Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Bitcoin, XRP Gibi, Düşüş Yaşıyor

Ana Sayfa » GÜNCEL » Bitcoin, XRP Gibi, Düşüş Yaşıyor
Bitcoin, XRP Gibi, Düşüş Yaşıyor

© Reuters.  © Reuters.

Investing.com – Uluslararası Ödemeler Bankası (BIS) hükümetin düzenleme görüşmelerinin dijital para fiyatları üzerinde negatif etkiye sahip olacağını söylerken, kripto paralar Salı günü düşüş yaşadı.

Bitcoin %3,05 düşüşle 6.425,60 dolara geriledi.

Kripto paralar genel olarak düşük iken, toplam piyasa sermayelendirmesindeki dijital döviz kapasitesi, Pazar günü 228 milyar dolara kıyasla, bu haberi yazarken, 219 milyar dolar seviyesinde.

ETH/USD, Ether, %11,83 düşüşle 210,03 dolara geriledi. XRP, %16,29 değer kaybederek 0,45702 dolar oldu ve Litecoin %5,55 kayıp ile 55,282 dolardan işlem gördü.

BIS’ten araştırmacılar bir raporda, dijital piyasayı düzgünce düzenlemenin tek yolunun uluslararası koordinasyon olduğu üzerine tartıştı.

Bankanın iki ekonomistinin yazdığı çalışma, yapay para düzenlemesinin çalışması için, mevcut para aklama standartlarına benzer sınır ötesi bir koordinasyona ihtiyaç olduğunu belirtiyor.

Yazarlar ayrıca, hükümet düzenlemelerinin kripto paralar üzerinde etkisi olduğunu ve yapay paralara menkul kıymet olarak davranmaya veya genel yasaklara odaklandığında negatif etkiye meyilli olduğunu ifade etti.

Araştırmacılar not etti, “gelişmeler, kripto paraların menkul kıymet olarak görülmesinin negatif getirilere neden olabileceğini de ortaya koyarak, muhtemelen, kripto paraların daha zorlayıcı bir biçimde düzenleneceğine dair beklentileri oluşturuyor. Aksine, spesifik, güvenli olmayan yasal çerçevenin tanıtımı, pozitif gelirler yaratıyor.”

Diğer gelişmelerde, perakende devi Walmart (NYSE:WMT), tüm yapraklı yeşil tedarikçilerin gıda verilerini Eylül 2019’a kadar bir blok zincirine koymasını gerektiriyor. Bu hareket, şirketin E. coli ve diğer tür salgınları önlemesine yardımcı olacak.

Bitcoin gibi dijital para birimlerinin arkasında bulunan dağıtılmış kayıt teknolojisinin kullanılması, kirlenmenin yerini tespit etmeye yardımcı olacak ve hangi mağazaların tedarik edildiğini gösterecek.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Bitcoin, XRP Gibi, Düşüş Yaşıyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Sıcak Gündem!!! SEC kripto para ihracı ve ticareti konusunda yeni bir açıklama yayınladı… G20’de Kripto Paralar İçin Ne Konuşuldu? BlockTower Capital’in Risk Sermayesi Yöneticisi, Firmadan Ayrıldığını Açıkladı Fed’in Faiz Kararı Bitcoin Fiyatını Nasıl Etkiledi? Goldman Sachs Kendi Kripto Parasını Duyurdu Türk Filmleri Gerçek Oldu – 24 Yaşındaki Kripto Para Milyoneri Çatıdan Para Dağıttı!

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır