Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Bitcoin ve Ethereum Yüzde 5 Civarı Yükseldi – Kripto Para Piyasası 7 Milyar Doların Üzerinde Değer Kazandı

Ana Sayfa » GÜNCEL » Bitcoin ve Ethereum Yüzde 5 Civarı Yükseldi – Kripto Para Piyasası 7 Milyar Doların Üzerinde Değer Kazandı
Bitcoin ve Ethereum Yüzde 5 Civarı Yükseldi – Kripto Para Piyasası 7 Milyar Doların Üzerinde Değer Kazandı

2/2


2/2


Kripto para piyasası geçtiğimiz 24 saatlik süre içerisinde, toplam piyasa hacmine 7 milyar dolara yakın bir değer ekledi ve lider kripto para birimi Bitcoin ile Ethereum da %5 civarında yükseliş yaşadı.

Bitcoin 4.000 dolardaki destek seviyesini korumayı başardı ve Ethereum da 110 dolar altına inmenin ve yatırımcıları korkutmanın önüne geçti. Özellikle Kasım ayında 100 doların altına kadar düşen Ethereum, uzun süredir koruduğu piyasa hacmine göre ikincilik sırasını, XRP‘ye kaptırmıştı ve basın saatine göre XRP ile ETH arasında hala 4 milyar dolar civarında bir fark mevcut.


Şu an mevcut iyimser görünüme rağmen, egemen kripto para birimi BTC eğer bir kaç gün içerisinde 4.000 dolar ile 4.200 dolar arasındaki bölgeden kurtulamazsa, kısa vadede 3.000 dolar seviyesine düşme olasılığı hala masa yer alan seçeneklerden birisi.

Ethereum ve Bitcoin İçin Sıradaki Rota Neresi?
Bitcoin ve Ethereum, hala çok ciddi miktarda günlük ticari hacme sahip kripto para birimleri konumunda. 1 Aralık tarihiyle, BTC’nin günlük ticari hacmi basın saatine göre 5 milyar doların üzerindeyken, ETH ise BTC’yi 2 milyarın üzerinde bir değerle takip etmekte. Piyasa hacmine göre sekizinci sırada yer alan Tether ise, 3 milyar dolar üzerinde günlük trading hacmi ile Ethereum’un önüne geçmiş durumda.

Blocktown Cap‘in yönetici ortağı Joseph Todaro‘ya göre, Ethereum için durum ‘iyimser’ gözükmekte. Bunun yanı sıra lider kripto para birimi Bitcoin için ise, 2019 yılının Ocak ayı ciddi bir yükseliş getirme olasılığına sahip. Aralık ayında piyasaya çıkması gereken Bakkt platformu, yaptığı bir duyuru ile bunu Ocak ayına ertelediklerini duyurmuş ve beklentiyi ileri tarihe ertelemişti.

Bitcoin ve Ethereum Yüzde 5 Civarı Yükseldi – Kripto Para Piyasası 7 Milyar Doların Üzerinde Değer Kazandı isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Bitcoin ve Ethereum Yüzde 5 Civarı Yükseldi – Kripto Para Piyasası 7 Milyar Doların Üzerinde Değer Kazandı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

eToro CEO’su: 100 Milyon Kullanıcıya Sahip BitTorrent ICO’su Akıllıca, Yatırım Yapabilirim Ripple ağına bir banka daha katıldı Çin, 2009 yılında yeni bir küresel rezerv para birimi yaratıyordu 16.000 dolarlık Bitcoin 4Chan kehanetine 4 gün kaldı: Kehanet gerçekleşebilir mi? ABD’li Bittrex Kullanıcılarının Ticaret Olanakları Kısıtlandı Hangisiyle İşlem Yapmak Daha Ucuz: 30$ Alan Bank of America’ya Karşı Bitcoin

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır