Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Bitcoin ve Altcoin Borsası Cryptopia, Çalınan Fonlar İçin Ödeme Planını Duyurdu

Ana Sayfa » GÜNCEL » Bitcoin ve Altcoin Borsası Cryptopia, Çalınan Fonlar İçin Ödeme Planını Duyurdu
Bitcoin ve Altcoin Borsası Cryptopia, Çalınan Fonlar İçin Ödeme Planını Duyurdu

© Reuters.  © Reuters.

Kriptokoin.com-Son zamanlarda bir çok problem yaşayan Yeni Zelanda merkezli kripto para birimi borsası Cryptopia’nın, Ocak ayında kullanıcılarının uğradığı 23 milyon ABD Doları tutarındaki zarar nedeniyle bir tazminat planı üzerinde çalıştığı bildiriliyor.

“Fonlar İade Edilecek”
Borsa’nın kurucu ortağı Rob Dawson, bir güncellemede “fonlarını kaybeden müşteriler için bir para iadesi”nin söz konusu olacağını belirtiyor.

Dawson, “Bu olay hakkında bir çıkış aldatmacası olduğu konusunda çeşitli yorumlar duymuş olabilirsiniz ancak borsanın % 100, daha büyük ve daha iyi bir şekilde yeniden açılmaya ve alım satım işlemlerine devam etmeye yönelik kararlı duruşumuzdan emin olabilirsiniz” ifadelerini kullanıyor.

Açıklamada detaylar şu şekilde yer alıyor:

“Eğer kripto paralarınız bakiye olarak tutulduysa, olayda kaybedilen coinler için hesabınızda Para Çekme seçeneğini görmeye başlayacaksınız. Para çekme işlemi için TXID, ağda bulunmayacak ancak olayda coinin nasıl etkilendiği ayrıntılı olarak anlatılacak. Her para çekme işlemi için ayrıca bir Cryptopia Loss Marker (CLM) depozitosu göreceksiniz.”

“CLM Bir Coin Değil”
Borsa ayrıca, “CLM’nin bir coin olmadığını” ve henüz işleme açılmadığını belirtiyor. Bununla birlikte, CLM, hack olayından etkilenen kullanıcıların bu olay sırasındaki kayıplarını, Yeni Zelanda doları cinsinden temsil ediyor.

Şirket, para iadeleri konusunda ve Mart ayının sonuna kadar tekrar faaliyete geçmeleri için öngörülen tarihler hakkında daha fazla güncelleme sözü de veriyor.

Şubat ayında şirket, en kötü durum olarak nitelediği olayla ilgili olarak “toplam varlıklarımızın % 9,4’ü çalındı” şeklinde bir açıklama yapmıştı.

Benzer Bir Durum Bitfinex’de de Söz Konusu Olmuştu
Hong Kong merkezli kripto para borsası Bitfinex’in 2016 yılında hacklenmesinden sonra kullanıcıların zararlarını telafi etmek için de benzer bir uygulama yapılmıştı. Bitfinex daha sonra kaybedilen her 1 dolar için 1 BFX değerinde olan BFXCoin adlı yeni bir token oluşturmaya başlamıştı. Bu token daha sonra hack faaliyeti sonucu kripto paralarını kaybeden kullanıcılara dağıtılmıştı. Sekiz ay içerisinde, tüm BFXCoin sahipleri, tokenlerini bu oranda kullanabilmişlerdi.

Bildirildiği üzere, Cryptopia’nın web sitesi şu anda salt okunur modda. 14 Ocak 2019’daki bakiyeleri gösteriyor. Ayrıca, kullanıcıların beklemede oldukları siparişleri iptal etme seçenekleri de şu anda faal halde. Borsa, kullanıcılarına “yeni cüzdanların bir sonucu olarak hemen eski Cryptopia adreslerine coin yatırmaktan kaçınmaları gerektiğini” hatırlatıyor. Blockchain analiz protokol ve platform şirketi Elementus, daha önce Cryptopia’nın artık Ethereum cüzdanlarına sahip olmadığını, bu cüzdanların hackerlar tarafından kullanıldığını belirtmişti.

Bu arada, Cryptopia’nın hack’e konu olan Ethereum adresi bakiyesinde neredeyse 30,790 ETH yani yaklaşık olarak 4,22 milyon ABD Doları bulunuyor.

Borsa Faaliyete Başlamış Durumda
Kripto para dünyasını yakından takip edenler 2019 yılı başından beri Cryptopia haberleriyle sık olarak karşılaştılar. Cryptopia çoğunlukla yanlış nedenlerden dolayı haberlere konu olurken, borsadan bir açıklama geldi ve şu ana kadar 40 işlem çiftini işleme açtığını açıkladı. Bu açıklama borsanın nihayet tamamen yeniden açılma yolunda ilerliyor gibi göründüğüne işaret ediyor.

Cryptopia, polis memurlarının şirkette incelemeleri devam ettiği için görevlilerin verdiği bilgiler doğrultusunda sürekli olarak twitter üzerinden kripto para topluluğuna bilgilendirmeler yaparak konuyu güncel tutuyor. Son twitter duyurusunda, Cryptopia “güvenli olarak belirlediğimiz 40 işlem kurunda alım satım işlemleri yapılmaya başlandı. Daha fazla coin çıkardıkça bu listeyi genişletmeye devam edeceğiz” ifadelerini kullanıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin, Facebook (NASDAQ:FB) sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

The post Bitcoin ve Altcoin Borsası Cryptopia, Çalınan Fonlar İçin Ödeme Planını Duyurdu appeared first on Kriptokoin.com.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Bitcoin ve Altcoin Borsası Cryptopia, Çalınan Fonlar İçin Ödeme Planını Duyurdu - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Tether krizi sonrası Bitcoin performansı güven veriyor Bitcoin 10.000 doları aştı analistler coştu: Tom Lee dahil analistlerden yeni Bitcoin tahminleri Nasdaq kripto endeks platformu adaptasyon için dev bir adım olabilir Charlie Lee Sürpriz Bir İyi Haber ile Litecoin Topluluğunu Şaşırttı! 2018 Yılı Biterken: XRP’nin Performansı Nasıldı? Ethereum’da devasa bir boğa teknik formasyonu oluşuyor!

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır