Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Bitcoin’in (BTC) 10. Doğum Yılı Yaklaşıyor Sürprizlere Hazır mıyız?

Ana Sayfa » GÜNCEL » Bitcoin’in (BTC) 10. Doğum Yılı Yaklaşıyor Sürprizlere Hazır mıyız?
Bitcoin’in (BTC) 10. Doğum Yılı Yaklaşıyor Sürprizlere Hazır mıyız?

© Reuters.  © Reuters.

Bitcoin’in (BTC) 10. doğum yılı yaklaşıyor; Bitcoin’in ilk whitepaper’ı yayınlandığında tarih 31 Ekim 2008’i gösteriyordu.

Bitcoin’in (BTC) 10. Doğum Yılı Yaklaşıyor Sürprizlere Hazır mıyız?

18 Ağustos 2018’de “Bitcoin.org” domaini alındığında insanlar ilk kez “Bitcoin”i duymaya başladı. Satoshi Nakamoto’nun yazarı olduğu whitepaper’ın başlığı “Bitcoin: Peer-to-Peer Elektronik Ödeme Sistemi”ydi.

Whitepaper bir kriptografi mail listesiyle yayıldı ve 3 Ocak 2009’da Bitcoin ağı dünyaya tanıtıldı. İlk block Satoshi Nakamoto tarafından 18:15’te (GMT) kazıldı.

İlk Bitcoin işlemi ise 12 Ocak’ta gerçekleşti ve Satoshi bir kullanıcıya 10 Bitcoin gönderdi. Tabi 2009’da Bitcoin’in neredeyse hiç bir değeri yokken şimdi 10 Bitcoin’in değeri 60.000 doların üstünde.

Bir milyondan fazla Bitcoin kazdıktan sonra yönetimi Gavin Andresen’e devreden Satoshi kripto para dünyasında tamamen kayboldu.

Bitcoin’in (BTC) 10. doğum yılı yaklaşıyor iken dünyanın bu en pahalı kripto parasını kimin geliştirdiği hala bilinmiyor ve Satoshi Nakamoto’nun geliştirdiği varsayılıyor. Satoshi hakkındaki bilinmezlik ve iddialar ise hiç bitmiyor.

İlk yıllarında Bitcoin çoğunlukla yasadışı ve kriminal faaliyetlerde kullanılıyordu. Bu faaliyetler neydi? Kara para aklama, uyuşturucu alım satımı, silah kaçakçılığı ve hackerlık bunlardan bazıları. Hükümetlerin artık kripto paraların göz ardı edemeyeceğini anladığı zamana kadar Bitcoin hep gri alanda kaldı.

22 Mayıs 2010’da bir kripto para geliştiricisi olan Laszlo Hanyecz pizza siparişi etti ve 40 dolar tutarında olan ödemeyi 10.000’den fazla Bitcoin ile yaptı. Bugün 10.000 Bitcoin 30 milyon dolardan fazla bir değere sahip. 22 Mayıs o günden bugüne “Bitcoin Pizza Günü” olarak anılıyor.

2019’da bir sürpriz olabilir mi?Hiçbir maddi değeri yokken 20.000 dolara kadar değerlenen Bitcoin şüphesiz dünyanın en volatil varlığı diyebiliriz. Şu anki değeri 6.500 dolar civarında olan Bitcoin için 2018 yılı iç açıcı bir yıl olmadı.

Bir türlü bitmek bilmeyen ayı piyasasına rağmen bazı uzmanlar halen Aralık ayında Bitcoin’in 20.000 doları görebileceğini söylüyorlar. Yatırımcılar ise SEC’in Bitcoin ETFleri ile ilgili olumlu bir karar vermesini dört gözle bekliyorlar. SEC’in Bitcoin ETFlerini kabul etmesiyle Bitcoin fiyatının 20.000 doları bulacağını umuyorlar.

SEC henüz hiçbir ETF başvurusunu onaylamadı. Ancak yatırımcıların büyük çoğunluğu bu konuda iyimser düşünüyorlar.

Ne dersiniz? Bitcoin’in (BTC) 10. doğum yılı yaklaşıyor diye SEC Bitcoin için bir “10. doğum yılın” sürprizi yapabilir mi?

En güncel Bitcoin (BTC) haberleri burada!

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Bitcoin’in (BTC) 10. Doğum Yılı Yaklaşıyor Sürprizlere Hazır mıyız? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Ripple’ın bu grafiğine bakın, ne görüyorsunuz? Bitcoin, Ethereum, XRP Yükseliyor! İşte En Çok Kazandıran Altcoinler ConsenSys: İşten Çıkarmalar, Yansıtıldığı Kadar Büyük ve Kötü Değil Peter Brandt: Bitcoin 3. parabolik yükselişine başlamak üzere Bitcoin Fiyatı Yükseliyor! Kripto Para Fonları 1 Milyar+ Dolar Değerlemeye Ulaştı! İstanbul’da operasyon: 50 milyon TL’yi Bitcoin’le kaçırmışlar

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır