Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Brezilyalı Kripto Para Borsası Bankaya Karşı Olan Davayı Kazandı

Ana Sayfa » GÜNCEL » Brezilyalı Kripto Para Borsası Bankaya Karşı Olan Davayı Kazandı
Brezilyalı Kripto Para Borsası Bankaya Karşı Olan Davayı KazandıBitcoin Max isimli bir kripto para borsası, yakın zamanda iki banka tarafından kapatılan kripto paralar ile ilgili banka hesaplarını yeniden açtırdı. Brezilyalı kripto para borsasının banka hesaplarını kapatan bankalar ise Santander ve Banco do Brasil olmuştu. Mahkeme kararından sonra hesapları tekrar kullanıma açan iki banka, aksi taktirde  ceza alacaktı.

Banka Borsa Hesaplarını Yeniden Açtı
Yerel bir haber kaynağı Portal do Bitcoin‘in haberine göre, mahkeme kararına uymamaları durumunda Santander’e 1,350 dolar, Banco do Brasil’e ise 5,400 dolar ceza kesilecekti. Haber kaynağına koruşan Bitcoin Max’ın avukatı Leonardo Ranna, banka hesaplarının ortaklarının hesapları ile birlikte anında geri kullanıma açıldığını ifade etti.

Ancak dava henüz bitmemiş olabilir çünkü Banco Santander (MC:SAN) yetkilileri bunun doğru bir karar olduğunu düşünmüyor. Yargıç Ana Catarino, bankanın kripto para borsasının hesaplarını kapatmadan önce herhangi bir iletişime geçmediğini ve bunun ülkenin tüketici yasalarına aykırı olduğunu ifade etti.

Geçtiğimiz tarihlerde Banco do Brasil borsanın hesaplarında bulunan 32.300 dolar parasına el koymuş ve hesabı öylece askıya almıştı. 12 Eylül tarihinde başlatılan dava süreci ise sonunda meyvesini verdi.

Bankalar özellikle kripto para borsalarına karşı uyguladıkları bu taktikle, kripto para kullanıcılarını ve kripto para borsalarını korkutmayı ve sektörün kullanımını azaltmayı planlasa da, kripto para devrimi güçlü bir şekilde yoluna devam ediyor ve günümüzde banka gibi kredi veren, faiz veren kripto para platformları bile mevcut.

Brezilyalı Kripto Para Borsası Bankaya Karşı Olan Davayı Kazandı isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Brezilyalı Kripto Para Borsası Bankaya Karşı Olan Davayı Kazandı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Kripto Paraların Piyasa Değeri 210 Milyar Dolara Çıkarken, XRP de Yükselişe Geçti Binance Kripto Para Borsası da ”Modaya Uyup”, Yeni Ortaklığını Açıkladı Bitwise Araştırması’na Göre 2023 İçin Bitcoin Fiyat Hedefi: 17,571 Dolar Bitcoin fiyat tahmini: Nefesler tutuldu! Bugünkü kapanış önümüzdeki iki haftayı belirleyecek Basel Komitesi: Kripto Paralar Bankalar İçin Risk Oluşturuyor Bitcoin’in Madencilik Zorluğunda Büyük Artış

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır