Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Bloomberg Kurucu Ortağı: Bitcoin ve Dot-com ‘Balonu’ Oldukça Benzer

Ana Sayfa » GÜNCEL » Bloomberg Kurucu Ortağı: Bitcoin ve Dot-com ‘Balonu’ Oldukça Benzer
Bloomberg Kurucu Ortağı: Bitcoin ve Dot-com ‘Balonu’ Oldukça BenzerBloomberg kurucu ortağı ve eski baş editörü Matt Winkler, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamalarda Bitcoin fiyatının artışını 1990’lı yıllarda yaşanan dotcom balonuna ve patlamasına benzetti. Matt, o zaman yaşanan olağanüstü piyasa iyimserliğinin, kullanıcılara tarafından açıklanmasını, günümüz kripto para traderlarının açıklamaları ile kıyasladı.

Bloomberg Technology kapsamında Emily Chang ile röportaj yapan ünlü isim, kripto para birimi yatırımcılarının dijital varlıklar için yaptıkları olağanüstü iyimser değerlemeleri haklı göstermek için geleneksel olmaya metotlar kullandığını ve bunun aslında yeni bir şey olmadığını ifade etti.

Bitcoin Piyasasına Karşı, Dotcom Çöküşü
Dot-com balonunda kullanılan değer biçme araçlarından birisi olan ‘Cash Earnings’e değinen Winkle, istenilen bir sonuç için hatalı bir aritmetik kullanılmasının şu an kripto para piyasaları sayesinde yeni bir kullanım kazandığını ifade etti.

”Cash Earnings yöntemi ve Bitcoin bağlamında konuşacak olursak, bence geçerli olduğunu düşündüğüm bir kıyaslama var ki bu insanların esas değer olarak ifade edilen şeyi ölçme konusunda standart yollar bulamıyor olması şeklinde açıklanabilir. Bitcoin aslında herkesin bunun değerini haklı çıkarmaya çalıştığı ve bunun için yakından inceleyip, hiçbir şey bulamadığı (finansal araçlara) çok iyi bir örnek – Warren Buffett bile bunun bir şaka olduğunu söyledi. Daha önce de bu tabloyu görmüştük ve bence 2000’li yıllarda patlayan dotcom balonu buna iyi bir örnek.”

Warreen Buffett de daha önce Bitcoin’i sert eleştiren kişilerden birisi olarak gündeme gelmişti.

Bloomberg Kurucu Ortağı: Bitcoin ve Dot-com ‘Balonu’ Oldukça Benzer isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Bloomberg Kurucu Ortağı: Bitcoin ve Dot-com ‘Balonu’ Oldukça Benzer - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Güney Kore’nin Dev Borsası Bithumb Singapurlu Şirkete Satıldı Charles Hoskinson’a Göre Cardano Ağının Güvenlik Düzeyi Gayet İyi Bu Yıl Yatırımcısını Zengin Eden Üç Kripto Para Bank of America Yöneticisi Blockchain’in Geleceğinden Umutlu Değil Bir haftada %100 arttı: Tezos’ta neler oluyor? İşte zamanın lider Bitcoin milyarderleri

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır