Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Bitcoin’de Boğa Beklentisi, Ripple (XRP)’nin Yeni Hedefi, Ethereum ve Vitalik’in Fark Yaratacak Çözümü

Ana Sayfa » GÜNCEL » Bitcoin’de Boğa Beklentisi, Ripple (XRP)’nin Yeni Hedefi, Ethereum ve Vitalik’in Fark Yaratacak Çözümü
Bitcoin’de Boğa Beklentisi, Ripple (XRP)’nin Yeni Hedefi, Ethereum ve Vitalik’in Fark Yaratacak Çözümü

© Reuters.  © Reuters.

Bitcoin
Yeni bir çalışma, Bitcoin ve kripto paraları zararına satmamak için olabildiğince uzun süre elinde tutan kişilerin uzun vadede bu piyasa içerisinde kaldıklarını gösteriyor.

DailyFX’de yayınlanan yeni bir rapora göre, bireysel kripto para yatırımcılarının % 77,5’i, geçen yılın Kasım ayından bu yana sayıca en fazla Bitcoin’de kalmaya devam ediyor.

Bitcoin: Yatırımcıların % 77.5’ini oluşturan bireysel yatırımcılara ait veriye göre, bu kişilerin yatırımlarında uzun süre kalma oranı kısa kalan yatırımcılara göre 1’e 3.44. Bir diğer ifadeyle kripto paraya yatırım yapıp uzun süre onu ellerinde tutanlar kısa tutanlara göre 3.44 kat daha fazla. Kısa süreli yatırımcılar, sadece bir gün diye cevap verenlerden % 2.7 daha düşük ve sadece bir hafta diyenlerden de % 6.4 daha düşük olmalarına rağmen, Uzun süreli yatırımcıların sayısı sadece bir gün diye cevap verenlerden 0.4 daha düşük, sadece bir hafta diye cevap verenlerden ise % 6.2 daha yüksek durumda.

Bitcoin’in yıllık olarak en düşük seviyelerine bakmak, yatırımcıların tam olarak çizginin neresinde durdukları hakkında benzersiz bir bakış açısı sunuyor.

Ripple ve XRP
Bu arada, Ripple’ın piyasa baş stratejisti Cory Johnson, Ripple’in Swift’in yerini almak için tasarlandığını ve XRP’in de insanların değer transferi yapmalarına olanak sağladığını söylüyor. Kasım ayındaki kripto para konferansında konuşan Johnson, Ripple’ın yazılım çözümlerini, uluslararası ödeme sistemi Swift’in yerini almak üzere tasarlanmış bir araçlar dizisi olarak tanımlıyor.

Ripple, bankaların kullandığı mesajlaşma sistemi olan Swift ile alım satım işlemlerinin yerine getirilmesinde kullanılan ACH gibi diğer şeylerin yerini almak için tasarlanmış durumda. XRP, dilerseniz dijital parayı taşımak ya da değeri taşımak için dijital bir yol olarak tasarlanmış bir araç.

XRP’ye gelince, Johnson, XRP’nin anlık alım satım işlemlerine güç sağlamak ve geleneksel bankacılık ve finans dünyasında mevcut standarttan çok daha düşük ücretler ödemek için kullanılabileceğini söylüyor.

XRP tamamen değere odaklanıyor. Saniyede Visa (NYSE:V) benzeri 1.500 alım satım işlemi yapabilir. Dijital ağda bir şeyler yapmak için gerçekten çok donanımlı. Konuşmamızın başında ifade ettiğim gibi, şu anda dijital bir değere sahip değiliz. Birine bir Venmo ödemesi gönderdiğinizde, parayı 3 ila 5 gün gibi bir sürede kesinlikle alamazlar. Hesaptaki miktarı kredilendirebilirler, ancak orada da şirket tarafından alınma riski var. Zaten ücretlerin de bu kadar yüksek olmasının nedeni bu.

Müşterilerimizden biri Tayland’dan İspanya’ya para transferi yapmak için XRP’yi kullandığında, bu transfer bir veya iki dakikadan az bir sürede gerçekleşiyor. Transferi bu şekilde yapmak ,çok doğru ve de çok hızlı. Teknoloji olmadan bu transferin gerçekleşmesi ise zaten mümkün değil.

Ethereum
Ethereum’un yaratıcısı Vitalik Buterin, platformun Proof of Stake’e geçmesinin enerji tüketimini % 99 oranında azaltmak için tasarlandığını söylüyor

IEEE Spectrum ile yaptığı yeni bir röportajda Buterin, Bitcoin’in Proof of Work olarak adlandırılan alım satım işlemlerini doğrulama yönteminin, gereğinden fazla miktarda enerji gerektirdiğini söylüyor. Bu yöntem, hizmeti engelleme saldırılarını ve spam’leri önleme girişiminde ağa güç sağlayan kullanıcıları karmaşık bulmacaları çözmeye zorluyor.

“Proof of Work bölümü, çok büyük miktarda elektrik tüketen bölüm. Blockchain alım satım işlemlerinin kendisi sayısal olarak yoğun değil. Sadece dijital imzaları doğruluyor. Bu bir tür ağır 3D matris haritası olmadığı gibi, gigabayt veriler üzerinde gerçekleşen yapay zeka öğrenmesi de değil.”

Buterin, 2019’un sonuna kadar kamuya açık test için kullanılmak üzere tasarlanmış alternatif blok zincirlerinin (testnets) yeni teknolojiyle kullanılacağını umuyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin, Facebook (NASDAQ:FB) sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

The post Bitcoin’de Boğa Beklentisi, Ripple (XRP)’nin Yeni Hedefi, Ethereum ve Vitalik’in Fark Yaratacak Çözümü appeared first on Kriptokoin.com.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Bitcoin’de Boğa Beklentisi, Ripple (XRP)’nin Yeni Hedefi, Ethereum ve Vitalik’in Fark Yaratacak Çözümü - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Anket: Y Kuşağı Yatırımcılarının Yarısı, Kripto Para Borsalarına Menkul Kıymet Borsalarından Daha Çok Güveniyor! Bitcoin bu hafta 10 bin doları test edebilir mi? Monero Hard Forku Gönderim Ücretlerini Neredeyse Sıfırladı! HitBTC: Hesapları Proof Of Keys Yüzünden Dondurmadık Çin’in Bitcoin Hakimiyeti Ripple’ın İşine Yarayacak. Trump Mevcut Durumdan Rahatsız Ethereum Yüzde 17 Değer Kazandı

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır