Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

BitMEX, COO olarak Kıdemli Hong Kong Regülatörünü Atadı

Ana Sayfa » GÜNCEL » BitMEX, COO olarak Kıdemli Hong Kong Regülatörünü Atadı
BitMEX, COO olarak Kıdemli Hong Kong Regülatörünü Atadı

© Reuters.  BitMEX, COO olarak Kıdemli Hong Kong Regülatörünü Atadı© Reuters. BitMEX, COO olarak Kıdemli Hong Kong Regülatörünü Atadı

Binbaşı kripto işlem platformu BitMEX, CEO’su Hong Kong’un İngilizce yayın yapan gazetesi South China Morning Post (SCMP) tarafından 2 Ekim’de yayınlandı.

BitMEX, 2014 yılında kuruldu ve günlük işlem hacminde 1,8 milyar dolar gördü ve bu da onu dünyanın en büyük kripto exchange platformlarından biri haline getirdi. Bununla birlikte Bitmex, bir Bitcoin türev piyasası olduğundan, CoinMarketCap’ın değişim sıralamasında yer almamaktadır. BitMEX, Bitcoin ile kaldıraçlı al-sat işlemleri sunan eşler arası bir ticaret platformudur.

Detaylı Bitmex incelememize buradan ulaşabilirsiniz.

Angeline Kwan COO Olarak Atandı

Kwan’ın sertifikalı bir kamu muhasebecisi olduğu ve bu görevini kabul etmeden yaklaşık üç yıl önce Hong Kong Değişim ve Takas (HKEX) için idari direktör ve mevzuata uygunluk şefi olarak hizmet verdi. Daha önce, Hong Kong’un Menkul Kıymetler ve Vadeli İşlemler Komisyonu müdürü olarak, kapalı bir yaptırım ve piyasa denetimi deneyimi olduğu bildirildi.

Kwan’ın ayrıca Reorient ve CLSA dahil yerel aracı kurumlarda da çalıştığı bildirildi. BitMEX CEO’su Arthur Hayes, ana akım kripto kabulü için “düzenleme, ticaret platformları, iş geliştirme, yeniden yapılanma, yatırımcı ve paydaş ilişkilerinde deneyimin bir ismin olmasının önemli olacağını” söyledi. Kwan, bir röportajda SCMP’ye şunları söyledi:

“Umuyorum ki geçmiş deneyimlerim, kripto para endüstrisinde regülasyonun geliştirilmesi üzerinde dünyanın çeşitli düzenleyici makamlarıyla yapıcı bir diyalog kurulmasında yardımcı olacaktır.”

Kwan, güçlü bir yönetmelik yokluğunun, kripto borsalarında işlem yapabilecek yatırımcılar arasında bir “güven eksikliği” yarattığına inanıyor. Borsa tamamen yasal düzenlemelerin daha açık olduğu görülen Seyşeller merkezli HDR Global Trading tarafından işletiliyor..

Yeni COO, ABD düzenleyici bağlamıyla paralel olarak, proaktif düzenleyicilerin, CME Group ve CBOE lider platformlarında kripto vadeli işlemlere yeşil ışık verdiğine dikkat çekiyor. “Bu, düzenleyici bir otoritenin yeni bir endüstri geliştirmeye yardımcı olabileceğini gösteriyor” dedi.

SCMP ayrıca Kwan’ın Kadın Komisyonu’nun hükümet tarafından atanan bir üyesi olarak pozisyonuna dikkat çekiyor. Kripto’nun kadınlara, finans ve teknolojinin kesişimine katılmaları için heyecan verici yeni bir fırsat sunduğunu belirtiyor.

Cinsiyet eşitsizliği kripto dünyasının bir gerçeği olarak kalırken, Haziran ayında yayınlanan bir araştırmada, kriptoya yapılan yatırımdaki kadın sayısının 2018’in ilk altı ayında iki kattan fazla arttığını, %6 ila %13 arasında olduğunu ortaya koydu.

BitMEX, COO olarak Kıdemli Hong Kong Regülatörünü Atadı isimli makale ilk olarak CoinAdam sitesinde yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

BitMEX, COO olarak Kıdemli Hong Kong Regülatörünü Atadı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

İşte ayı saldırısından kurtulmayı başaran kripto paralar HitBTC: Hesapları Proof Of Keys Yüzünden Dondurmadık Singapur Mali Otoritesi: Kendi Kripto Paramızı Çıkarmıyoruz, Buna İnanmayın En Büyük Altcoin Ethereum 4 Yaşında! 10 milyar dolara yön veren şirketin yöneticisinden Bitcoin yorumu İngiltere’nin lider regülatöründen önemli Bitcoin, Ethereum ve altcoin kararı

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır