Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Bitcoin Trading İşlemlerinde Japon Yeni, ABD Dolarını Geçti!

Ana Sayfa » GÜNCEL » Bitcoin Trading İşlemlerinde Japon Yeni, ABD Dolarını Geçti!
Bitcoin Trading İşlemlerinde Japon Yeni, ABD Dolarını Geçti!ABD Doları ve Japon Yeni özellikle Bitcoin – itibari para trading işlemlerinde en çok kullanım gören iki ulusal para birimini oluşturmakta. Bugüne kadar çoğunlukla ABD doları zirveyi korurken, görünüşe göre artık BTC/JPY paritesi doların tahtını elinden aldı veya almaya oldukça yakın.

Bitcoin Trading İşlemlerinin En Popüler İtibari Para Pariteleri 
Dolar bir çok sektörde ve bir çok yönden en çok kullanılan küresel para birimi olarak bilinmekte. Döviz piyasasında da en popüler para birimi olan doların, BTC alım satım işlemlerinde de egemen para birimi olması şaşırtıcı değil.

Coinhills isimli kripto para piyasa endeksinin verilerine göre, son 24 saatte BTC/USD paritesi bütün Bitcoin / itibar para trading işlemlerinin %42.55’inden fazlasını oluşturuyor. Daha önce hep %50 ve üzeri verilerle piyasa hakimiyetini sürdüren dolar, ne yazık ki %50.71 gibi bir orana sahip olan Japon Yeni karşısında mağlup duruma düştü.

Japon Yeni, sahip olduğu %50 ve üzeri trading egemenliği ile, aslında ABD’nin lider kripto para piyasası olmadığını da gözler önüne sermiş oluyor. Doların bugüne kadarki egemenliğinin büyük bir kısmı, Tether ve buna benzer stabil koinlerin çoğunlukla ABD doları endeksli olmasından da kaynaklanmaktaydı. Piyasa zor durumlar yaşadığında neredeyse bir çok traderın sığındığı stabil koinler, ABD doları endeksli olmaları nedeniyle aslında dolar için inanılmaz bir ticari hacim oluşturmaktaydı.

Bunun yanı sıra geçtiğimiz haftalarda gündeme gelen bir başka haberde, Asya piyasalarının BTC fiyatı üzerinde Avrupa ve ABD piyasalarına kıyasla çok daha fazla etkisi olduğu vurgulanmıştı.

Bitcoin Trading İşlemlerinde Japon Yeni, ABD Dolarını Geçti! isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Bitcoin Trading İşlemlerinde Japon Yeni, ABD Dolarını Geçti! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) 21 Mayıs’a kadar süre istedi 2017’den beri sadece 1 altcoin, Bitcoin’den daha iyi performans gösterdi Kripto Para Madencilik Şirketi Coinhive Hizmetlerini Durduruyor Bitcoin Vadeli Sözleşmeleri İskontolu İşlem Görüyor: Peki Bu Bize Neyi Anlatıyor? İşte 2019’da Ripple fiyatını ay’a çıkaran fiyat tahminleri TRON’dan Bir Ortaklık Daha

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır