Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Bitcoin’in 3000 ile 5000 dolar arasında yolculuğu ne kadar sürecek? Ünlü CEO cevaplıyor!

Ana Sayfa » GÜNCEL » Bitcoin’in 3000 ile 5000 dolar arasında yolculuğu ne kadar sürecek? Ünlü CEO cevaplıyor!
Bitcoin’in 3000 ile 5000 dolar arasında yolculuğu ne kadar sürecek? Ünlü CEO cevaplıyor!

© Reuters.  © Reuters.

Bitcoin’in 3000 ile 5000 dolar arasındaki yolculuğu bir süre daha devam edecek ama ne zamana kadar? Bu konuda tatmin edici cevabı ünlü CEO Vinny Lingham’dan alacağız. Bakalım Bitcoin ile ilgili umutlar ne kadar daha bekleyecek?

Bitcoin’in 3000 ile 5000 dolar arasındaki seviyesi ne kadar daha devam edecek?Bitcoin’in 3000 ile 5000 arasında gidip geleceğe benzeyen fiyatı birçoklarına hayal kırıklığı yaşatırken birçoklarını da sevindirdi. Düşüş dönemlerini fırsat bilenler için sevindiriciydi bir yandan. 2018 Bitcoin tarihinde son dört yıl yaşanılan en büyük ayı piyasası oldu. Artık tahminler eskisi gibi öyle uçlarda dolaşmıyor. Daha makul ve sağlam tahminler belirmeye başladı uzmanlar tarafından. Civic CEO’su Lingham CNBC ‘nin ünlü para programı “ Fast Money”nin konuğuydu. Lingham’a göre kriptolar için sert bir kış yaşanıyor ve herkes bu konuda tedbirini almalı.

Lingham’ın tahmini Bitcoin’in bir yarım yıl kadar 3000 dolar ile 5000 dolar arasında gidip geleceği yönünde. Yani bu kış karanlığı 2019 ikinci yarısında sona erecek. 3000 dolar seviyesinde çok fazla alım baskısı da olduğunu vurgulayan Lingham bu nedenle biraz daha bu seviyede kalacağını söylüyor. Eğer 6 ay içinde bir patlama yaşanmazsa o zaman kripto dünyası için işler çok daha kötüleşecek.( ilgili yazımız:Bitcoinlerimi satmalı mıyım?)

(Bitcoin ile ilgili umut vaad eden yazımız için tıklayınız)

Bu konudaki anlaşmazlıkların büyük bölümünü spekülatörlerin kripto alım satımı için kullandıkları borsaların yoğun ‘bump ve dump ‘a neden olmaları. Bu arada doğru rakamlar olmamasına rağmen kurumsal ağırlıklar ve holderların da OTC yatırım sistemini kullanma olasılıkları yüksek. Teknolojiye inancını kaybetmeyenler bu süre içinde birikim yapmaya devam ediyor. Artık Bitcoin, merkeziyetsiz bir para değil de, dijital bir yatırım aracı olarak görülüyor. Piyasaya ilk çıktığı zamanda ayı piyasaları yatırımcılara her şey ucuzken alım yapmalarını teşvik ediyordu.

(Uçurumun kenarındaki Bitcoin sıcak para bekliyor başlıklı yazımız ilginizi çekebilir)

2014 yılında yaşananlar2014 yılında küçük bir kripto kışı yaşanmıştı ve 18 ay sürmüştü. Bir sonraki yıl Ekim ayına kadar da düzelmemişti. Bu yılki ayı piyasasında Bitcoin 2013 Aralık ayındaki 1100 dolarlık seviyeden Ocak 2015 de 180 dolara düşmüştü.

(Bitcoin bu kadar düşmüşken yükselmesi mümkün mü? adlı yazımızı buradan okuyabilirsiniz)

(Bitcoin daha kötü günler gördü ama her zaman daha güçlü geldi ! başlıklı yazımızı okumalısınız)

Bu sefer ancak ekosistem biraz farklı çünkü pek uluslararası firma bitcoin madenciliği yapıyor. Ana akım medyaya da ulaşmış durumda ve artık sadece bilgisayar bilenlerin tanıdığı bir para birimi değil neredeyse sağır sultan bile adını biliyor!

(Bu son kırılma Bitcoin ayı piyasasının son çırpınışları olabilir! başlıklı yazımızı okumak için tıklayınız)

Daha da önemli olan Goldman Sachs (NYSE:GS), Fidelity ve ICE (NYSE:ICE) gibi kurumsal yatırım güçlerinin piyasaya olan ilgileri. Bu ilgi sayesinde kripto daha uzun bir ömre sahip olmakla kalmayacak. sonunda mutlaka yükseliş trendine geçiyor olacak. Genel konsensus kısa dönem için iyimser olmasa da eğer uzmanlara inanacak olursak en az bir yarım yıl sonra işler düzelmeye başlayacak

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Bitcoin’in 3000 ile 5000 dolar arasında yolculuğu ne kadar sürecek? Ünlü CEO cevaplıyor! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

DECENT, Resmi Yol Haritasına Kilometre Taşları Ekliyor Ripple ( XRP) için Sırada Ne Var? Vinny Lingham: Bitcoin Yakında 12.000 Doları Test Edebilir! Litecoin İçin Önemli Kilometre Taşı Geride Bırakıldı! Bruce Fenton’a Göre Hisse Senetleri, Bitcoin İçin Çok Önemli Calvin Ayre: Bitcoin SV, Gerçek Bitcoin’dir

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır