Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Bu 5 Kripto para ve Blockchain projesi dünya ekonomisini değiştirmeye aday

Ana Sayfa » GÜNCEL » Bu 5 Kripto para ve Blockchain projesi dünya ekonomisini değiştirmeye aday
Bu 5 Kripto para ve Blockchain projesi dünya ekonomisini değiştirmeye aday

© Reuters.  © Reuters.

Bugünkü yazımızda sizlere dünya ekonomisini değiştirebilecek 5 Kripto para ve Blockchain projesinden bahsedelim dedik. Blockchain ve Kripto para teknolojilerini anlaşılabilir kılmakta en büyük zorluklardan temel neden çok geniş ve komplike olmalarıdır. Okyanustaki su miktarını tahmin edin.(1,3 milyar kilometre küp), Bu miktarı zihnimizde tahayyül edebilecek yeterli kapasiteye hangimiz sahibiz? Aynı şekilde Kripto para ve Blockchain teknolojisinin potansiyelini düşünürken de okyanus örneğindeki gibi teknolojinin sınırsız doğası ve tüm küresel ekonomiyi baz almanız gerekiyor.

5 Kripto para ve Blockchain projesiSiacoinVeri talebi sürekli olarak artmakta ve bununla birlikte veri depolama talebi de artmaktadır. Bilgi ekonomisinin büyümesi halihazırda konvansiyonel ekonomiyi geride bırakıyor ve merkezi olmayan bir depolama sistemi ile dünyanın herhangi bir yerindeki insanlar bulut depolama yarışına girebiliyor. Piyasada faaliyet gösteren bulut depolama platformlarına kıyasla Sia’nın merkeziyetsiz bulut depolama sistemi %90 daha az masraf sunuyor. Tüm dünyada milyonlarca terabyte kullanılmayan disk alanı, Siacoin gibi projeler aracılığıyla paraya dönüştürülebilecek ekonomik bir değerdir.

5 Kripto para ‘dan Siacoin listemizin başında yer alıyor. Siacoin (SC) Binance borsasında da listelenmektedir.

KlerosKleros, merkeziyetsiz ve yeni bir uyuşmazlık çözümü protokolü oluşturmayı amaçlamaktadır. Kleros protokolü, kullanıcıların akıllı sözleşmelere doğrudan uyuşmazlık çözümü protokolü uygulayabilmeleri anlamına geliyor.

Kleros tabi ki ABD Yüksek Mahkemelerinin işini elinden alacağı anlamına gelmez. Bununla birlikte ekonomik sözleşmelerdeki uyumsuzluklarda merkeziyetsiz olan bu platform kullanabilecek. Sistem katılımcılardan bir depozit (Kleros PNK Token ) ile sözleşme imzalamasını istiyor. Kleros, Tarafların bir ortaklığa girmeden önce uymayı kabul ettikleri yasal maliyetleri ve belirsizliği ciddi ölçüde azaltan, kendi aralarında ve uluslararası bir protokol oluşturmayı sağlıyor.

Cargo CoinBir Mülkiyetin yasal devri, gümrük işlemleri ve kargonun fiili olarak alınması, zaman alan ve aracılar ile komisyoncuların yardımına ihtiyaç duyulan bir durumdur. Her biri için ayrı ücret ödemesi yapılır ve kapsamlı komplike evraklarla gerçekleştirilir.

CargoCoin, tüm bu bürokrasiyi ve evrakları sayısallaştırarak tedarikçilerin, nakliyatçıların ve alıcıların tümünün etkileşimde bulunabilecekleri ayrıca güvenli bir şekilde alışverişi yapabilecekleri bir platform sağlıyor.

CargoCoin planlarını uygulayabilir ve nakliye endüstrisini gemide taşıyabilirse, küresel ekonomide yeni bir çağ başlatıp zincirleme reaksiyonlara yol açabilir.

Birleşik Krallık temelli ICO projesi Cargo coin, küresel ticaret ve taşımacılığı merkeziyetsizleştiren bir akıllı sözleşmedir. Gelecek vadeden 5 Kripto para ‘dan Cargocoin ve Blockchain (Ethereum tabanlı) projesi bu amaç için tasarlanmıştır.

StellarStellar Lumens, sınır ötesi ödeme kolaylığı sağlayan blockchain teknolojisi kullanılarak geliştirilmiş açık kaynak kodlu bir kripto para birimidir. 2014 yılında ABD Delaware eyaletinde kar amacı gütmeyen bir kuruluş olarak kurulmuştur. Stellar Lumens, önemli şirketler olan BM ve KlickEx başta olmak üzere yeni birçok ortaklık duyurdu.

Az gelişmiş ülkelere odaklandıklanan Stellar, Ripple gibi bazen % 100 pre-mine olmaktan dolayı eleştiriliyor. Stellar, ana hedef pazarlarından biri olan Afrika gibi yerlerde daha kolay kabul ediliyor. Stellar Lumens yatırımcılar için gelecek vadeden 5 Kripto para arasında yer alıyor.

SwarmSwarm, Token kullanarak varlık destekli fonlar aracılığıyla daha küçük yatırımcılara yüksek getirili ve alternatif yatırım sınıfları açmak için Blockchain gücünü kullanan ve geleceği olan bir projedir. Swarm Fund platformundaki pilot yatırım araçları; Riskli Gayrımenkul Fonu, Güneş Enerjisi Fonu ve Kripto para Fonu içermektedir. Daha önce Kurucu ortağının da belirttiği gibi ilk kripto dalgası Bitcoin eşliğinde eşler arası bir işlem sistemiydi. İkinci dalga Ethereum, bize akıllı sözleşmeler ve dijital araçların programlanabilirliğini getirdi. Üçüncü dalga ise Blockchain’de işlem gören gayrimenkul şirketleri gibi gerçek dünyadaki varlıkların desteğiyle dijital ürünlerin menkul kıymetleştirilmesi olacaktır.

Bugünkü yazımızda sizlere gelecek vadeden ve dünya ekonomisini değiştirecek önemli gördüğümüz 5 Kripto para ve Blockchain projesinden bahsettik. Kripto para dünyası ile ilgili son dakika gelişmelerini en çabuk öğrenmek için takipte kalın.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Bu 5 Kripto para ve Blockchain projesi dünya ekonomisini değiştirmeye aday - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Eski Goldman Sachs Yöneticisi: Kripto Para Birimlerinin Önünde Parlak Günler Var Çin Neden Kripto Para Madenciliğini Yasakladı? Alex Kruger: Bitcoin Ayı Piyasasını Yendi! Kripto Paraların Piyasa Değeri 210 Milyar Dolara Çıkarken, XRP de Yükselişe Geçti Günün önemli kripto haberleri: Bitcoin’in gizemli madencileri, Ripple’ın muazzam kârı, Ethereum’un ertelenen hard forku ve fazlası İran Kripto Paraları Resmi Bir Endüstri Olarak Tanıyor

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır