Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Bitcoin Satışlarla Değer Kaybediyor

Ana Sayfa » GÜNCEL » Bitcoin Satışlarla Değer Kaybediyor
Bitcoin Satışlarla Değer Kaybediyor

© Reuters.  © Reuters.

Investing.com – Kripto para fiyatları Salı günü gerilerken, Bitcoin düşüşünü genişleterek 2018’in düşük seviyesi 4.500 doları gördü.

Bitcoin, 4.411 doları gördükten sonra, %13 düşüşle 4.579,30 dolara geriledi. Dijital para Aralık 2017’de gördüğü yaklaşık 20.000 dolarlık zirveden beri, %75 değer kaybetti.

Son düşüşler, 6.500 dolar civarında sakin seyreden ayların sonrasında yaşandı ve küresel piyasalara sirayet etti. Bitcoin fiyatı, Bitcoin cash’de yaşanan bir hard forkun yapay para talebini düşürmesinin ardından geçen hafta düşüşe başladı.

Kripto paralar genel olarak düşüş yaşamışken, toplam piyasa sermayelendirmesindeki dijital döviz kapasitesi Ocak ayındaki 800 milyar dolara kıyasla bu haberi yazarken, 145 milyar dolar seviyesinde.

Ethereum %13 düşüşle 136,36 dolara geriledi. Üçüncü en büyük yapay döviz olan XRP, %5 değer kaybederek 0, 45712 dolar olurken, Litecoin %11 kayıpla 33,381 dolar oldu.

Diğer gelişmelerde, Reuters’ın Chainanalysis araştırmalarına atıf yaptığı raporuna göre, ödeme aracı olarak yapay para kullanımı Eylül ayına kadar %80 düşüş yaşadı.

Atlanta merkezli BitPay dahil olmak üzere 17 bitcoin ödeme işlemcisi anketi, bitcoin’i kabul eden satıcıların bile, aracıları bitcoin’i fiat para birimlerine dönüştürmek için kullandığını tespit etti.

Bulgular, alternatif paraların zayıflığı ve volatilitenin piyasaya dönüşü nedeniyle yatırımcıları memnun etmedi.

Diğer yandan ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), ilk halka arzlarını (ICO) menkul kıymet olarak kaydetmeyen iki kripto şirketine karşı ilk cezasını açıkladı.

Airfox ve Paragon Coin’in, yatırımcılarını tazmin etmek için 250.000 dolar ceza ödemesi gerekecek.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Bitcoin Satışlarla Değer Kaybediyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Litecoin’in Charlie Lee’si Kripto Para Kabulü ve Dahası Hakkında Konuştu Blockchain’in Telekomünikasyon Sektöründeki Değeri 1 Milyar Doları Geçecek Ethereum (ETH) Bir Sonraki Ekonomik Kriz İçin Bir Koz Olabilir Mi? 27 Kasım Bitcoin fiyat analizi: BTC yeniden 4.000 doların altında İddia: Telegram TON Ağı 2019 Yılının Ekim Ayına Kadar Çıkmazsa, Tokenler Geçersiz Hale Gelecek! Bitcoin Dostu Bankacılık Uygumalasının CEO’su Kara Para Aklama İddialarına Yanıt Verdi

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır