Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

ABD’nin Önde Gelen Mandıra Kooperatifi Blockchain’den Faydalanacak

Ana Sayfa » GÜNCEL » ABD’nin Önde Gelen Mandıra Kooperatifi Blockchain’den Faydalanacak
ABD’nin Önde Gelen Mandıra Kooperatifi Blockchain’den FaydalanacakABD‘deki ulusal süt kooperatifi olan Amerika Mandıraları (DFA), gıda tedarik zincirini daha iyi takip edebilmek ve bu amaç doğrultusunda yeni bir Blockchain projesi oluşturmak için gıda sektörünü fintech ile buluşturan startuplardan ripe.io ile işbirliği yapmaya başladı.

DFA, ABD’deki 48 farklı eyalette yer alan çeşitli mandıra sahipleri tarafından yönetilen bir kooperatif. DFA’in 2017 yılındaki toplam geliri 127.4 milyon civarındaydı. Kooperatifin toplam satış geliri ise 14 milyar dolar civarında.

DFA gıda zincirini daha iyi yönetebilmek ve gıda takip sürecini çok daha ‘şeffaf’ bir hale getirmek için Blockchain teknolojisinden faydalanmayı planlıyor. Ripe.io ile bu alanda işbirliği yapmaya başlayan DFA, öncelikle test amaçlı bir platform kullanacak. Test amaçlı platformda DFA bünyesindeki birkaç mandıranın verileri kullanılıyor olacak. DFA’in yetkili isimlerinden olan David Darr, şu açıklamayı yaptı:

“Günümüz tüketicileri aldıkları yemeğin nereden geldiğini bilmek istiyorlar. Blockchain teknolojisi müşterilere gerçek zamanlı veri aktarıyor ki bu da gıda üretimine duyulan güveni arttırabilir.”

Darr, DFA’in Blockchain teknolojisiyle ilgili daha kapsamlı bir değerlendirme yapmayı ve bu teknolojiden daha farklı alanlarda da faydalanmayı düşündüğünü belirtti.

Blockchain teknolojisinin özellikle finans alanında çeşitli amaçlarla kullanılabildiğini biliyoruz ancak bu teknoloji özellikle son zamanlarda tarım ve gıda alanında da kullanılmaya başladı. Hollanda’nın en büyük süpermarket zinciri olan Albert Jeijn, portakal suyunun üretim sürecini daha verimli hale getirmek için Blockchain’den faydalanmaya başladı.

Ayrıca Walmart (NYSE:WMT) gibi şirketlerin de bu teknolojiden yararlanmaya başladıklarını biliyoruz.

ABD’nin Önde Gelen Mandıra Kooperatifi Blockchain’den Faydalanacak isimli makale Ömer SAKMAR tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

ABD’nin Önde Gelen Mandıra Kooperatifi Blockchain’den Faydalanacak - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Önde gelen Japon Bitcoin borsasından önemli karar Bitcoin Lightning Network ödemeleri Yakında Microsoft Excel’e Geliyor Pakistan Hamleleri ile Kripto Para Kullanımını Arttırmak İstiyor JP Morgan Yöneticisi: DLT Teknolojileri, Sorun Çözmekte Çok İyi Singapur’dan Enerji Konusunda Blockchain Hamlesi Bitcoin ve Ethereum’un 2018-2019-2020 Fiyat Tahmini ve Eğilimler

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır