Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

BitGo Beklenen Onayı Aldı! Yeni Platform Artık Hazır ve Kurumsal Yatırımcıları Bekliyor

Ana Sayfa » GÜNCEL » BitGo Beklenen Onayı Aldı! Yeni Platform Artık Hazır ve Kurumsal Yatırımcıları Bekliyor
BitGo Beklenen Onayı Aldı! Yeni Platform Artık Hazır ve Kurumsal Yatırımcıları Bekliyor

© Reuters.  © Reuters.

Business Wire kaynağının yayınladığı habere göre, Bitgo uzun süre önce başvurduğu Güney Dakota Bankacılık Bölümünden, ‘dijital varlıklar’ için kalifiye emanet çözümleri üretme onayını aldı.

Söz konusu onay, BitGo Trust Company firmasının, bundan sonra dijital varlıklar için ”kurumsal müşterilere özel tasarlanmış” güvenli depolama hizmeti verebileceği anlamına geliyor.

Şirketin en üst yetkililerinden olan ve hukuk departmanı ile ilgilenen Shahla Ali, Bitcoin Magazine kaynağına verdiği demeçte şunları ifade etti:

”BitGo’nun çoklu imzaya sahip güvenliği üzerine kurulmuş BitGo Custody, modern varlıklar için modern bir güvenlik sunuyor.”

”BitGo geçtiğimiz yıldan beri bu başvurusunun onaylanması ve kalifiye bir depolama firması olmak için sıkı çalışmalar yapmaktaydı.”

Güney Dakota kurallarına göre, şirket kendi firması bünyesinde 30 günlük periyot dolmadan önce hizmet vermeye başlayamaz. Yani platform henüz kullanıma sunulmadı.

Stabil koinlerin bir nebze olsun azaltmaya çalıştığı kripto para volatilitesi, depolama çözümleri ile bir nebze daha azalabilir çünkü bir çok analist güvenilir depolama ve emanet çözümleri ile çokça beklenen kurumsal yatırımcının piyasaya çekilebileceğini düşünmekte.

BitGo CEO’su Mike Belshe, şu an mevcut emanet hizmetlerinin eksikliğinin, ”kurumsal yatırımcıları piyasadan dışarıda bırakmaya” zorladığına inanıyor. BitGo aslında tarihte emanet hizmetleri sunan ilk kripto para firması konumunda. Coinbase ve Gemini gibi platformların hepsinin kendi emanet ve depolama çözümlerini piyasaya sürmelerinin temel nedeni de, BitGo ile aynı: kurumsal yatırımcı çekmek.

BitGo Beklenen Onayı Aldı! Yeni Platform Artık Hazır ve Kurumsal Yatırımcıları Bekliyor isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.com’da yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

BitGo Beklenen Onayı Aldı! Yeni Platform Artık Hazır ve Kurumsal Yatırımcıları Bekliyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bitcoin white paper 11 yaşında: ABD’li milletvekillerinden kutlama Bitcoin Dostu Bankacılık Uygumalasının CEO’su Kara Para Aklama İddialarına Yanıt Verdi Tom Lee: Bitcoin’in 20 Bin Dolar Sınırını Görmesi Hiç Zor Değil İmalat Devi Rostec, Veriler İçin Waves Blockchain Platformunu Kullanacak Google Trends Verilerine Göre Bitcoin’de FOMO Henüz Başlamadı! Koin Bülteni Yayın Alışkanlığı Değişiyor

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır