Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Bitcoin Tekrar 4.000 Doların Üzerine Yükseliyor!

Ana Sayfa » GÜNCEL » Bitcoin Tekrar 4.000 Doların Üzerine Yükseliyor!
Bitcoin Tekrar 4.000 Doların Üzerine Yükseliyor!

© Reuters.  © Reuters.

Bitcoin, bu haftanın başlarında 3.900 dolar bölgesine kısa bir süre daldıktan sonra bir kez daha 4.000 doların üstündeki pozisyonunu geri kazanmayı başardı. Bugün yaptığı hamle, BTC’yi daha önce kurulmuş olan ticaret aralığına yaklaşık 4.000 – 4.100 ABD Doları arasına geri yükseltmeyi başarmışa benziyor.

Günümüzün yukarı hareketi kesinlikle olumlu olsa da, kripto para birimi 4.100 doları geçmeye devam edemedi, bu da öngörülebilir gelecek için direnç seviyesi olmaya devam edeceği anlamını taşıyor.

Bitcoin fiyatının 4.000 dolar seviyesini geçmesine ve 4.000 dolar direncini birkaç kez kırasına rağmen 4.100 dolar seviyesi ve 4.200 dolar seviyesini geçememesi piyasada direnç seviyesinin 4.200 dolar ve 4.600 dolar arasında tekrar edeceğini düşünüyor. Bitcoin fiyatındaki yükselişlerin 4.600 doları geçmediği sürece yatırımcıların rekor beklentisinin tutmayacağı ve piyasada yatırımcılar için en iyisini sunamayacak olduğunu düşündürüyor.

Bitcoin (BTC) 4.000 ABD Doları Seviyesine Geri Dönüyor
Yazma sırasında, Bitcoin 4.050 dolar fiyatı ile şu anki fiyatı üzerinden yaklaşık %2.3 arttı. Bugünün fiyatlarındaki artış, genel kripto pazarlarının yükselmesine, EOS’un %15’in üzerinde yükselmesine ve Litecoin’in yaklaşık %5 tırmanmasına neden oldu.

Her ne kadar analistler ve tüccarlar tarafından “kripto kışı” olarak adlandırılan bir süredir devam eden ve neredeyse ”kalıcı” olarak gösterilen ayı piyasasının büyük olasılıkla bitmesine daha bir süre olduğunu gösterse de, BTC’nin 2018’in düşük seviyesinin 3,000 dolar seviyesinin düşük seviyesinin üzerinde kalabildiğine dikkat etmek önemlidir. Bu bölgenin uzun vadeli bir dip olduğunu işaret edebilir.

eToro’nun kıdemli piyasa analisti olan Mati Greenspan, MarketWatch ile pazarların şu anki durumu hakkında konuştu.

Kripto para piyasasında ve gerçek hayatta kış aylarından yaz aylarına anında gidemeyiz, muhtemelen birkaç haftada bile gidemeyiz. Bahar, genellikle sıcak ve soğuk havaların bizi şaşırttığı bir oynaklık dönemidir. Bitcoin henüz ayı piyasasını durduramamış olsa da, kripto kışın sona erdiğine ve ilkbaharda girdiğimize inanıyorum.

En son yükseliş, boğalara heyecanlanmak için küçük bir neden sunsa da, Şubat ayı sonlarında Bitcoin hızla aşağıya doğru düşmeden önce 4.200 $’a yükseldi, bu da bu fiyatın güçlü bir direnç seviyesi olduğuna işaret etti.

Desteğin Tutulmasından Sonra, BTC Daha Yüksek Seviyeye Hazır Olabilir
Bugünün olumlu fiyat hareketi yakın gelecekte ne olduğuna dair bir fikir olabilir. Bugün henüz 4.600 dolar seviyesini geçmeyen Bitcoin, ayı piyasasının sona ermesi ile bu seviyeleri geçebilir. Yakın gelecekte kripto para analistleri açısından bu beklenmedik bir hamle olsa da yaz aylarında kripto paraların boğa rallisi yaşayabilecek olmasına ihtimal veriliyor.

Twitter’daki popüler bir kripto para birimi yatırımcısı olan UB, son zamanlarda attığı bir tweette, 4.940 dolar seviyesine odaklandı.

Uzun bir pozisyona girmek için ilgi alanın 3.950 dolar seviyesi ile 4.140 dolar seviyesi arasında sınırlı.

Kripto para piyasası Mart ayının son haftasına girerken, tüccarlar ve kripto para analistleri 4.100 dolar seviyesinin görülüp görülmeyecek olduğu hakkında endişelidir. Bitcoin yatırımcılarına göre kripto para piyasalarında yükseliş olması yakın zamanda mümkün iken, analistlere göre her yükselişte heyecanlanmamak gerekiyor ve hemen piyasada alım yapılmaması öneriliyor.

Bitcoin Tekrar 4.000 Doların Üzerine Yükseliyor! adlı makale ilk olarak Bitcoinsistemi.com’da yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Bitcoin Tekrar 4.000 Doların Üzerine Yükseliyor! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Mahkeme Cryptopia’nın 274.000 Dolar Ödemesine Karar Verdi! XRP Projelerine 500 Milyon Dolar Harcandı Bitcoin Fiyatı Artıyor Mu? Bitcoin Ağındaki Hash Oranı Yükseliyor, Madenci Sayısı Artıyor Ukrayna’dan Yasallaştırma Hamlesi Kripto Fiyatları Düşüşte; 2016’da Çalınan Bitcoin’in Bir Kısmı Kurtarıldı

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır