Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Bittrex, KuCoin ve HitBTC, Yeni Kripto Trading Paritelerini Duyurdu!

Ana Sayfa » GÜNCEL » Bittrex, KuCoin ve HitBTC, Yeni Kripto Trading Paritelerini Duyurdu!
Bittrex, KuCoin ve HitBTC, Yeni Kripto Trading Paritelerini Duyurdu!

© Reuters.  © Reuters.

Kripto para endüstrisinin en çok bilinen kripto para borsalarından bir kaç tanesi, bugün adeta sözleşmişler gibi, farklı kripto para birimleri hakkında yeni trading paritesi duyurusunda bulundu. Bittrex, KuCoin ve HitBTC, yeni parite duyuruların resmi Twitter hesapları üzerinden yaptılar.

Köklü Borsalardan BTC Olmayan Parite Desteği
Kripto para trading paritesi denildiğinde genellikle akla gelen ilk varlık Bitcoin olsa da, yeni duyurular arasında lider kripto para birimine pek yer verilmiyor. Dünyanın köklü kripto para birimlerinden üç tanesi, bugün  BTC yerine, daha fazla USD paritesini duyurdu. Bunun yanı sıra Decred ve EOS hakkında da yeni gelişmeler var.

Tron ve Litecoin kullanıcıları, bir alt koin borsasının kendileri için itibari para köprü platformuna dönüştüğünü duyunca büyük ihtimalle sevinebilir. Bittrex bugün akşam saatlerinde yaptığı duyuruda, 17 Eylül tarihinden itibaren direkt olarak USD ve Tron ile Litecoin arasındaki trade işlemlerini destekleyeceğini duyurdu. Bu da kullanıcıların artık TRX ve LTC işlemleri için BTC aracılığına ihtiyaç duymayacağı anlamına geliyor.

Borsanın resmi Twitter hesabından atılan gönderiye göre, TRX ve LTC ile dolar satın almak, 4 Eylül 2018 tarihinden önce platformda üyeliği bulunan hesaplar için zaten yapılabilen bir şey iken, bu tarihten daha yeni bir tarihte kayıt yapan kullanıcılar bundan faydalanamamaktaydı. Yeni duyuru ile artık kripto para piyasasına ve Bittrex’e yeni girmiş kullanıcılar da bundan faydalanabilecek.

KuCoin
Bu esnada bir diğer rakip borsa KuCoin de ‘armut toplamıyor’ ve gelişmelere devam ediyor. Ünlü borsa bugün kendi resmi Twitter hesabından yaptığı duyuruda, Decred (DCR) kripto para birimini listelediğini açıkladı. Söz konusu tweet’e göre, Decred satın alma ve satma fonksiyonu bu sabah saatlerinde borsada kullanıma sunuldu. Platformdan para çekim işlemlerinin ise, 14 Eylül tarihinde devreye girmesi bekleniyor. Şu an için KuCoin, Decred tabanlı sadece iki kripto para birimi trading paritesi destekliyor: Bitcoin ve Ether.

HitBTC
Son borsamız olarak, son dönemde adı özellikle John McAfee ile çokça tartışmalara konu olmuş bir borsa, HitBTC bulunuyor. HitBTC de boş durmayıp bugün resmi açıklama yapan kripto para borsalarından birisi oldu. Kendi tanımıyla ”en gelişmiş kripto para borsası” HitBTC, artık EOS için geniş çaplı destek sağlıyor. Platform tarafından atılan bir tweet’te, EOS kripto para biriminin, XRP, LTC, Monero, Dash ve Bytecoin ile trading işlemlerine dahil olabileceği duyuruldu.

Alt koin destekçilerinin çoğu, kripto para birimlerinin ne kadar fazla trading paritesine sahip olursa, o kadar fazla Bitcoin’den bağımsızlaşacağını iddia etmekteydi. Bir çok kişi Bitcoin dominans oranının, bir çok borsanın sadece Bitcoin ile trading paritesi sunmasından dolayı bu kadar yüksek seviyede olduğunu düşünüyor. Yakın zamanda bir çok kripto para borsası Ethereum parite alternatifi sunuyor olsa da, piyasaya yeni çıkan kripto para borsalarının sunduğu tek parite neredeyse Bitcoin’den ibaret. Bugün Bittrex, KuCoin ve HitBTC tarafından duyurulan ek kripto para trading pariteleri, çoğu alt koin sahibinin hoşuna gidebilir.

Yine de, BTC dominans oranı %32 gibi bir seviyeye düştükten sonra, ciddi bir yükseliş yakaladı ve şu an adeta eski günlerine geri döndü.

Bittrex, KuCoin ve HitBTC, Yeni Kripto Trading Paritelerini Duyurdu! isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.com’da yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Bittrex, KuCoin ve HitBTC, Yeni Kripto Trading Paritelerini Duyurdu! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Çin’in Dev Şirketi Alibaba, Alibabacoin’e Karşı Açtığı Davadan Olumlu Sonuç Aldı Coinbase’den Suriyeli Mültecilere Yardım Eli Bitcoin 2019’da %117 Değer Kazandı! Reddit Kurucusu: Piyasada Sadece Gerçek Kripto Para Destekçileri Kaldı Tom Lee: Bitcoin ve kripto para fiyatı küresel pazarla negatif ayrışıyor Bitcoin Kâhini Woo’nun Son BTC Tahmini Coşturuyor!

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır