Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Bitcoin’in Yaşadığı Düşüşün Arkasında, PoW Modeli Mi Yatıyor?

Ana Sayfa » GÜNCEL » Bitcoin’in Yaşadığı Düşüşün Arkasında, PoW Modeli Mi Yatıyor?
Bitcoin’in Yaşadığı Düşüşün Arkasında, PoW Modeli Mi Yatıyor?Piyasa hacmine göre en büyük kripto para birimi Bitcoin, 6.500 dolar seviyesinde el değiştirirken, iki haftalık bir düşüş sonrası 4.000 doların altına kadar indi ve piyasayı da beraberinde götürdü. Bazılarına göre söz konusu düşüşün temel nedenlerinden birisi ve en büyüğü, Bitcoin Cash hard fork’u ve projenin başındaki isimlerin birbirini tehdit etmesi, daha sonra da BCH ağında üstünlük kurmak için Bitcoin madencilerinin başka ağa kaydırılması olarak gösteriliyor.

Ünlü sosyal medya platformu Reddit‘in kullanıcıları ise, söz konusu düşüşün sebebi ve sonuçları hakkında küçük çaplı bir tartışmaya tutuldu.

DidYouSayBitcoin isimli kullanıcı, grafiklerle ilgili analizinde şunları aktardı:

”Lol – mumlar (mum grafiği) 15 dakikalık aralıklara sahip. Bu kesinlikle birden fazla insanın Bitcoin satması değil. Eğer 15 dakikalık aralıkta BTC’yi 4150 dolardan 3900 dolara indirebilecek satış baskısı varsa, ben bunun (ortalamadan büyük kişilerin veya kurumların) Bitcoin satması olarak tahmin ederim.”

Hanzyfanzy isimli başka bir kullanıcı ise, durumun kurumsal yatırımcılardan kaynaklı olduğunu ifade etti:

”Aslında binlerce farklı kurum stop seviyesini bu düzeylere koydu ve BTC de otomatik olarak satıldı. Daha fazla stop tetiklendikçe, fiyat daha fazla düştü ve daha fazla stop tetiklendi.”

EverStoneTheGreat isimli kullanıcı ise, konunun aslında Bitcoin’in sahip olduğu Proof-of-Work (iş ispatı) modelinden kaynaklandığını düşünmekte:

”Neden kimse BTC’nin ölmek üzere olduğunu fark etmiyor? BTC, bedava elektriğiniz veya önceden parası ödenmiş madencilik cihazlarınız yoksa madenciliği karlı olmayan bir proje. Bu sebeple BTC artık kazançlı değil ve bu yüzden sadece gücü yetenlerin kazabildiği en merkezi kripto para oldu. PoW ÖLDÜ, POS ve DPOS geleceğin kendisidir. Bu satışın bütün pisliği kripto dünyasından temizlemesi için bir kaç ay süre verin ve XRP, XLM ve TRX’in sıradaki yükselişe liderlik etmesini izleyin.”

Bitcoin’in Yaşadığı Düşüşün Arkasında, PoW Modeli Mi Yatıyor? isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Bitcoin’in Yaşadığı Düşüşün Arkasında, PoW Modeli Mi Yatıyor? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bitcoin madencilik devi Bitmain bu sefer çok iddialı! Wyoming, Bitcoin Sahiplerine Mülkiyet Hakkı Veren İlk ABD Eyaleti Oldu Jimmy Song: Kripto yatırımı yaparken Bitcoin ile altcoin’leri birlikte tutmak anlamsız Bitcoin’in 40’tan Fazla Hard Fork’u Şu An Ne Durumda? Barry Silbert: Kripto piyasası şu an ”fantastik bir fırsat” sunuyor BitMEX’in Opsiyon Piyasası 12 Aya Hazır

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır