Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Bitcoin Yükseliyor, Coinbase Menkul Değer Listesi İçin SEC Onayı Alıyor

Ana Sayfa » GÜNCEL » Bitcoin Yükseliyor, Coinbase Menkul Değer Listesi İçin SEC Onayı Alıyor
Bitcoin Yükseliyor, Coinbase Menkul Değer Listesi İçin SEC Onayı Alıyor

© Reuters.  © Reuters.

Investing.com – Bitcoin Salı günü, Coinbase’in SEC onayı alan ilk ABD dövizi olması ile hafif yükselişler yaşadı.

Bitcoin %0,83 artışla 6.699,20 dolardan işlem görüyor.

Kripto paralar genel olarak yükselirken, Pazartesi günü 266 milyar dolar olan toplam piyasa sermayelendirmesinde dijital döviz kapasitesi, bu haberi yazarken, 269 milyar dolar seviyesinde.

Ethereum %0,97 düşüşle 470,06 dolara geriledi. Üçüncü en büyük yapay döviz olan Ripple, %0,63 değer kazanarak 0,47080 dolar olurken, Litecoin %0,40 azalarak 82,811 dolar oldu.

Coinbase borsa platformu ABD düzenleyicilerinden, yapay paraların menkul kıymet olarak değerlendirilmesi için yeşil ışık gördü. Şirket ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ve Finansal Sanayi Düzenleme Kurumu’nun Keystone Capital Corp., Venovate Marketplace ve Digital Wealth alışverişini onayladı. Alımların onaylanması, Coinbase’in bir broker anlaşması yürütme lisansı alması ve alternatif işlem sistemi olarak görülmesi anlamına geliyor.

Bu, dijital menkul kıymetler için federal anlamda düzenlenen ilk borsa platformu olacak ancak yakın zamanda diğerleri de buna katılabilir. Rakip site Circle Internet Financial geçen ay, broker ve işlem borsası olarak SEC’e kayıt için uğraştığını açıkladı.

Diğer yanda, en büyük yatırım kuruluşlarından biri kripto paraları kendi dövizlerine ekledi. 150.000 akredite üyesi olan Chartered Financial Analyst (CFA) sınavına dijital paralar ve blockchain ile ilgili bilgiler ekleyecek. Test en zor finansman testlerinden biri olarak görülüyor ve yarıdan azı testin ilk yarısında başarısız oluyor.

CFA eğitim ve müfredat yönetim müdürü Stephen Horan Bloomberg’e, “kripto alanının faydalarını diğer alanlardan daha çabuk ve de daha dayanıklı olarak gördük… Bu gelip geçici bir heves değil,” dedi.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Bitcoin Yükseliyor, Coinbase Menkul Değer Listesi İçin SEC Onayı Alıyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

18 Ekim 2019 Günlük Kripto Para Analizi Avrupa’da Kripto Paraların Geleceği Asya’ya Göre İyileşebilir Belçika 21 İnternet Sitesini Kara Listeye Aldı! Değişim rüzgarlarını hissedebiliyor musunuz? Ohio’lular vergilerini Bitcoin ile ödeyebilecek! ABD’li 2 Senatör Yasa Taslağı Hazırladı Ethereum 20% oranında düştü

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır