Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Bitcoin Yükseliyor, 11.000$ Seviyesini Yeniden Test Etti

Ana Sayfa » GÜNCEL » Bitcoin Yükseliyor, 11.000$ Seviyesini Yeniden Test Etti
Bitcoin Yükseliyor, 11.000$ Seviyesini Yeniden Test Etti

© Reuters.  © Reuters.

Investing.com – Dijital para birimi bitcoin’in fiyatı haftasonunda son dört haftada ilk defa 11.000$ seviyesinin üzerine tırmandıktan sonra Pazartesi günü yükseliyor.

Bitcoin saat 12.31’de Bitfinex borsasında gün içinde %3,21 yükselerek 10.731$’dan işlem görüyordu.

Pazar günü %6,1 kayıp yaşamadan önce 30 Ocak’tan bu yana en yüksek seviyesi 11.250$’ı test etmişti.

Bitcoin 6 Şubat’ta son iki ayın en düşük değeri olan 6.000$’a kadar düştükten sonra yeniden toparlanmıştı, ama fiyatlar hala yılın başından bu yana %20 daha düşük bir pozisyonda bulunuyor.

Kripto para fiyatları yılın başında hükümetlerin ticaretteki baskıları ve majör bankaların dijital döviz alımında kredi kartlarına yasaklamalar getirmesiyle düşüşe geçmişti.

Fiyatlar ayrıca potansiyel fiyat manipülasyonu korkularından da darbe yemişti. ABD düzenleyicileri Bitfinex borsasına bitcoin fiyatlarını yapay bir şekilde şişirdiği konusunda dijital varlık Tether ile olan bağıyla ilgili soruşturma başlattı.

Ancak Güney Kore ülkedeki kripto para ticaretinin devam etmesine izin verdiklerini, yatırımcıların korktuğu yönde bir yasaklama gelmeyeceği sinyallerini verdikten sonra piyasa hissiyatı iyileşti.

Geçtiğimiz hafta ABD finansal düzenleyicilerden gelen ılıman açıklamalar da ayrıca fiyatları destekleyen başka bir unsur konumunda.

ABD Hazine Sekreteri Steven Mnuchin’in yorumlarının yankıları olarak düzenleyiciler bitcoin’in suç faliyetleri için kullanıldığına dair endişeler olduğunu belirtti.

Diğer majör kripto paralar da düşük işlem görüyor, Dünya’nın en büyük ikinci kripto para birimi Ethereum yaklaşık %1,81 artarak 936,51$ oldu.

En büyük üçüncü kripto para birimi Ripple ise %2,78 artarak 1,10$’dan işlem gördü.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Bitcoin Yükseliyor, 11.000$ Seviyesini Yeniden Test Etti - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Roger Ver ve Charlie Lee Röportajı: İki Rakip Koin Temsilcisi Bir Arada Bu Altcoin’ler “Yüksek Riskli” Etiketini Aldı: Listede Ripple’da Var! Binance’in CEO’su: Bitcoin için maksimum fiyat diye bir şey yok Karikatür: Trump ve Mnuchin Bitcoin’in İpini Çekmek İçin Takım Oldu Facebook’un Kripto Parası Libra’ya İki Ülkeden Tepki Geldi Büyük transferler Ripple’ın 100 milyon XRP sattığını gösteriyor

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır