Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

BTC işlem Hacmi Yüzde 20 Arttı, Bitcoin Fiyatı Artacak mı?

Ana Sayfa » GÜNCEL » BTC işlem Hacmi Yüzde 20 Arttı, Bitcoin Fiyatı Artacak mı?
BTC işlem Hacmi Yüzde 20 Arttı, Bitcoin Fiyatı Artacak mı?

© Reuters.  © Reuters.

Son 24 saatte, Bitcoin son 12 gündür alışık olduğumuz fiyat hareketinden farklı bir fiyat hareketi gösterdi. BTC fiyatları 6,400 dolar seviyesinden 200 dolar düşüş gösterdi. Tüm bunlar gerçekleşirken Bitcoin (BTC) işlem hacmi %20 arttı, Bitcoin fiyatı artacak mı?

Bitcoin (BTC) işlem Hacmi % 20 ArttıDaha spesifik olarak, Bitcoin işlem hacmi 3.5 milyar dolardan 4.1 milyar dolara yükseldi. Bu dikkate değer bir nokta çünkü fiyat aynı kalırken işlem yoğunluğu artarsa bunu olası bir fiyat artışının habercisi olarak kabul edebiliriz. Aynı şekilde fiyat stabil kalırken işlem yoğunluğu azalırsa bunu da olası fiyat düşüşünün habercisi olarak kabul edebiliriz.

Bitcoin geçtiğimiz saatlerde bazı tepe ve dip formasyonlarını tamamladı. Bitcoin Fibonacci’ye göre %50 ve %61 seviyelerini gösteriyor. Bu sabahki destek bölgesi %50 Fib seviyesi 100 günlük hareketli ortalama ile uyumlu. Aynı zamanda %61 Fib seviyesi ise 200 günlük hareketli ortalamayla uyumlu.

Bir noktaya dikkatinizi çekmek istiyorum. 100 günlük hareketli ortalama 200 günlük hareketli ortalamanın altında. Bunun anlamı, eğer mevcut durum desteklenmezse düşüş trendi devam edebilir. Oscilator, hala satış baskısının yoğun olduğunu gösteriyor. Aynı zamanda RSI indikatöründe yükselme meydana geliyor fakat yükselmenin devam etmesinden çok yatay seyretmesi daha olası.

Bitcoin Fiyatı Artacak mı?Bitcoin patlamaya benzeyen bir yanardağı andırsada Bitcoin fiyatına dair şu ana dek bir çok spekülasyon yapıldı ve yapılmaya devam ediyor. BTC şu an güç topluyor ve 6,000 dolar seviyesi üzerinde dengede durmaya çalışıyor.

Düne kadar, Bitcoin 4 saatlik grafikte yükseliş trendi gösteriyordu. Bitcoin 50 ve 20 günlük EMA seviyesinin arasında günü kapattı. Son 24 saatteki düşüşten sonra MACD’eki yükseliş trendi gözümüze çarpıyor.

Piyasalar Pazartesi günü hafif toparlanma emaresi gösterdi. Bu küçük toparlanmaları önümüzdeki günler adına BTC fiyatında potansiyel bir fiyat artışı olarak görebiliriz.

Şurayı vurgulamakta yarar var, eğer Bitcoin mevcut durumu muhafaza ederse 7 gün içerisinde fiyat artışını bekleyebiliriz. Böyle bir fiyat artışı kesin ve ani olacaktır. Başta Ethereum ve XRP olmak üzere böyle bir fiyat artışına eşlik edecektir.

Bildiğiniz gibi, geçtiğimiz hafta piyasalar yatay hareket etti yine de bazı altcoinler, küçük de olsa yatırımcısına kar elde etme imkanı tanıdı. Ancak sektörün ağa babaları olarak tabir edebileceğimiz BTC, ETH ve XRP bu konuda yatırımcısının yüzünü güldürmedi.

Bitcoin (BTC) işlem hacmindeki artış günün en güzel haberi. Kuşkusuz bu haber başta BTC yatırımcısının tekrar umudunu tazelemesine imkan tanıdı.

Bununla birlikte Bitcoin fiyatını dikey yönde arttırabilecek bir çok potansiyel gelişme mevcut. Kapalı kapılar ardında SEC‘in Bitcoin ETF’lerini onaylaması konusunda ne gibi pazarlıklar dönüyor bilmiyoruz. Ancak Amerikan Kongresi tarafından SEC’e yasal düzenlemeleri biran iöce bitirmesi yönünde baskı yapıldığını biliyoruz. Kuşkusuz SEC’in Bitcoin ETF’lerini onaylaması, piyasalarda büyük bir boğa koşusuna sebep olabilir. ETF’nin anlamı (exchange traded fund = Borsa yatırım fonu) daha kapsamlı bilgi için TIKLAYINIZ

Bununla birlikte, ABD ile Çin arasında yaşanan ticari soğuk savaş ve İngiltere‘ninBrexit’i, BTC yatırımcılarını olumsuz etkileyebilir. Böyle puslu havalarda yatırımcılar genellikle pozisyonlarını korumaya çalışırlar ve toz bulutu ortadan kalkasıya kadar risk alıp yatırım yapmazlar.

Her şeye rağmen, çoğu kripto uzmanı Bitcoin fiyatının artacağı konusunda hemfikir! Fakat üste vurguladığım gibi tüm bu senaryolar Bitcoin’in mevcut durumu koruyabilmesi durumunda gerçekleşebilir!

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

BTC işlem Hacmi Yüzde 20 Arttı, Bitcoin Fiyatı Artacak mı? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bitcoin 2019 ‘da hangi sürprizlere gebe olacak? Ünlü Yatırımcı: Bundan Sonra Bir Boğa Sezonu Daha Yaşanacak, Bu Bir Gerçek Edward Snowden: “Kripto paraların ve Blockchain’in ‘kötülük yapalım’ düğmesi yok.” Bitcoin fiyat analizi: Bu hafta BTC yükselişini belirleyecek en kritik direnç noktası Bitcoin ve XRP Sonrası Litecoin de Spend’e Ekleniyor! Artık Bitcoin SV (BSV) beşinci en büyük kripto para

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır