Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Bitcoin Yükseliyor; Japonya Taslak Kripto Çerçevesi Yayımladı

Ana Sayfa » GÜNCEL » Bitcoin Yükseliyor; Japonya Taslak Kripto Çerçevesi Yayımladı
Bitcoin Yükseliyor; Japonya Taslak Kripto Çerçevesi Yayımladı


Investing.com – Kripto para fiyatları, yılın sonundan önceki Noel toparlanması ile Pazartesi günü yükseldi.

Bitcoin %4,5 yükselerek 3.430,10 dolara ulaştı.

Yapay dövizler son haftalarda dramatik düşüşler yaşadı. Düzenleyici incelemeleri ve volatilite, yatırımcıların endişesi oldu.

Kripto paralar genel olarak yüksek iken, toplam piyasa sermayelendirmesindeki dijital döviz kapasitesi Pazar günkü 104 milyar dolara kıyasla, bu haberi yazarken 108 milyar dolar seviyesinde.

Ethereum, %3,5 artışla 89,83 dolar olurken, Litecoin %7 kazançla 28,18 dolardan işlem gördü. XRP %3,7 değer kazandı ve 0,30361 dolara yükseldi.

Japonya’nın Finansal Hizmetler Dairesi (FSA), dijital para birimi sektörüne yönelik bir dizi öneri içeren bir taslak raporunu Cuma günü yayınladı. Bunlar arasında, anahtarlar dahil olmak üzere müşteri mülkünün yönetimini arttırmak için borsaya ihtiyaç duyulması gerekliliği var. FSA ayrıca borsaların, bir hack durumunda döviz ve geri ödeme fonlarına eşit net varlıklara sahip olması gerektiğini belirtmektedir.

Düzenleyici, Eylül ayında Zaif ve Ocak ayında Coincheck olmak üzere iki büyük Japon borsasından sonra sektördeki güvenlik ihlallerini idare etmek için uygulanacak yollar için çalışıyor.

Diğer yandan Hong Kong’un mali düzenleyicisi dijital paralar üzerinde sıkılaşıyor. Menkul Kıymetler ve Vadeli İşlemler Komisyonu yakın zamanda, yönetilecek varlıkların %10’undan fazlasının kripto paralardan oluşması durumunda, yerel yatırım fonlarının lisans almasını talep edecek. Bu kurallar, dolandırıcılık ve kara para aklama ile ilgili kaygılar nedeniyle getiriliyor.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Bitcoin Yükseliyor; Japonya Taslak Kripto Çerçevesi Yayımladı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bitcoin’den sonra: Türkiye’de Ethereum ile futbolcu transferi Yazılım Üreticisi 30 Ay Hapse Mahkum Edildi ve 725.000 Dolarlık Bitcoin’ine El Konuldu Uzmanlar Açıklıyor: Bitcoin Neden Yüzde 10 Düştü, 40 Milyar Dolar Piyasadan Nasıl Eridi? Bloomberg: Kimse Bitcoin’i Kullanmıyor Ünlü Bitcoin yatırımcısı, 500 bin dolarlık Lamborghini’siyle kaza yaptı ABD’deki Çikolata Fabrikası Blockchain’i Kullanıyor

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır