Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Blockstream, Bitcoin Uydu Hizmetine, Lightning Ödemelerini de Ekledi!

Ana Sayfa » GÜNCEL » Blockstream, Bitcoin Uydu Hizmetine, Lightning Ödemelerini de Ekledi!
Blockstream, Bitcoin Uydu Hizmetine, Lightning Ödemelerini de Ekledi!Blockchain teknoloji firması Blockstream, Pazartesi günü yaptığı bir açıklamada, kendi uydu hizmetlerini Asya – Pasifik bölgesine de genişlettiğini duyurdu. Firma bunun yanı sıra kullanıcıların ”2.katman” ölçeklenme çözümü olan Lightning Network kullanarak da işlem yapabileceğini ve uydudan yararlanabileceğini müjdeledi.

ilk Blockstream Uydusu’nu 2017 yılının Ağustos ayında gönderen firma, kullanıcıların uydular  ve uydu sinyalleri aracılığıyla Bitcoin işlemi yapabilmesine olanak sağlaması ile tanınmakta. Firma ilk olarak Afrika, Avrupa ve Amerika içerisindeki kullanıcıların sistemden faydalanabilmesini sağlamıştı. CEO Adam Back o tarihte yaptığı bir açıklamada hizmetin kısıtlı internet erişimi olan veya başka sebepler yüzünden Bitcoin’e erişmekte sıkıntı yaşayan bireyler için hazırlandığını belirtmişti.

İlk uydudan aylar geçmesinin üzerinden, hizmete olan tepkiler oldukça olumlu olmuş ve CEO gelişmelerin devam edeceğini aktarmıştı. Çeşitli uygulamaların hizmeti kullanmak istediğini belirten Back, konu hakkında şunları ifade etti:

”Uydu hizmetini kullanarak yerel alt yapı oluşturmak isteyen üçüncü parti geliştiricileri mevcut. Onlar, örnek olarak bunu, Bitcoin’i yeni gelişmekte olan piyasalara daha erişilebilir kılmak için fiber tarzı bir ağ ile yaymayı planlamakta.”

Lightning Network teknolojisinin eklenmesi hakkında da açıklamalarda bulunan CEO, bunun kullanıcılar tarafından Bitcoin ile ilgili verilerin gönderilmesi yönünde gelen istekler nedeniyle gerçekleştirildiğini aktardı. Kullanıcıların bu hizmeti kullanabilmesi için USB ile kişisel bilgisayara veya Raspberry Pi gibi bu işi yapbilecek bir cihaza bağlı küçük bir uydu antenine, – TV alıcısı da işe yarıyor – ve bağlantıyı yönetmek için GNU Radio gibi açık kaynaklı bir yazılıma ihtiyaçları var ve bu da internet olmadan Bitcoin işlemi yapmayı mümkün kılıyor.

Blockstream, Bitcoin Uydu Hizmetine, Lightning Ödemelerini de Ekledi! isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Blockstream, Bitcoin Uydu Hizmetine, Lightning Ödemelerini de Ekledi! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Ünlü yatırımcıdan dudak uçuklatan Bitcoin ve altcoin tahmini Merkez Bankaları İçin Dijital Para Birimleri Kaçınılmaz Avrupa’nın en büyük havayolu şirketlerinden biri Bitcoin kabul edecek Ernst & Young: ‘ICO Piyasasının Durumu Zannedilenden Daha Kötü’ 8 Ocak Bitcoin fiyat analizi: BTC önemli direnç bölgesinde zorlanıyor Ubisoft Oyunlarında Blockchain’i Kullanmayı Düşünüyor

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır