Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Bitcoin ve Kripto Paralar Sakin Ticarette Değer Kaybediyor

Ana Sayfa » GÜNCEL » Bitcoin ve Kripto Paralar Sakin Ticarette Değer Kaybediyor
Bitcoin ve Kripto Paralar Sakin Ticarette Değer Kaybediyor

© Reuters.  © Reuters.

Investing.com – Dijital para birimi bitcoin’in ve diğer majör kripto paraların fiyatı Salı günü düşüş yaşadı, fiyatlar Tokyo bazlı kripto para borsası Coincheck’in geçtiğimiz hafta siber soyguna uğraması ve düzenlemeler hakkındaki belirsizliklerin devam etmesinden etkileniyor.

Bitcoin en son saat 12.24’te Bitfinex borsasında 10.947$’dan işlem gördü.

Dünya’nın en büyük ikinci kripto parası Ethereum en son Bitfinex borsasında 1.165$’dı.

Bu sırada, Ripple XRP Poloinex borsasında 1,21$’dan işlem görüyordu.

Japonya Ekonomi Bakanı Taro Aso geçtiğimiz hafta siber saldırganların Coincheck’ten 530 milyon$ değerinde dijital para çalmasından sonra Salı günü kripto para borsaları yönetim sistemlerinin güçlendirilmesi gerektiğini belirtti.

Yorumlar Japonya finans regülatörünün bütün kripto para borsalarını inceleyeceklerini ve Coincheck’e standartlarını yükseltmesi gerektiğini söyledikten sonra geldi.

530 milyon$ değerinde sanal paranın çalındığı dijital para tarihindeki en büyük soygunlardan biri olan Coincheck soygunundan sonra borsa Cuma günü ticareti askıya almıştı.

Talep ve fiyatlardaki ardı arkası kesilmeyen güncel artış esnasında gelen hırsızlık dijital dövizler çevresinde düzenleme ve güvenlik endişelerinin artmasına neden oldu.

Birçok ülke kripto para ticaretinde göz açtırmıyor, ancak Japonya farklı bir yaklaşık sergiliyor, geçtiğimiz yıl ekonomik büyümeyi uyarmak için para teknolojisi endüstrisine bir miktar kaldıraç etkisi yapan kripto para borsalarının hükümet düzenlemelerini tanıdığı ilk ülke olmuştu.

Güney Kore’de, kripto para ticaretinde anonim banka hesap kullanımının yasaklandığı yeni düzenleme Salı günü hayata geçiyor.

Düzenlemeler dijital dövizlerde para kaçakçılığı ve diğer yasa dışı faliyetleri önlemeyi hedefliyor.

Gerçek isimlerin yer aldığı ticaret sistemi ayrıca hükümetin kripto para balonunun patlama eşiğinde olduğuna dair spekülasyonları durdurma tedbirlerinin bir parçası.

Yeni kuralların uygulaması Güney Kore yetkililerinin bu ayın başında kripto para piyasaları hakkında verdiği karışık düzenleme mesajlarından sonra geldi.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Bitcoin ve Kripto Paralar Sakin Ticarette Değer Kaybediyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

ABD Adalet Bakanlığı’ndan Bitcoin Borsasına ve Yöneticisine 100 Milyon Dolarlık Dava Bu İndikatöre Göre Bitcoin Yeni Bir Boğa Patlamasına Hazırlanıyor! VanEck karardan bir ay önce BTC ETF başvurusunu geri çekti Winklevoss ikizlerinin Bitcoin borsasından SegWit hamlesi Ünlü Blockchain Uzmanı Miko Matsumura, Merkezi Kripto Para Borsalarını  Eleştirdi! Coinbase ortaya koydu: Bu 3 kripto para Bitcoin’den daha fazla tutuluyor

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır