Para Yatırımları - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Piyasa Yeniden Yeşillendi! Yükseliş Devam Edecek Mi? Yeni Bitcoin cüzdanları patlama yaşıyor: Çoğu kurumsal yatırımcı Tom Lee’nin Şirketinden Yatırımcılara Bitcoin ve Kripto Para Uyarısı Bitcoin cüzdanı kapatıldı, paralar içeride kaldı: Yöneticiler birbirini suçluyor Dünyanın ilk kripto ETP’si İsviçre’de piyasaya sürüldü: Ancak piyasa tepkisi sınırlı, peki bunun nedeni nedir? Ethereum Güncellemesinin Ertelenmesi Piyasaya Nasıl Yansıdı? İşte Son Durum

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır