Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Bitcoin ve Kripto Para AML Düzenlemeleri 2019 Haziranın’da Yürürlüğe giriyor

Ana Sayfa » GÜNCEL » Bitcoin ve Kripto Para AML Düzenlemeleri 2019 Haziranın’da Yürürlüğe giriyor
Bitcoin ve Kripto Para AML Düzenlemeleri 2019 Haziranın’da Yürürlüğe giriyor

© Reuters.  © Reuters.

Bitcoin ve kripto para AML düzenlemeleri piyasada güven ortamını pekiştirir mi? Mali Eylem Görev Gücü (FATF), 2019 Haziran ayında ilk yönetmelik yürürlüğe girdiğinde, kripto para birimleri için uluslararası standartların oluşturulmasına bir adım daha yaklaşılacağını açıkladı.

Bitcoin ve Kripto Para AML DüzenlemeleriReuters’e göre, Paris merkezli küresel AML gözlemcisi, kripto para borsalarını lisanslamak veya düzenlemek için dünya genelinde yetkiye gerek olacağını belirtti. Ayrıca şifreli cüzdanlar ve ICO’lar için finansal hizmet sağlayan firmalar da bu kapsama girecek. Böylece, kara para aklama, terörizmin finansmanı veya diğer suçlar için kripto para kullanımının durdurulması amaçlanıyor.

AML başkanı Marshall Billingslea, ülkelerin yönetmeliği nasıl uyguladıkları, FATF tarafından yapılacak periyodik incelemelere tabi olacağını söyledi. Bir ülke mali düzenlemeye uymazsa veya yetersiz kalırsa, FATF‘in kara listesine eklenebilir. Kara listeye eklenen ülkelerin küresel finans sisteme erişimi kısıtlanabilecek.

Marshall Billingslea şöyle konuştu:

“Haziran ayına kadar, standartlar hakkında ek talimatları ve bunların nasıl zorunlu hale getirileceğini belirleyeceğiz.”

Geçtiğimiz ay, Bitcoin ve Ethereum kullanılan 2,500 şüpheli kripto suçu ile ilgili yeni bir analiz yayınlandı. Bu analizde Wall Street Journal, iki yıllık bir zamanda yaklaşık 90 milyon dolarlık suç gelirinin transferinde kripto para blokzincirlerinin kullanıldığını iddia etti.

Bazı ülkeler piyasada dizginleri ele almak için harekete geçiyor. Geçen yıl İngiltere, Bitcoin ve diğer kripto paralara ilişkin düzenlemelerini açıkladı. Buradaki başlıca amaçlardan biri kara para aklanmasını engellemek. Bu yılın başlarında, ABD Hazinesinin mali suç biriminin, kara para aklamayı önlemek için çeşitli faaliyetlerde bulunduğu ortaya çıktı.

Kara para aklamanın önlenmesi konusunda uzman avukatlar FATF’in girişimlerini alkışlarken, kripto paranın gerçek sahibinin izlenmesinin zor olacağı konusunda da uyardılar.

Diğer haberler için tıklayınız.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Bitcoin ve Kripto Para AML Düzenlemeleri 2019 Haziranın’da Yürürlüğe giriyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Şimdi Bitcoin satın almak için en iyi zaman mı? IMF ve Dünya Bankası’ndan Yeni Sanal Para Bitcoin’in Mucidi Satoshi Nakamoto’lar ile Tanışın! Bazı İsimlere Siz Bile Şaşıracaksınız İki Büyük Analistten Oldukça Kritik Bitcoin Tahmini! Altcoinler Uyandı, XRP rallisinin kaynağı neydi? Tim Draper: Arjantin Başkanı’na Kripto Paraları Yasallaştırmasını Söyledim

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır