Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Bir Türk’ten bu bulmacayı çözene tam 137.036 XRP ödül var!

Ana Sayfa » GÜNCEL » Bir Türk’ten bu bulmacayı çözene tam 137.036 XRP ödül var!
Bir Türk’ten bu bulmacayı çözene tam 137.036 XRP ödül var!

3/3


2/3

Ali Kutlusoy, kriptografi bulmaca uzmanı ve aynı zamanda kripto para meraklısı bir Türk’tür. Ali Kutlusoy, herkesin ücretsiz ulaşabileceği ileri derecede bir bulmaca oluşturdu ve bulmacayı çözene 137.036 XRP ödül vaat etti.

Bulmayacayı çözene tam 137.036 XRP ödül var!Bulmacayı ilk çözen kişi adresteki 137.036 XRP ödülü doğrudan hesabına aktarabilir. Kurallara göre, bulmaca yoğun şekilde teste tabi tutuldu ve sonuç, birisi onu çözene kadar yayınlanmayacak.


-XRP cüzdanı aktifleştirildi ve 137.036 XRP ödül yüklendi. Bulmacayı kim çözecek? Kim cüzdan adresine ulaşacak? Sadece 26 saat sonra başlıyor!

Bir bireyin bunu çözememesi durumunda, sonraki bulmacalarda aynı bulmaca dinamiği kullanılacak. Böyle bir durumda ödül bir sonraki bulmaca ödül havuzuna eklenecektir.

Kutlusoy, bulmacanın cevabına ya da anahtarına ulaşan kişi fonu direk kendi cüzdanına aktarabilir. Ödüller her bir aşama için 20 XRP ile sınırlandırılmıştır.

Diyelim ki, bir hacker tarafından bulmaca kırıldı. Kutlusoy, böyle durumda bile 20 XRP’yi bile almakta başarılı olamayacağını iddia ediyor. Çünkü ödül havuzu güvenlik önlemi olarak kendini 117 XRP ile sınırlandırıyor.


Kutlusoy’un twiti | Kaynak: TwitterBulmaca zorluk derecesine göre 1 ile 10 arasında kategorileştirildiğinde en zor seviye olan 10. derecede zorluk seviyesine sahiptir. Ki bu seviyedeki bir bulmacayı çözmek için bu konuda gerçekten uzman olmak gerekiyor. Serinin ilk bulmacası 15 Ekim tarih itibariyle yani bugün başlıyor. İlk bulmacanın zorluk derecesi 4. derecededir.

Piyasalardaki keskin yükseliş, toplam değeri 137.036 XRP ödüllü bulmacaya karşı olan ilgiyi de daha fazla arttırmışa benziyor.


-Henüz vaktimiz varken, neden 137.036 olduğuna açıklık getireyim

-137 asal sayıdır

-137 benim için önemli bir sayıdır

-137 fizikte oldukça önemli bir sayıdır ve çözülmemiş bir gizemi vardır. İnce yapı sabitesi 1/137.035999173.

Bulmacayı çözen baştan sona çözen 137.036 XRP ödülü alacak. Ayrıca neden 137 sayısının önemli olduğunu da anlayacak. Zira 137 sayısı rastgele belirlenmiş bir sayı değildir. Bulmacayı çözerken puzzle’daki eksik parça bu sayı ile tamamlanacak!

İnce yapı sabiti: Elektromanyetik etkileşim gücünü ifade etmektedir. Yani bu sabit, elektronların aton içerisinde çekirdeğe bağlanma gücünün bir etkisi olarak ortaya çıkmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Bir Türk’ten bu bulmacayı çözene tam 137.036 XRP ödül var! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

‘Bitcoin fiyatında patlama olabilir’ dedi, bu 4 nedeni gösterdi ABD’nin Bitcoin Atağı Lamborghini’sini Satıp Daha Fazla Bitcoin Satın Alacak! Yatırım Uygulaması Investr, Kendi Kripto Para Endeksini Piyasaya Sürdü! Başarılı analistten korkunç tahmin: ”Bitcoin fiyatı 2.000 dolara düşebilir.	“ Antonopoulos: Quadriga CX Olayı, Borsaların Güvenilmez Olduğunun Kanıtı

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır