Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Bitcoin Son 6 Haftanın En Düşük Seviyesine Geriledi

Ana Sayfa » GÜNCEL » Bitcoin Son 6 Haftanın En Düşük Seviyesine Geriledi
Bitcoin Son 6 Haftanın En Düşük Seviyesine Geriledi

© Reuters.  © Reuters.

Investing.com – Kripto paralar Perşembe günü düşüşte, ABD Adalet Bakanlığı’nın tüccarların Bitcoin ve diğer sanal dövizlerde fiyat manipülasyonu yapıp yapmadığına dair soruşturma başlatmasıyla Bitcoin son 6 haftanın en düşük seviyelerine geriledi.

Bitcoin en son saat 14.59’da Bitfinex borsasında %6,74 düşerek 7.377,80$ oldu.

Sanal dövizlerin yatırımcılar arasında popülaritesinin artmasıyla, Dünya çapındaki düzenlemeler soruşturmalara yol açıyor.

Adalet Bakanlığı, soruşturmayı bitcoin ve türevlerini düzenleyen Emtia Vadeli İşlemleri Ticaret Komisyonu ile ortak götürüyor. Bu soruşturma dijital dövizlerin son aylarda yüzleştiği düzenleme baskılarından yalnızca biri.

Suç soruşturması ticaret çalkalama ve yanıltma gibi fiyatlara etki edebilecek yasak hamlelere odaklanmış durumda. Yanıltma bir tüccarın bir emir ibraz ettiğinde fiyatlar hareket etmeden önce onu iptal etmesi anlamına gelirken, çalkalayıcı tüccarlar ise piyasa taleplerinin yanlış izlenimlerini vermek demek oluyor.

Haberler Kuzey Amerika Emtia Yönetimi Birliği (NASSA)’nın “Kripto Süpürme Operasyonu”nun ardından geldi.

NASSA duyurusunda, “her ICO veya yatırımla ilişkili kripto parayı sahtekarlıkla itham etmiyoruz, ama yatırımcıları bir ilk para teklifi veya kripto para bağlantılı yatırım ürünleriyle ilgili fazlasıyla temkinli olmaya davet ediyor.”

Hükümetlerin düzenlemeleri yukarı çekmesiyle, dijital dövizler oldukça değer kaybetti. Şu anda toplam piyasa değeri 324 milyar$’da ve Pazartesi günü bu rakam 390 milyar$’dı.

Diğer sanal dövizler de düşüş yaşıyor. Ethereum %9,73 azalarak 565,77$’a geldi. Ripple %2,44 düşerek 0,60248$ olurken Litecoin %5,86 kaybetti ve 117,47$ oldu.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Bitcoin Son 6 Haftanın En Düşük Seviyesine Geriledi - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Dev Bitcoin Borsası Binance 8. Defa Koin Yaktı Bu Ne Anlam İfade Ediyor Kripto Para Borsası Kraken, XRP ve BCH İçin Marj Ticareti Opsiyonunu Duyurdu! Binance Futures’ın Bitcoin işlem hacmi rekor kırdı Usta analist Peter Brandt’tan çöküş sonrası Bitcoin tahmini Araştırma: Devasa Küresel Dijital Firmaların Yüzde 61’i Blockchain’e Yatırım Yapıyor Yeni Bir Cryptojacking Yazılımı, Bu Sefer Linux Kullanıcılarını Hedef Almakta

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır