Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Bitcoin Yorumların Hacmi Değiştirmesiyle Düşüşünü Sürdürdü

Ana Sayfa » GÜNCEL » Bitcoin Yorumların Hacmi Değiştirmesiyle Düşüşünü Sürdürdü
Bitcoin Yorumların Hacmi Değiştirmesiyle Düşüşünü Sürdürdü

© Reuters.  © Reuters.

Investing.com – Kripto paralar Salı günü düşüşünü sürdürdü, yüksek profilli eleştri dalgaları dijital varlıklardaki hissiyatı köreltiyor gibi görünüyor.

Bitcoin son 24 saat içerisinde %2,73 kaybederek Bitfinex borsasında 9.109,10$’a indi. Piyasa değeri bakımından en büyük kripto para birimi geçtiğimiz Cumartesi günü 10.000$ seviyesine kadar çıktıktan sonra kayıplar yaşadı.

Aşağı eğilimli haftada Bitcoin’i bir yatırım enstrümanı olara görmediğini belirten milyarder yatırımcı Warren Buffett’ten gelen sert yorumlardan etkilenmiş görünüyor.

Haftasonu Berkshire Hathaway (NYSE:BRKa) yıllık toplantısını takiben bir ropörtaj yapan Buffett, dijital para varlıklarına karşı çıktı.

“Verimsiz varlıklardan birini satın aldığınızda, aslında sizden sonraki kişinin sizden daha fazla para ödemesine neden oluyorsunuz çünkü onlar bir sonraki kişi gelene kadar daha fazla heyecanlanıyorlar,” dedi.

Pazartesi günü CNBC ropörtajında, Bitcoin’in “muhtemelen fare zehriyle çevrilenmiş olduğu” iddiasında bulundu.

Bill Gates CNBC ropörtajındaki hissiyatı tekrarlayarak Bitcoin için “oldukça ‘büyük aptal teorisi’ tarzı bir yatırım” diye konuştu.

Gates, “Eğer kolay bir yolu olsaydı yılanın kafasını küçükken keserdim.” diye ekledi.

DataTrek Araştırma firmasının kurucusu Nick Colas ise Pazartesi günü Bitcoin yatırımlarına karşı çıkan görüşleri reddetti.

Dijital varlıkları savunan ilk Wall Street analisti sayılan Colas, CNBC’ye Bitcoin’in 20.000$ seviyesinden nasıl bu kadar gerilediğini anlamaya çalıştığını ve yeniden alım zamanınin geldiğini ümit ettiğini söylüyor.

Colas, cansız enstrümana yorum olarak “kısaca hayır” iddiasında bulundu, ilginin azaldığı (Google (NASDAQ:GOOGL) araştırması ve cüzdan büyüme verilerinin gösterdiği gibi) ve vahşi fiyat dalgalanmalarının istikrarlı varlık sınıfına dahil olması için sağlıklı sinyaller arz etmediğini belirtti.

Diğer Bitcoin haberlerinden, San Francisco Fed Bankası Bitcoin vadeli işlemlerini tüm zamanların en yüksek değerinden şiddetli doğrulamar yapmakla suçladı.

Araştırmacılar raporda, “Bitcoin vadeli işlemlerinin hayata geçmesi kötümserlerin piyasaya dahil olmasın neden oldu, bitcoin fiyat dinamikleri tersine çevrildi.” dedi.

“Sık gerçekleşen yükseliş ve düşüşler vadeli işlemlerin iyi bir göstergesi olarak görünmüyor.” dendi. “Onun yerine, vadeli işlemleri piyasası bir varlığa göre tipik ticaret davranışları sergiliyor.”

Diğer kripto para ticaretlerinde, Ethereum %0,5 düşerek 727,45$ oldu, Ripple %2,9 azalarak 0,79834$ olurken, Bitcoin Cash %4,3 düştü ve 1.564,60$ oldu.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Bitcoin Yorumların Hacmi Değiştirmesiyle Düşüşünü Sürdürdü - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Mt. Gox Kayyumu BitPoint’te 318 Milyon Dolarlık Kripto Para Sattı 2020 Bitcoin Halving’in Arkasındaki Büyü, Bitcoin Fiyatını Nasıl Etkileyecek? H&M Distributors, Kripto Paraları Ödeme Yöntemi Olarak Kabul Edecek Bitwise Yetkilisi: “Kripto Paraların Yüzde 95’i Ölmeye Mahkum.” Ethereum (ETH) Fiyatı 200 Doların Altında, ETH 75 Dolara Düşebilir mi? EOS 20% oranında düştü

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır