Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Bitcoin’de Short Pozisyonlar Son Üç Ayın En Düşük Seviyesinde

Ana Sayfa » GÜNCEL » Bitcoin’de Short Pozisyonlar Son Üç Ayın En Düşük Seviyesinde
Bitcoin’de Short Pozisyonlar Son Üç Ayın En Düşük SeviyesindeKripto para piyasalarındaki trend, görüşüne göre yavaş yavaş değişiyor. Bitfinex’de açılan short pozisyonlar 5 Ağustos’tan bu yana gördüğü en düşük seviyeye gelirken, birçok otorite bunun yatırımcıların fikrinin değiştiği şeklinde okunabileceğini söylüyor.

An itibariyle Bitfinex’de short pozisyonların sayısı 21 bine düşerken, son sekiz günlük süreçte bakıldığında bu rakam yüzde 33’lük bir düşüş ile kendini gösteriyor ki bu da, başlı başına çok enteresan bir durum. Aynı süre içerisinde, Bitcoin’in yükseleceğine dair açılan pozisyonları temsil eden ‘long’ pozisyonlar ise yüzde 10’luk bir artış yaşamış durumda. Sayıları 24 bine çıkan long pozisyonlar ise son üç haftanın en yüksek seviyesine gelmeyi başardı.

Son iki üç aylık periyotta son derece dar bir fiyat bandında gidip gelen Bitcoin için otoritelerin de çeşitli yorumları bulunuyor. Bitcoin’de son dönemde yaşanan ufak çaplı artışın yatırımcıları da short pozisyonlardan uzaklaştırdığını ifade eden analistler, bu durumun devam edip etmeyeceği konusunda ise henüz net bir fikre sahip değil.

Short pozisyonların düşmesine karşın halen yüzde 47 gibi bir orana sahip olmasının da önemli bir bilgi değeri taşıdığını düşünen analistler; tam olarak bu rakamlara bakarak yorum yapmanın, şu aşamada yanıltıcı olabileceği uyarısında da bulunuyor.

Bu yazının kaleme alındığı dakikalarda, Bitcoin’deki kritik 6500 dolar desteği aşılmış durumda. Bitcoin, bu yazının kaleme alındığı anlarda yüzde 1,5’luk bir artışla 6523 dolardan kendisine alıcı buluyor.

Bitcoin’de Short Pozisyonlar Son Üç Ayın En Düşük Seviyesinde isimli makale Nihat Emre KOCAASLAN tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Bitcoin’de Short Pozisyonlar Son Üç Ayın En Düşük Seviyesinde - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

SEC Başkanı Jay Clayton’un Kripto Paralar Hakkındaki Eylemleri, Cumhuriyetçi Parti Milletvekillerini Kızdırdı! Dogecoin (DOGE)’nin Koşusu Bitti SEC Üyesi Hester Peirce: Kripto Para Birimlerinin Altın İle Benzer Yönleri Var 1 Bitcoin (BTC) hala çok değerli: Dark Web’te 300.000 kişinin bilgisi sadece 1 BTC! XRP 14% oranında geriledi Ünlü Yatırımcı Draper: ‘SEC Kripto Para Düzenlemeleri Konusunda İkiye Bölünmüş Durumda’

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır