Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Bitcoin ve Diğer Kripto Paralar Güney Koreli Düzenleme Tehditleriyle Karşı Karşıya

Ana Sayfa » GÜNCEL » Bitcoin ve Diğer Kripto Paralar Güney Koreli Düzenleme Tehditleriyle Karşı Karşıya
Bitcoin ve Diğer Kripto Paralar Güney Koreli Düzenleme Tehditleriyle Karşı Karşıya
© Reuters. © Reuters.

Investing.com – Bir başka dalgalı ticaret gününde, Bitcoin Perşembe günü Güney Kore’nin kripto paralarda spekülasyonları kırpma ölçütlerini duyurmasıyla birlikte düşüşe geçti.

Bitcoin Bitfinex borsasında saat 17.11’de %12,79 düşerek 13.702,00$ oldu ve 17 Aralık’taki rekor yüksekliğinden yaklaşık olarak %31 düşmüş oldu.

Bitcoin işlemlerinin neredeyse %20’sinin gerçekleştiği Güney Kore anonim kripto para hesaplarının açılışını yasaklayacak bir düzenleme getirebilir, yeni kanun eğer gerekirse sanal para borsasına düzenleyicileri sokabilir.

Hükümet yaptığı açıklamada, “Kripto para spekülasyonu Kore’de mantıksız biçimde aşırı ısındı.” dedi. “Hükümet, spekülasyonların bu olağandışı durumlarını daha fazla göz ardı edemez.”

Güney Kore herhangi anonim hesabın kapatılacağı uyarısında bulundu, gerçi hükümetin bu plan doğrultusunda bunu nasıl sağlayacağı hakkında bir detay sunmadı.

Bu yasaklama kripto paralara büyük bir yara verdi. Bitcoin’in ardından en büyük ikinci kripto para olan Ethereum %9,10 düştü ve 683,16$ oldu. Ripple %4,20 düşerek 1,15721$ olurken, Bitcoin Cash %15,15 düşerek 2.392,800$ oldu.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Bitcoin ve Diğer Kripto Paralar Güney Koreli Düzenleme Tehditleriyle Karşı Karşıya - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bitcoin Öncülerinden Jeff Garzik, Bitcoin’in Evrimi ve Satoshi’nin Gerçek Kimliği Hakkında Konuştu Krüger: ABD – Çin Savaşları Bitcoin’e Yarıyor Kraken yaptığı anket sonucu BSV’yi platformunda çıkarmaya karar verdi Filistin Yönetimi İsrail Şekeli Yerine Kripto Parayı Düşünüyor Bitcoin 4.750 Doların Üzerini Gördü! Ethereum Güncellemesine İlişkin Detaylar Geldi

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır