Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Blackberry’den Blockchain Temelli Sağlık Platformu Hamlesi Geldi

Ana Sayfa » GÜNCEL » Blackberry’den Blockchain Temelli Sağlık Platformu Hamlesi Geldi
Blackberry’den Blockchain Temelli Sağlık Platformu Hamlesi GeldiGüvenlik ve yazılım konusunda sahip olduğu donanım ve tecrübe ile bilinen, bir dönemin akıllı telefon üreticisi Blackberry, yaptığı açıklama ile Blockchain temelli medikal verilerin paylaşılacağı bir platform üzerinde çalışmalara başladığını duyurdu.

ONEBIO isimli teknoloji firması ile birlikte çalışarak bu ultra güvenlikli platformun temelini attıklarını belirten platform, hayata geçecek yeni uygulamada birçok hastanın, laborotuvarın ve diğer medikal paydaşların veri eklemesi yapabileceği ve eklenen verilerin tamamen anonim kalacağı belirtildi. Bu veriler ise, daha sonra araştırmacılar tarafından kullanılacak.

Blackberry (TO:BB) CEO’su John Chen, yaptığı açıklamada platform ile ilgili şunları söyledi:

”Güvenlik, veri koruması ve diğer uzmanlık alanlarımızı artık bu sektöre de getirmeye karar verdik. Otomotiv, finansal hizmetler ve çeşitli hükümetler ile yaptığımız çalışmaların sonucunda edindiğimiz tecrübe ve birikimi, artık sağlık sektöründe kullanacağız. Sağlık hizmetinin iyileştirilmesi için güvenlik ve vergi gizliliği kurallarına bağlı kalarak, yeni bir şeyler yapmak istiyoruz.”

Blackberry’nin aynı zamanda robotik cerrahi ürünler konusunda da çalışmalar yaptığı belirtilirken, hasta başı yatak monitarizasyonu ve diğer ürünler konusunda da çalışmaların startını verdiği belitildi.

Akıllı telefon noktasında bir dönem pazarın yüzde 50’sini tek başına domine eden kuruluş, daha sonra ise bu pazardaki payını kaybetti. Blackberry’nin bu son yaptığı sağlık hizmetleri odakı Blockchain platformu hamlesi, şirketin artık diğer alanlarda da aktif bir şekilde var olmak istediğinin bir yansıması olarak değerlendiriliyor.

Blackberry’den Blockchain Temelli Sağlık Platformu Hamlesi Geldi isimli makale Nihat Emre KOCAASLAN tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Blackberry’den Blockchain Temelli Sağlık Platformu Hamlesi Geldi - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

ABD Savunma Departmanı Tesisi, Kripto Para Madencilik Tesisine Dönüştürülecek! İsrail Merkez Bankasının Yeni Araştırması, Dijital Şekel’in Gerekli Olmadığını Vurgulamakta Flas Haber: Kanada Merkezli Bitcoin Borsası Hacklendi Tüm Fonlar Gitti. Fransa Merkez Bankası Başkan Yardımcısından Dijital Avro Yorumu Ethereum 100 doların altına düşer mi? Bakkt’ın Bitcoin sözleşmeleri için beklenen tarih resmen açıklandı

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır