Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Bitcoin’i Yasaklayan Bankanın Çalışanlarından Dolandırıcılık Skandalı

Ana Sayfa » GÜNCEL » Bitcoin’i Yasaklayan Bankanın Çalışanlarından Dolandırıcılık Skandalı
Bitcoin’i Yasaklayan Bankanın Çalışanlarından Dolandırıcılık Skandalı

© Reuters.  © Reuters.

2 trilyon dolara ulaşan varlıkları ile Amerika Birleşik Devletleri’nin en büyük üçüncü bankası konumunda olan Wells Fargo (NYSE:WFC), kullanıcılarını sistematik olarak manipüle ettiğini kabul etmesi ile birlikte 575 milyon dolarlık cezaya çarptırıldı.

Bitcoin’i yatırım için aşırı riskli olarak tanımlayan banka ulusal çapta soruşturmaya tabi olurken, resmi belgeler tarafından doğrulandığı üzere şirketin çalışanlarının 2002 ve 2017 yıları arasında kullanıcıların isimlerini kullanarak, izinsiz bir şekilde 3,5 milyondan fazla sahte kredi kartı ve hesap oluşturduğu ortaya çıktı.

Banka sonrasında kullanıcılarını ve müşterilerini bu kullanmadıkları finansal servisler için ücret ödemekle yükümlü tuttu ve sigorta ile teminatlar için kullanılan milyonlarca doları kendi çıkarları doğrultusunda kullandı.

Şirketin çalışanları bu yolu tercih etmelerinde Wells Fargo’nun agresif satış ve pazarlama stratejisinin tetikleyici olduğunu belirtirken, işlerinden kovulmamak adına kullanıcıları dolandırma yolunu tercih ettiklerini ifade ettiler.

2016’dan Bu Yana 2 Milyar Dolarlık Ceza
Şirket son alınan karar dahilinde müşteri şikayet inceleme platformu oluşturma zorunda bırakılırken, bu platformu kullanan müşterilerin ödemeleri ve hesapları tekrardan gözden geçirilecek ve haksız kullanımlar tespit edilirse müşteriler gerekli ödemeleri talep edebilecekler.

Dev banka 2016 yılından bu yana karıştığı skandallarla 2 milyar doların üzerinde ceza ödemekle yükümlü tutuldu

Wells Fargo’nun Bitcoin ve Kripto Paralara Bakışı
Temmuz 2018’de kullanıcılarını kredi kartlarını kullanarak kripto para satın almasını yasaklayan şirket, ayı piyasasını besleyen bir gündem maddesi yaratmıştı.

Şirket kararında Bitcoin ve kripto paraların yüksek volatilite sebebiyle büyük riskler içermesinin etkili olduğunu ve bu nedenle kullanıcıların kredi kartları ile satın alma işlemini yasakladığını duyurmuştu.

Bitcoin ve kripto para piyasasının yakından tanıdığı pek çok figür de bu krizin geleneksel finans kuruluşlarına olan güvenin giderek azalacağının önemli bir göstergesi olduğu yönünde görüş bildirdi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin, Facebook (NASDAQ:FB) sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

The post Bitcoin’i Yasaklayan Bankanın Çalışanlarından Dolandırıcılık Skandalı appeared first on Kriptokoin.com.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Bitcoin’i Yasaklayan Bankanın Çalışanlarından Dolandırıcılık Skandalı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bitcoin Değer Göstergesi ve IQR Görselleştirmesi Nedir? Analistler düşüş beklerken Bitcoin yükselişe geçti! Hedef 8400 dolar! LocalBitcoins Platformundan İran Kararı! Tron (TRX) Hard Fork’a Gideceğini Açıkladı – Tarih Oldukça Manidar Ayı Piyasası Devam Ettikçe Kayıp Oranı Artıyor Bitcoin Cash, Litecoin ve Ethereum, Ayıların ‘Sert’ Etkisi Altına Girdi!

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır