Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Bitcoin ve Kripto Paralar Yükselişe Geçti

Ana Sayfa » GÜNCEL » Bitcoin ve Kripto Paralar Yükselişe Geçti
Bitcoin ve Kripto Paralar Yükselişe Geçti

© Reuters.  © Reuters.

Investing.com – Dijital para birimi bitcoin ve diğer majör kripto paraların fiyatları Perşembe günü geniş çaplı bir yükseliş yaşadı, büyük düzenleyici baskılarına dair korkular sakinleşiyor.

Bitcoin en son saat 12.55’te Bitfinex borsasında 11.320,00$’dan işlem görüyordu.

Dünya’nın en büyük ikinci kripto para birimi Ethereum Bitfinex borsasında en son 1.071$’dı.

Bu sırada, Ripple XRP Poloinex borsasında 1,33$’dı.

Güney Kore hükümetinin 30 Ocak’tan itibaren kripto para ticaretindeki anonim banka hesaplarını yasaklayacağı düzenlemelerden sonra kripto paralar haftanın başında satış baskısı altına girmişti.

Güney Kore hükümeti kripto para borsalarının tamamını kapatma veya yalnızca yasa dışı hareket edenleri sonlandırma gibi kripto para ticaretine göz açtırmamak için birçok seçeneği inceliyor.

Güney Kore’deki kripto para ticareti hayli spekülatif ve sık sık diğer ülkelerdeki borsalardan kayda değer biçimde daha yüksek fiyatlandırıldığı anlamına gelen premium’dan işlem görüyor. Ülke bitcoin ve ethereum gibi majör paralar için en büyük piyasalardan biri konumunda bulunuyor.

Kıdemli Japonya Bankası yetkilileri Perşembe günü kripto para ticaretinde küresel ve geniş kapsamlı düzenlemelerin hayata geçmesinin kolay olmayacağını vurguladı.

Japon merkez bankasının ödeme ve takas sistemleri kolunun başındaki isim olan Hiromi Yamaoka Tokyo’nun teknolojik gelişmeleri aksatmayacak birtakım kuralların uygulanmasını istediğini söyledi.

“Kuşkusuz ki kripto paralarla nasıl bir uyum sağlanacağı küresel politikacılar arasında artan merak konusu” dedi, “Japonya’nın yaklaşımı teknolojik yeniliklerin önüne geçmeksizin aşırılıkları nasıl zaptedeceği yönünde olmalı.”

Bu sırada, Reuters Rusya Ekonomi Bakanı’nın Perşembe günü kripto para işlemlerini hepsini yasaklamaksızın düzenlemek için bir kanun üzerinde çalıştığını söyledi, yine de bu kripto paraların Rusya’da bir ödeme şekli olarak kullanılabileceği anlamına gelmiyor.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Bitcoin ve Kripto Paralar Yükselişe Geçti - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

4 Saatlik Bitcoin Grafiğinde Daha Önce Görülmeyen Görüldü! Ayı Piyasası, ATM’leri Vurmadı: Avustralyalı ATM Girişimi, Haftalık 360 Bin Dolar Kazanıyor Ethereum Kilit İki Direnç Noktasını Hedef Alıyor Bitcoin’in Ana Akım Tarafında Benimsenmesinin Önünde Ciddi Bir Zihinsel Engel Var 2.5 trilyon dolarlık Fidelity, Bitcoin’in ayını belirledi: Mart Çinli Kripto Para Madencileri Ucuz Elektrik İçin Siçuan Bölgesine Akın Etmekte!

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır