Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Bitcoin’in Babası Satoshi Nakamoto ve Cumhurbaşkanı Erdoğan Aynı Listede!

Ana Sayfa » GÜNCEL » Bitcoin’in Babası Satoshi Nakamoto ve Cumhurbaşkanı Erdoğan Aynı Listede!
Bitcoin’in Babası Satoshi Nakamoto ve Cumhurbaşkanı Erdoğan Aynı Listede!

3/3


2/3

Bitcoin’in babası Satoshi Nakamoto biraz gizemli bir karakter. Bu gizemli karakteri sayesinde Satoshi Nakamoto, Bitcoin’in popülaritesini arttırmasında ve toplumda geniş yankı bulmasında önemli bir rol oynadı. 1986 yılında piyasaya sürülen Amerikan finans dergisi olan Worth, 2018 yılında dünyanın en güçlü 100 finans liderinin ismini açıkladı. Listede finans liderleri, iş adamları, hukuk uzmanları ve cumhurbaşkanları yer aldı.Worth’ün listesinde Bitcoin’in mucidi Satoshi Nakamoto, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile birlikte yer buldu. Bitcoin’in kurucusu listede dev isimler arasında yer alan Mark Zuckerberg, Paul Krugman ve Kristalina Georgieva’ı arkasında bıraktı.


Satoshi Nakamoto’nun bir milyondan fazla Bitcoin’e sahip olduğu tahmin ediliyor
Satoshi Nakamoto’nun kim olduğunu kimse bilmiyor. Erkek mi kadın mı? Yoksa bir kişi mi topluluk mu? Bu sorular bugüne kadar kanıtlanmamış birçok cevap aldı. Kendisini Satoshi Nakamoto ilan eden ya da Bitcoin’in kurucusu olduğu belirtilen pek çok insan var. Satoshi, sadece kimliği belli olmayan bir kişi değil, aynı zamanda elinde bulundurduğu Bitcoin miktarı ile de dünyanın önde gelen zenginleri arasında gösteriliyor.

Satoshi’nin bir milyondan fazla Bitcoin’e sahip olduğu tahmin ediliyor. Bu, çıkarılabilecek bütün Bitcoin’lerin yaklaşık yüzde 5’ine denk geliyor. Bu, BTC’lerin bugünkü net değerinin yaklaşık 3,8 milyar dolar olduğu anlamına geliyor. Bazı insanlar bir grup şirketinin Satoshi Nakamoto isminin arkasında olduğunu iddia ediyor. Satoshi Nakamoto adının aslında SAmsung, TOshiba, NAKAmichi ve MOTOrola’nın kısaltması olduğuna inananlarda az sayıda değil.


Satoshi Nakamoto, finans devleri arasında 44. sırada yer aldı
2015’te UCLA profesörü Bhagwan Chowdhry, Nobel Ekonomi Ödülü’nün Bitcoin’in kurucusu olan Satoshi Nakamoto’ya verilmesini istedi. Ancak komite tarafından sadece gerçek kimliğini açıkladığı takdirde böyle bir ödülün Satoshi Nakamoto’ya verebileceklerini belirttiler. Bitcoin’in kurucusu Satoshi Nakamoto, Worth’ün listesinde en güçlü 44. kişi olarak belirlendi. Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ise listede pek çok önemli ismi geride bırakarak dünya finans devleri arasında en güçlü 63. kişi olarak yerini aldı.

Worth’ün listesinde Amerika Birleşik Devlertleri Başkanı Donald Trump birinci sırayı, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ikinci sırayı, Çin Başkanı Xi Jinping üçüncü sırayı doldurdu. Listenin dördüncü sırasında, herhangi bir devletin başkanı değil, kripto para sektörünün önemli isimlerinden BlackRock‘ın CEO’su Larry Fink var. Facebook’un CEO’su Mark Zuckerberg ise listede kendisine 98. sırada yer buldu. Çok beklenen kripto para platformu Bakkt’ın CEO’su Kelly Loeffler, listede 72. sırada yer alıyor. Listenin tamamına bu worth.com/power-100-2018/ link aracılığı ile ulaşılabilirsiniz.


Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin, Facebook (NASDAQ:FB) sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Burada yazılanlar yatırım tavsiyesi olarak görülmemeli, kripto para yatırımlarının yüksek risk içerdiği ve piyasanın 2018 yılında yüzde 80’in üzerinde değer kaybı yaşadığı gerçekleri bir sonraki adımlarınızda göz önünde bulundurulmalıdır.

The post Bitcoin’in Babası Satoshi Nakamoto ve Cumhurbaşkanı Erdoğan Aynı Listede! appeared first on Kriptokoin.com.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Bitcoin’in Babası Satoshi Nakamoto ve Cumhurbaşkanı Erdoğan Aynı Listede! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Stellar Yönetimi Önemli Bir Karara İmza Attı: Stellar Logosu Değiştirilecek! Litecoin, Gemini’de Listelenecek 4. Kripto Para Oluyor 2019 yıl sonunda Dogecoin kaç dolar olabilir? 28 Kasım Bitcoin fiyat analizi: BTC ikinci kez 3.700 dolar bandından dönüyor İçerisinde 1 Bitcoin Barındıran 732 Bin Adres Var Bitcoin Fiyatı Ne Kadar Olacak? – Bitcoin Rekor Kıracak Mı?

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır