Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Bitcoin Tether Paniğini Atlattı mı?

Ana Sayfa » GÜNCEL » Bitcoin Tether Paniğini Atlattı mı?
Bitcoin Tether Paniğini Atlattı mı?

© Reuters.  © Reuters.

Bitcoin herkesi şaşırtarak dün itibariyle 7000 dolar seviyelerine yükseldi. Tabi bunda Tether faktörünün önemli bir rolü vardı. Bu yazımızda Bitcoin Tether Paniğini Atlattı mı sorusunun cevabını bulmaya çalışacağız.

Bitcoin Tether Paniğini Atlattı mı?Bitcoin fiyatları dün itibariyle 7000 dolar seviyesine yükselerek son bir aydaki en yüksek değerine ulaşmış oldu. Ancak içinde bulunduğumuz günde Tether paniği biraz durulmuş gözüküyor. Bu da tabi hemen Bitcoin fiyatlarına yansıdı. Bitcoin an itibariyle CoinMarketCap‘te 6600 dolar seviyelerinden listeleniyor.

Öncelikle Tether’ın ne olduğunu size açıklamak istiyorum. Tether Kripto para değildir. Fakat kripto paralar arasında geçiş yaparken, kripto parayı dolara çevirmeden, çok ucuz ve hızlı bir şekilde varlıklarınızı diğer kripto para birimlerine çevirmenizi sağlar.

Örneğin 1 BTC’niz var. Bununla XRP almak istiyorsunuz. Ancak BTC geçiş işlemlerinde önemli miktarda zaman ve varlık kaybediyorsunuz. İşte Tether bu masraflardan ve zamandan tasarruf yapmak amacıyla geliştirilmiş bir sistemdir.

Ancak son zamanlarda Tether’ın güvenilirği ile ilgili spekülatif haberler çıktı. Bu yüzden de varlıklarını Tether da bekleten traderlar, varlıklarını korumak amacıyla kripto paralara yöneldi. Bu sa sisteme para girişini sağladı ve Kripto paralar %10 civarında değer kazandı.

Tether Paniğine Kısa Bir BakışBitcoin fiyatlarındaki dünkü artışın nedeni traderların Tether’dan vazgeçip BTC ye yönelmesinden kaynaklandı. Tether pazarından kaçan yatırımcılar Kripto Paralara yöneldi ve bu da piyasaların bir anda yükseliş trendine geçmesine neden oldu.

Fakat bugün insanlarda oluşan Tether endişesi, dağılmışa benziyor. Ve Tekrar kripto paralarını bozdurup trade yapmak için Tether’a geçmeye başladıklarını görüyoruz.

Kripto para piyasaları, spekülatif gelişmelere çok açık olduğu için, bu tip inişleri ve çıkışları bizlere çok kez gösterdi ve göstermeye de devam ediyor. Ancak an itibariyle söyleyebiliriz ki Bitcoin’deki Tether paniği duruldu ve piyasalarda buna hemen tepki vererek değerlerinde azalma yaşadılar.

Not: Kripto paralar veya ICO’lara yatırım yapmak oldukça risklidr. Kripto para piyasaları devamlı spekülatif haberlerden etkilenir ve aşırı düzensizlik gösterirler. Bu alanda yatırım yapmayı düşünen herkesin, yatırımlarını kaybetmeyi göze almış olması gerekir

Dipnot : Yazının altında gördüğünüz KoinMedya Airdrop kampanyamıza katılmanızı şiddetle tavsiye ederim.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Bitcoin Tether Paniğini Atlattı mı? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Eski IMF Ekonomisti ve Civic CEO’su: Bitcoin’de Nükleer Kış Kapıda! Dünyanın En Büyük Madencilik Tesisi Kuruldu Bakkt Platformu CEO’su İddialı Konuştu: Kripto Para Piyasası Devrime Hazır Olsun Kripto para piyasası güncellemesi: Ölü kedi teorisi gerçeğe döndü Japonya’nın önde gelen borsasından XRP atağı İki popüler analistten Ripple tahmini: “2020’ye 10 doların üstünde gireceğiz!”

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır