Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Brezilya Tabanlı Süpermarket Zinciri Oasis, Kripto Para Ödemesi Kabul Etmeye Başladı!

Ana Sayfa » GÜNCEL » Brezilya Tabanlı Süpermarket Zinciri Oasis, Kripto Para Ödemesi Kabul Etmeye Başladı!
Brezilya Tabanlı Süpermarket Zinciri Oasis, Kripto Para Ödemesi Kabul Etmeye Başladı!Kripto para birimleri birim fiyat ve piyasa hacmi konusunda çok dalgalı günler yaşamaya devam ederken, bunların günlük kullanım alanları da genişlemeye devam ediyor. Bir çok uzmana göre en az Bitcoin ETF’si kadar önemli olarak görülen kripto para birimlerinin günlük kullanım olanaklarının artması, gerçekten de kripto paraların halk tarafından çok daha fazla benimsenmesini sağlayacak önemli adımlardan birisi konumunda.

2018 yılı fiyat konusunda kötü bir yıl olsa da, kitlesel kabul konusunda ciddi anlamda iyi bir yıl oldu ve yıl bitmeden yeni bir süpermarket zincirinin daha kripto para ödemesi kabul edeceği haberi gündeme düştü. Brezilya’nın önde gelen süpermarket zincirlerinden birisi olan Oásis Supermercados, yakın zamanda yaptığı bir duyuru ile, yerel bir kripto para borsasından yardım alıp, çalışanlarını bu işlemin nasıl yapılacağı konusunda eğittikten sonra, kripto para ödemesi kabul etmeye başladı.

Portal do Bitcoin’in aktardığı habere göre, Rio de Janeiro içerisindeki müşteriler artık Bitcoin, Bitcoin Cash ve Litecoin kullanarak süpermarket alışverişini kolaylıkla yapabilecek. Yerel basına açıklama yapan firma yöneticisi Douglas Andrade, kardeşi Thiago’nun aslında bu fikirle geldiğini ve bunun nasıl yapılacağına dair bir video izlettiğini ifade etti.

Videonun ilgisini çektiğini itiraf eden Andrade, Oasis adına bir çok kripto para borsasını arayıp bu sistemin yapılıp yapılamayacağı hakkında bilgi aldığını ve bunun ‘kafasına yattığını’ ifade etti. Firmanın 90 üzerinde çalışanı ve yıllık 6.5 milyon dolarlık geliri var.

Brezilya Tabanlı Süpermarket Zinciri Oasis, Kripto Para Ödemesi Kabul Etmeye Başladı! isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Brezilya Tabanlı Süpermarket Zinciri Oasis, Kripto Para Ödemesi Kabul Etmeye Başladı! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Delphi Digital’e Göre FED Politikaları Bitcoin’i Arttıracak Ethereum’un sert çatalı için tarih netleşti Suudi Arabistan kripto parasının çıkış tarihi belli oldu Analistlere Göre Bitcoin’in Yönü Nereye Olacak? ABD’li Kripto Para Kullanıcısına 2 Yıl Hapis Cezası Ripple Kurucu Ortağı: XRP Dünyanın Likidite Problemini Çözecek

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır