Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Bart Paterni Nedir ve Bitcoin’i Nasıl Etkiler?

Ana Sayfa » GÜNCEL » Bart Paterni Nedir ve Bitcoin’i Nasıl Etkiler?
Bart Paterni Nedir ve Bitcoin’i Nasıl Etkiler?


Bitcoin’in grafiklerine bakarak, kişi bir yönde ani hareketleri veya ‘çarpma’, ardından konsolidasyon ve taban fiyatına yakın biten diğer yöne ani bir “çarpma” tanımlayabilir. Bu fenomen, kripto olmayan varlıklarda da olabilir ve “Barts” adını verilir. Çünkü varlığın fiyat modeli, başın ikonik Simpsons karakteri Bart Simpson karakterinin şekline benziyor. Buna da Bart paterni adı veriliyor.

Bart paterni, çoğunlukla Bitcoin’de görülür
Kısa ve orta vadeli işlem pozisyonlarını önemli ölçüde etkileyebileceği için bu modeli nasıl tanıyacağınızı bilmek faydalı. Birkaç dakika içinde yüzlerce Bitcoin siparişinin sonucu olarak ortaya çıkıyor ve bu da kripto paranın fiyatını değiştirebilir. Bu model, herhangi bir kripto para biriminin başına gelebilirken, birçok nedenden dolayı çoğunlukla Bitcoin etrafında döner. Bu nedenlerden biri, lider kripto para birimi Bitcoin’in olağan önemli volatilitesinin yanı sıra BTC değerindeki keskin değişikliklerin, altcoin piyasasının geri kalan kısmını da etkileyebilmesi.


Bart’lar Kaynak: The Crypto Dog

Bu ani pump ve dump’ın sebebi, kısa veya uzun bir süre için marj işlemcilerinin piyasayı manipüle ederek yakma olasılığı. Bazıları bunun, borsaların kendileri tarafından yapıldığına inanıyor olsa da -ki bu düzenlemelerin olmamasından dolayı tamamen mümkün- bu genellikle “balinalar” olarak bilinen büyük kripto trader’ları ile ilgili olabilir.

Bart paterninin piyasaya etkileri
Desenin ters olarak da gerçekleştiği biliniyor, böylece Bart’ın başının düşmenin ilk gerçekleştiği yerin baş aşağı bir görüntüsü gelir ve ardından başak gelir. Bu, boğa konsolidasyon paterni olarak bilinir.

Bu olaylar, diğerleri arasında SEC’in sürekli olarak Bitcoin ETF’lerini onaylamayı reddetme nedenlerine katkıda bulunur. Yatırımcıların ve trader’ların inandıklarına şeye rağmen, gerçek şu ki kripto para birimi piyasasının hala zayıf ve kolayca manipüle edilebiliyor olması. Analistler genellikle kripto pazarlarını “balinaların oyun alanı” olarak görme eğiliminde; balinalar ortaya çıktıkları zaman damlalar ve dalgalanmalar meydana getirebilir.

Bart paterni için ticaret ipuçları
Özellikle bir kripto para ayı piyasasında, 2018’de olduğu gibi madenciler aktif durumda. Amaçları, lider kripto para birimi Bitcoin Blockchain’inin korunmasına yardımcı olarak kâr sağlamak olduğundan, elektrik maliyetlerini ödemeleri ve madencilik tesislerini güncel tutmaları için ödüllere bağlıdırlar. Bununla birlikte, düşük BTC fiyatları temel maliyetlerini karşılamak için yeterli olma eğiliminde olmadığından, fiyat manipülasyonları da onları etkileyebilir.

Orta veya uzun vadeli işlem dönemleri için arıyorsanız, Barts sizi daha az etkileyecektir. Kripto para birimi borsası BitMEX Borsası ve Bitfinex Borsası gibi borsalarda marj pozisyonları açma eğiliminde olan kısa vadeli trader’lar, zarar emirlerini veya tasfiye fiyatlarını durdurmak isteyebilir. Konsolidasyonun ardından ani bir hareket tespit ederseniz, fiyatı hızlı bir şekilde diğer tarafa çekecek bir Bart seçeneğinin aklınızda bulundurun.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin, Facebook (NASDAQ:FB) sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Burada yazılanlar yatırım tavsiyesi olarak görülmemeli, kripto para yatırımlarının yüksek risk içerdiği ve piyasanın 2018 yılında yüzde 80’in üzerinde değer kaybı yaşadığı gerçekleri bir sonraki adımlarınızda göz önünde bulundurulmalıdır.

The post Bart Paterni Nedir ve Bitcoin’i Nasıl Etkiler? appeared first on Kriptokoin.com.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Bart Paterni Nedir ve Bitcoin’i Nasıl Etkiler? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

JP Morgan CEO’su: Libra’ya Vakit Harcayamam Çin Şubat Ayının Kripto Para Derecelendirmelerini Yayınladı: Bitcoin Yükselirken, Tron Sürpriz bir Giriş Yaptı Powell Depremi! Bitcoin’deki Kayıp %10’u Geçti! Bitcoin Neden Düşüyor? Flaş kripto para haberleri:  Twitter CEO’sunun Bitcoin portföyü, XRP, TRON, Ethereum, IOTA, Nano ve daha fazlası Kripto para fiyat analizi: Bitcoin, Ethereum, Bitcoin Cash’de son durum IOTA’nın Güvenlik Kusuru Bulanlara 220.000 Dolar Ödül Var!

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır