Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

 Bitcoin (BTC) fraktal analizi: 2014 ve 2018 arasında çarpıcı benzerlikler!

Ana Sayfa » GÜNCEL »  Bitcoin (BTC) fraktal analizi: 2014 ve 2018 arasında çarpıcı benzerlikler!
 Bitcoin (BTC) fraktal analizi: 2014 ve 2018 arasında çarpıcı benzerlikler!

2/2


2/2

Bitcoin (BTC) fraktal analizi yazımıza başlamadan şunu söyleyelim, Bitcoin esasen yerini sağlamlaştırdığı bir dönemden geçiyor. Son bir kaç haftadır yaşanan dar fiyat aralıkları aslında ilk kez olmuyor. 2014-2018 arası benzer bir döngü yaşanmıştı, şimdi sıra ikinci döngüde; 2018-2020.


Bitcoin (BTC) fraktal analizi ne gibi işaretler veriyor?

Yukarıda gördüğünüz 2014 yılına ait BTC/USD günlük grafiği. Grafiği 5 parçaya ayırıyoruz. Birinci parça (BTC)’nin tüm zamanların en yükseğinden aşağılara doğru kötü bir düşüşünü gösteriyor. İkinci parça bazı yatırımcıların düzeltme bitti düşüncesinin yansıması. Üçüncü parça devam eden düzeltme. Dördüncü parça tersine dönme ihtimali. Beşinci parça ise tersine dönme eğiliminde bir hazırlık dönemi. Aslında tüm bu parçalar Bitcoin (BTC)’nin bütünüyle bir düzeltme yaşadığı bölümler. Tabloda da gördüğünüz gibi Bitcoin 2016 ortalarında ralliye başlıyor ve sonra tüm zamanların en yükseğine ulaşıyor, 20.000 dolar.

Tam bir Bitcoin (BTC) döngüsü üç bölümden oluşur, düzeltme, aşama aşama yükselme ve hızlı boğa koşusu. 2014’de Bitcoin’in düzeltmesi, iki yıl kadar sürmüştü, arkasından aşamalı yükselme ve boğa koşusu geldi. Döngünün son bölümü, boğa koşusu ama çok kısa dürede tamamlandı. Eğer aynı şeyler yaşanırsa bu devam eden döngüde, (2 yıllık bir süre), Bitcoin’in tüm döngünün yarısında bir düzeltme yaşayacağını göreceğiz. Son döngünün 2018 ve 2020 arası olacağını farz edersek, düzeltme 2018 sonunda bitecek diyebiliriz. Gelecek bir yıl mesela 2019 tamamı döngünün bir sonraki iki bölümünü yaşayacak; aşamalı yükselme ve hızlı ralli tamamlanacak.


Eğer BTC/USD grafiğini 2014 ile karşılaştırırsak, tarihin kendini tekrar ettiğini görebiliriz. Şu anda bir rahatlama dönemindeyiz, tabloda dikdörtgen şeklinde gördüğünüz dönem rahatlama dönemi. 2014 ve 2018 fraktallarını karşılaştırırsak, geleceği görmek o kadar da zor olmayacak. Çokları hala 2014 deki gibi bir düzeltmenin içinde olduğumuzu düşünüyor ama biz aslında o düzeltmeyi zaten geçmiş durumdayız. Yıl sonuna doğru, Bitcoin (BTC) aşamalı yükselmeye hazırlanacak ki, bu dönem yaklaşık Ağustos 2019 da sona erebilir. Ondan sonra ise 2019 sonları gibi tüm zamanların yükseği çok hızlı bir ralli göreceğiz.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

 Bitcoin (BTC) fraktal analizi: 2014 ve 2018 arasında çarpıcı benzerlikler! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bitcoin borsasının CEO’su, cüzdanın şifresini kaybetti, BTC’ler tarih oldu Bitcoin Boğası Tom Lee 25.000 Dolarda Neden Israr Ettiğini Açıkladı Ripple CEO’sundan ortalığı karıştıracak XRP ve Libra açıklaması Bermuda Başbakanı Açıkladı: Kripto Para Dostu Banka Önümüzdeki Hafta Piyasaya Çıkacak Google’dan Şaşırtan Bitcoin ve iOS Hamlesi! Popüler Sanatçılar Monero İçin Albüm Satacak

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır