Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Bitcoin Yatırımı Yapmak İçin Geçerli 3 Sebep

Ana Sayfa » GÜNCEL » Bitcoin Yatırımı Yapmak İçin Geçerli 3 Sebep
Bitcoin Yatırımı Yapmak İçin Geçerli 3 Sebep


Bitcoin yatırımı yapmak için kendinizi henüz hazır hissetmiyor musunuz ? O zaman bu haber tam size göre. Kripto para yatırım dünyası tüm ihtişamıyla sizleri bekliyor. Tek yapmanız gereken kapıyı tıklatıp içeri girmek ve olup biten hadiseleri inceleyip plan yapmak. İşte bu kadar !

Bitcoin Yatırımı Yapmak İçin 3 SebepBitcoin yatırımı yapmak ya da kazandıran altcoinler gibi ilgili haberleri sıklıkla duymaya başlamışsınızdır. Bunun nedeni kripto para sektöründe oluşan canlılığın ve insanların klasik yatırımların aksine dijital sektörüne duyduğu merak. Sizde elbette internet’te sörf yaparken hatta youtube’ta video izlerken karşınıza Bitcoin ile şu kadar kazandım şunu yaptım tarzı reklam ve haberlerle karşılaşıyorsunuzdur. Peki o halde, Bitcoin yatırımı yapmak istiyorsunuz ama bazı tereddütleriniz mi var ? Yazıyı okuduktan sonra biraz daha kripto paralara sıcak bakacağınıza eminim. Size yatırım portföyünüzde neden Bitcoin’i dikkate almanız gerektiği hakkında üç geçerli sebep sunuyoruz.

1.Finans Uzmanları; Bitcoin Trenini KaçırmayınBir yatırımcı olarak büyük bir kazanç elde etmeyi düşünüyorsanız, çok sayıda yatırım uzmanın güvendiği ve tavsiye ettiği bir şeye yatırım yapma fırsatını tepmemelisiniz. Yapacağınız bu yatırım önemli miktarda araştırma ve dikkatli bir planlama gerektirebilir. Bunun yanında birçok uzmanın da Bitcoine bakışı değişmeye başladı. Mesela Nobel ödüllü ekonomist Paul Krugman’ın olumsuz görüşlerinden sonra Bitcoinin altından daha kullanışlı olduğunu yönünde demeçler verdi. Aleh Tsyvinski ve Yukun Liu gibi bazı ekonomistler ise Bitcoin’e yatırım yapmayı şiddetle önermekte.Yazdıkları yatırım reçetelerinde, tüm yatırımcıların en az % 6’lık bir pay ayırarak bitcoin almasını ve kripto paraya şans tanımasını tavsiye ediyor. Bunun nedeni 2010’da Bitcoin’e yatırım yapın diyen uzmanları sizde dinlemiş olsaydınız siz de bugünün tanınmış milyonerlerinden biri olabilirdiniz.


Ayrıca bakınız 2010’da Bitcoin’e yatırımı yapsaydınız ne kadar kazanacaktınız ?

2.Ülkelerdeki Ekonomik KrizlerDünyanın dört bir yanındaki farklı şirketlere yatırım yapmak, yatırım portföyünüzdeki çeşitliliğin bir göstergesi olabilirken, ülkenizdeki olumsuz ekonomik yapısı ya da durumu sizi başka arayışlara itebilir.

Bitcoin’e yatırım yapmak için geçerli başka bir sebep arıyorsanız, en geçerli nedenlerinizden biri de yaşadığınız ülkenizdeki enflasyon olabilir ! Çünkü Bitcoin, ülkelerin ekonomisinden bağımsız hareket eden merkeziyetsiz bir para ekonomisidir. Şu sıralar Venezüella, İtalya ve maalesef ana vatanımız Türkiye yüksek enflasyonun etkilerinden dolayı zor durumda.Bu ülkelerde döviz volatilitesi çok sert refleksler verdiğinden dolayı, düzlüğüe çıkmak için farklı yol arayışlarına girdiler bile. Bu yüzden hükümetler ekonomik istikrar sağlamak için Bitcoin’e alternatif bir araç gözüyle bakıyorlar.

Bunun en önemli örneği şimdilerde Arjantin’de yaşanıyor. Enflasyondan dolayı büyük ölçüde fakirleşen Arjantin, ülkenin her yerine Bitcoin ATM makineleri kurmaya başladı bile. Başka bir örnek arıyorsanız, şu anda temel ihtiyaçların teminde son derece yüksek fiyatlarla karşılan ve büyük zarar gören Filipinler de bu ülkeler arasında.

3.Bitcoin Piyasasındaki CanlılıkBitcoin’in yatırım portföyünüzde bulunması için en iyi sebeplerden biri de kripto piyasasındaki fiyatların istikrarlı bir şekilde artması olacaktır. Hem kurumsal hem de bireysel yatırımcılar Bitcoin yatırımı yapmak ve pastadan pay almak için kripto sektörüne hızlı bir giriş yapmakta. Özellikle Balina yatırımcılar yaptıkları yatırımlarla haberlere konu oluyor. Amerika’da Harvard ve MIT gibi köklü ve saygın üniversiteler de Bitcoin yatırım işine girdi. Diğer yandan dünyanın sayılı perakende market zincirleride de Bitcoin ile ödeme alımı yaparak sektöre canlılık kazandırıyor. Yani Bitcoin dünyadaki tüm ekonomi ve pazarlar tarafından kabul görmeye başladı.Burada da sanılanın aksine Bitcoin’in insanların hevesi geçince sönecek bir teknoloji balonu olmadığı açık.

Bitcoin Yatırımı Yapmanın Tam Zamanıİnsanların genel olarak, Bitcoin’e yatırım yapmasının birçok nedeni var. Ama yine de, şimdiki zamandan daha iyi bir zaman yok. Tabii ki yatırım yaparken bazı şüphe ve korkularınız olması normal.Ama bilmelisiniz ki Bitcoin kullanımı ve güvenilirliğini içeren şüpheler bir gecede ortadan kalkmayacak. Bununla birlikte, her yatırımcının ön yargılarını bir kenara koyması ve geçmişte ne olduğu ve ne olabileceği gibi hesaplarını kendisi yapması lazım. Bitcoin sebebi ne olursa olsun diğer yatırım araçlarından daha eşsiz bir yatırım seçeneğini sunuyor.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Bitcoin Yatırımı Yapmak İçin Geçerli 3 Sebep - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Kripto Para Birimi Vertcoin’e, Yüzde 51 Saldırısı Şoku! Binance Research Açıkladı: Ayı Piyasası Bitmiş Olabilir! SEC Başkanı Bitcoin ETF’siyle ilgili yeni açıklama yaptı Forbes analistlerinden çarpıcı Bitcoin ve altcoin tahmini Dev Kripto Para Borsası ABD’li Kullanıcılara Kapısını Kapatıyor! Kripto Para Borsaları, Mevcut Piyasa Şartlarına Rağmen Milyarlarca Dolar Kazanıyor!

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır