Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Bloomberg: Bitcoin Fiyatı Eriyor, 1.500 Dolar Mümkün

Ana Sayfa » GÜNCEL » Bloomberg: Bitcoin Fiyatı Eriyor, 1.500 Dolar Mümkün
Bloomberg: Bitcoin Fiyatı Eriyor, 1.500 Dolar MümkünMarketWatch kaynağının tartışmalara yol açan ”Bitcoin madenciliği ölüm sarmalına ilerliyor” haberinden sonra, ana akım medya Bitcoin aleyhine haberlerine hız kesmeden devam ediyor. Bu sefer Bloomberg tarafından yayınlanan bir habere göre, kurum analistlerinden birisi, BTC fiyatının 1.500 dolar altına kadar inebileceğini ifade etti.

Kasım ayını çok fazla yara ile atlatmayı başaran Bitcoin, 4.300 dolara kadar çıktığı Aralık ayında, 3.900 dolara ve basın saatine göre 3.700 dolara kadar geriledi. Gün içerisinde 3.668 dolara kadar gerileyen BTC, 3.700 dolar üzerinde bir destek bulmuş gibi gözükmekte. Bloomberg’e göre ise, yaşanan bu volatilite 2019 yılında da devam edecek.

Directional Movement Index‘e göre ise, Bitcoin geçtiğimiz Temmuz tarihinde 6.600 dolara kadar düştüğü zamandan beri, böylesine ”güçlü bir satış trendine” kapılmamıştı. Satış indikatörü tek başına 1.500 dolar tahmini için yeterli bir kanıt olmadığından, Bloomberg bunun yanı sıra Average Directional Index (ADX) indikatörünün de 50 seviyesine yaklaştığını ve bunun oldukça kötü bir işaret olduğunu ifade etmekte. Söz konusu endeks ne kadar yüksek olursa, Bitcoin için durum o kadar kötü anlamına gelmekte.

Bloomberg analisti McGlone ise, Bitcoin Cash hard fork’u bitmiş olmasına rağmen, kurumların bu durumdan etkilenip, teknolojinin hala ilk aşamalarda olduğuna kanaat getirmiş olabileceklerini ifade etti ve Bitcoin’in 1.500 doları bulabileceğini vurguladı:

”Piyasanın 2017 yılındaki çılgınlığın tersini yaşadığı klasik bir psikolojik aşamadayız. Hard fork, teknolojinin hala çok başlarda olduğunun tetikleyicisi oldu. Ortalıkta birbirini yok etmekle tehdit eden tehlikeli karakterler vardı ve kurumlar ‘bundan bir süre uzak kalsak iyi olacak’ düşüncesine kapıldı.”

Bloomberg: Bitcoin Fiyatı Eriyor, 1.500 Dolar Mümkün isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Bloomberg: Bitcoin Fiyatı Eriyor, 1.500 Dolar Mümkün - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Demeester: Bir Tam Bitcoin Almadan Parça Parça Yatırım Yapabilirsiniz ICO’lar 2017’de 4 Milyar Dolar Yatırım Topladı Mitoshi Kaku: 10 Gün İçerisinde Bitcoin 5 Bin Dolar Olabilir Pump ve Dump ile Suçlanan Dev Yatırımcı, SEC’in Cezasını Kabul Etti! Satoshi Nakamoto’nun Kimliğini Bugün de Öğrenemedik! Kripto Düşüşte, Bitcoin 3 Haftalık Artışın Ardından Geriledi

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır