Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Bitfury’den Norveç’e 35 Milyon Dolarlık Yatırım

Ana Sayfa » GÜNCEL » Bitfury’den Norveç’e 35 Milyon Dolarlık Yatırım
Bitfury’den Norveç’e 35 Milyon Dolarlık Yatırım

© Reuters.  Bitfury’den Norveç’e 35 Milyon Dolarlık Yatırım© Reuters. Bitfury’den Norveç’e 35 Milyon Dolarlık Yatırım

Ünlü Blockchain şirketi Bitfury, 20 Mart’ta Norveç’te hükümetin destekli bir “enerji tasarruflu veri merkezi” açacağını duyurdu.

Bitfury CEO’su bir blog yazısında, Mo i Rana kasabasının etrafında iki site açacağını bildirdi. Ayrıca altyapıya 274 milyon kron (35 milyon dolar) değerinde yatırım yaparak 30 çalışanı da işe aldığını doğruladı.

Bu girişimin, Bitcoin madenciliğinin, çevresel etkisi ve israfçı üretim sürecinin incelendiği bir zamanda ortaya çıkması kripto para ekosistemi için güzel bir gelişme.

Norveç Ticaret ve Sanayi Bakanı Røe Isaksen, Bitfury’nin veri merkezi kurmak için Norveç’i seçmesinin memnun edici olduğunu söyledi.

Blog yazısında ayrıca,

“Veriler, toplumun yanı sıra iş dünyası için de giderek daha önemli bir kaynak haline gelecek. Bu, Norveçli işletmeler için büyük bir ekonomik fırsatı temsil ediyor. Veri merkezi sektörü hızla büyüyor ve açacağımız veri merkezi Norveç’e ekonomik büyüme sağlayacak hem de yeni işler fırsatları sunacak. ” denildi.

Şirket, veri merkezini güçlendirmek için yerel tedarikçi Helgeland Kraft’dan, yılda yaklaşık olarak 350 GWh %100 yenilenebilir enerji satın alacaklarını da belirtti.

Bitfury’den Norveç’e 35 Milyon Dolarlık Yatırım isimli makale ilk olarak CoinAdam sitesinde yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Bitfury’den Norveç’e 35 Milyon Dolarlık Yatırım - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Araştırma: Tron, Geçtiğimiz 30 Gün İçerisinde Büyüme Kaydeden Tek Kripto Para Oldu Bitcoin marj ticareti platformu PrimeXBT’den forex, endeks ve emtia işlemleri Dan Berkovitz: CFTC, Bakkt’ın Başvurusu Hakkında Çok Çalışıyor! Bitcoin Nasıl Harcanır ve Nerelerde Kullanılabilir? VISA Kripto Para Uzmanları Arıyor Bitcoin 10.000 Dolara Düştü!

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır