Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Bitcoin ‘Tekrardan’ 3.300 Dolar Altına İndi – Düşüşün Sebebi Ne?

Ana Sayfa » GÜNCEL » Bitcoin ‘Tekrardan’ 3.300 Dolar Altına İndi – Düşüşün Sebebi Ne?
Bitcoin ‘Tekrardan’ 3.300 Dolar Altına İndi – Düşüşün Sebebi Ne?

2/2


2/2


Lider kripto para birimi Bitcoin, 13 Aralık tarihini 14 Aralık tarihine bağlayan gece, tekrardan 3.400 dolar bölgesinden ağır bir satış baskısı yedi ve 3.300 dolar altına kadar düştü. 3.200 dolar seviyesi Bitcoin için yılın en düşük seviyesi konumunda ve bu oldukça tehlikeli çünkü insanlar 6.000 dolar gibi 3.200 doları da psikolojik bir destek seviyesi olarak görülebilirler.

Bitcoin düşmeye devam ettikçe, diğer kripto para birimleri de düştü ve sonuç olarak kripto para piyasasının geneli ciddi bir değer kaybı yaşadı. Ethereum, Stellar ve Bitcoin Cash gibi önde gelen kripto para birimleri de ABD dolarına karşı %10 civarında düşüş yaşadı.


Kripto para piyasası Kasım ayından sonra kendisini asla uzun vadeli toparlama şansı bulamadı ve piyasa küçük yükselişler sonrası hep daha büyük düşüşlerle kendini göstermekte.

The Crypto Dog isimli kullanıcıya göre ise, kripto para birimlerinin daha fazla düşüş yaşamadan toparlanma şansı yok.

Düşüşün Sebebi Belli Mi?
Kripto para piyasasının en azından Aralık ayında yaşadığı düşüşün sebebi tam olarak belli olmasa da, Digital Currency Group CEO’su Barry Silbert‘in bu konu hakkında bir teorisi mevcut. Silbert, kripto para risk sermayesi firmalarının yaşanana düşüş ile birlikte yavaş yavaş kripto para sektöründen çekilmeye başladığını ve ellerindeki kripto paraları likiditiye çevirdiğini düşünüyor.

Sonuç olarak yüklü oranda satış, sert bir düşüşü de beraberinde getirmekte.

Bitcoin ‘Tekrardan’ 3.300 Dolar Altına İndi – Düşüşün Sebebi Ne? isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Bitcoin ‘Tekrardan’ 3.300 Dolar Altına İndi – Düşüşün Sebebi Ne? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Basit enflasyon hesabıyla Bitcoin’in 1 milyon dolara ulaşacağı tarih belirlendi Bitcoin patlamaya hazır bomba gibi: BTC long pozisyonları yüzde 12 ile yeni ATH’ye gidiyor Amerikan Yatırımcılar Talepleri Arttırdı! Almanya’daki Yatırım Şirketi Bitcoin Madenciliğine Özel Yatırım Fonu Kurdu Bitcoin ve Diğer Kripto Paralar Kayıplara Dur Dedi Alman Blockchain Şirketine 13.5 Milyon Dolarlık Yatırım

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır