Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Bloomberg: Düşen Fiyatlar, Wall Street Devlerinin Kripto Para Sektörüne Girişini Erteletebilir

Ana Sayfa » GÜNCEL » Bloomberg: Düşen Fiyatlar, Wall Street Devlerinin Kripto Para Sektörüne Girişini Erteletebilir
Bloomberg: Düşen Fiyatlar, Wall Street Devlerinin Kripto Para Sektörüne Girişini Erteletebilir23 Aralık tarihinde Bloomberg tarafından yapılan bir habere göre, kripto para piyasasında Kasım ayı ile baş gösteren sert düşüşler, bir çok Wall Street devinin kripto para sektörüne girme planını erteletme riskine sahip.

Söz konusu haber, ilk olarak bankacılık devi Goldman Sachs (NYSE:GS), çok uluslu finansal hizmet şirketi Morgan Stanley (NYSE:MS) ve önde gelen bankacılık gruplarından olan Citigroup (NYSE:C) ile Barclays‘in kripto para sektörüne yönelik yaptığı girişimlere değiniyor. Goldman Sachs’ın kripto para birimi ile yakından ilgili kişilerin aktardığına göre, firmanın sektöre yönelik yaptığı girişim o kadar yavaş ilerliyor ki, bunun gerçekleşmesi oldukça zor görünüyor. Dahası, ismini vermek istemeyen bir kişinin aktardığı bilgilere göre,  şirketin türev ürünü olmayan kripto para fonu da şimdiye kadar sadece 20 müşteri çekebildi.

Haberde yer verilen ilginç başka bir unsur ise, yakın zamanda Goldman Sachs’ın dijital varlıklar departmanına alınan Justin Schmidt’in bir çok hamlesi de, regülatörler yüzünden geciktirilmekte ve engellenmekte.

Morgan Stanley konusunda da açıklamaların yer verildiği haberde, firmanın Bitcoin vadelilerine yönelik hiçbir talep olmamasına rağmen, yine de yakın bir zamanda başka kripto para hizmetleri sunabileceği belirtiliyor.

Citigroup ve Barclays’in de düşen fiyatlar yüzünden kripto para sektörüne yönelik müşteri bulmakta zorlandığının vurgulandığı haberde, düşüşün gerçek anlamda bankacılık devlerinin sektöre korkuyla yaklaşmasına neden olduğundan dem vurulmakta.

Bunun yanı sıra heyecanla beklenen Bakkt platformunun ise, gerekli regülasyon onayını yakın bir zamanda alacağı tahmin edilmekte.

Bloomberg: Düşen Fiyatlar, Wall Street Devlerinin Kripto Para Sektörüne Girişini Erteletebilir isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Bloomberg: Düşen Fiyatlar, Wall Street Devlerinin Kripto Para Sektörüne Girişini Erteletebilir - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Avustralya Eyaleti Blockchain Tabanlı Sürücü Ehliyeti Projesini Test Ediyor Yüksek kesinti oranı Bitcoin işlem hacmini tehdit ediyor Arjantin Halkı Güvenli Liman Olarak Bitcoin’e Koşuyor – 12 Bitcoin ATM’si Hizmet Veriyor Bobby Lee: Bitcoin 2019’da 2.500 Dolar, 2021’de İse 333.000 Dolar Olacak! Kripto Balinaları Litecoin’de ziyafet çekiyor, kurumsal borsa XRP’yi destekliyor ve İsviçre Borsası Ethereum tabanlı ETP ekliyor Teknoloji Devi Bühler, Gıda Güvenliği İçin Blockchain Kullanacak

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır