Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Bitmain, İsrail Tabanlı Blockchain Geliştirme Merkezini Kapatıyor

Ana Sayfa » GÜNCEL » Bitmain, İsrail Tabanlı Blockchain Geliştirme Merkezini Kapatıyor
Bitmain, İsrail Tabanlı Blockchain Geliştirme Merkezini KapatıyorKripto para piyasasına hakim olan ayı piyasası, kripto para ve blockchain ile ilgili firmaları tek tek vurmaya devam ediyor. Dünyanın en büyük kripto para madencilik devlerinden birisi olarak gösterilen Çinli Bitmain, 10 Aralık tarihinde yayınlanan Globes haberine göre, İsrail tabanlı araştırma ve geliştirme merkezini kapatma kararı aldı.

Bitmaintech Israel isimli kurum, 2016 yılında blockchain teknolojisinin kullanımını araştırmak için kurulmuştu. Kurumun temel amacı BTC madencilik havuzlarını birbirine bağlamak ve Bitmain’in yapay zeka projesi Sophon için çalışmaları sürdürmek olarak biliniyordu. Yeni ortaya çıkan bilgilere göre kurumun 23 çalışanının hepsi ‘kovulacak’.

Bitmain’in İsrail şubesinin yöneticisi Gadi Glikberg, Bitmain’in uluslararası satış ve pazarlama departmanının başkan yardımcısı olarak görevine devam ederken, diğer elemanlara bu ayrıcalığın tanınmaması ve işlerine son verilmesi tepkilere yol açtı. Glikberg ise konu hakkında mevcut kripto para çöküşünü sebep gösterirken, şunları ifade etti:

”Kripto para piyasası geçtiğimiz bir kaç ay içerisinde yeniden uyanıştan geçti ki bu da Bitmain’i küresel çapta yaptığı çeşitli etkinliklerini araştırmaya ve mevcut durumla paralel olarak işlemlerini düzeltmeye itti.”

Bitmain bunun yanı sıra şu an hali hazırda iki dava ile de uğraşmakta. Bitmain’e karşı ilk açılan 5 milyon dolarlık dava, lisanssız ve yetki olmadan madencilik yapmayı konu alırken, ikinci açılan dava ise Bitmain, Bitcoin.com, Roger Ver ve Kraken kripto para borsalarına karşı açılan toplu bir dava konumunda.

Bitmain, İsrail Tabanlı Blockchain Geliştirme Merkezini Kapatıyor isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Bitmain, İsrail Tabanlı Blockchain Geliştirme Merkezini Kapatıyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

CME Group Bitcoin Vadelileri Rekor Hacimde Mike Novogratz: Bitcoin 18 Ay İçerisinde Rekor Kıracak 12 Bin Kripto Para Meraklısı En Güvenilir Bitcoin Borsasını Seçti  SEC 2019’da ETF’leri Onaylamalı!  CCN’e Göre İşte 5 Neden! Bitcoin 10 bin doların altına düşerken BitMEX’te 120 milyon dolar likidite oldu Ünlü CEO Bitcoin’in Fiyat Düşüşünü Bilse de, Bunu ‘Kutlamıyor’

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır