Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

ABD, Blockchain Konusunda Geride mi Kalıyor?

Ana Sayfa » GÜNCEL » ABD, Blockchain Konusunda Geride mi Kalıyor?
ABD, Blockchain Konusunda Geride mi Kalıyor?Yeni çıkan her bir teknoloji için, global çapta liderlik etmek isteyen ülkeler bulmak mümkün. Konu Blockchain olunca, bu ülkelerin sayısını arttırmak da olasılıklar arasında. Ancak, her ne olursa, dünya ekonomi ve finans piyasası, ve de iş dünyası, genelde kısıtlı alternatifler arasında dönüp duruyor ve bunlardan birincisi hiç şüphe yok ki Amerika.

Ancak bazı otoriteler, Amerika’nın şu anda Blockchain teknolojisinde liderliği ele alma konusunda geride kaldığını ifade ediyor. ‘Zarar vermeden regüle et’ prensibini takip eden ve bu noktada atılımlar yapmaya çalışan Amerika Birleşik Devletleri, bazı uzmanlara göre bu yaklaşımı ile, diğer dev ülkelerin gerisinde kalıyor.

Ethereum vakfının danışmanları arasında yer alan ve birçok teknoloji ve finans dergisinde yazarlık yapan başarılı isim William Mougayar’a göre, Amerika eğer Blockchain konusunda öncü olmak ve liderlik etmek istiyorsa, bu noktada elini çabuk tutmak zorunda.

İnternetin ilk çıktığı dönemde ABD’nin başarılı bir politika izlediğini belirten Mougayar, Blockchain konusunda aynı yaklaşımın geçerli olamayabileceğini ifade ediyor ve bunun sebebinin de yine içinde yaşadığımız internet çağı olduğunu belirtiyor.

Mougayar, ABD hükümetinin son derece aktif olması gerekirken, şu anda sazı diğer ülkelere bıraktığını ve bu durumun da başarısızlıkla sonuçlanabileceğini belirtiyor. Başarılı yazara göre, ABD; Çin ve diğer benzer ölçekteki rakiplerini geride bırakmak için hali hazırdaki ününü ve tecrübesini kullanmak durumunda…

ABD, Blockchain Konusunda Geride mi Kalıyor? isimli makale Nihat Emre KOCAASLAN tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

ABD, Blockchain Konusunda Geride mi Kalıyor? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Yatırımcılar Ethereum’u Bitcoin Cash’e tercih ediyor Almanya’nın Lider Bankalarından Deutsche Bank Çalışanı, Bir Kripto Startup’ına Geçiş Yaptı Ünlü Analist Crypto Rand: Kripto Piyasası Net Bir Çıkış Yakaladı Bitcoin Dolandırıcılarının Adresi Bu Sefer Singapur Başbakanı Oldu Önde Gelen Kripto Para Borsası OKEx, Yeni Bir Kripto Para Türev Ürününü Piyasaya Sürdü! Bitcoin Dünyasının Kalbi Malta’da 2019 Yılının Bu Önemli Etkinliği Gerçekleştirilecek

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır