Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Bitcoin Sakin; Kripto Kullanıcı Sayısı, Araştırmalara Göre, 2018’de İkiye Katlandı

Ana Sayfa » GÜNCEL » Bitcoin Sakin; Kripto Kullanıcı Sayısı, Araştırmalara Göre, 2018’de İkiye Katlandı
Bitcoin Sakin; Kripto Kullanıcı Sayısı, Araştırmalara Göre, 2018’de İkiye Katlandı

© Reuters.  © Reuters.

Investing.com – Kripto paralar Perşembe günü hafif düşüş yaşadı. Cambridge Üniversitesi’nin bir çalışmasına göre, kripto kullanıcılarının sayısı bu yıl neredeyse ikiye katlandı.

Bitcoin çoğunlukla 3.432,10 seviyesinde sakin kaldı.

Yapay dövizler son haftalarda dramatik düşüşler yaşadı. Düzenleyici incelemeleri ve volatilite, yatırımcıların endişesi oldu.

Kripto paralar genel olarak düşüş yaşamışken, toplam piyasa sermayelendirmesindeki dijital döviz kapasitesi Çarşamba günkü 110 milyar dolara kıyasla, bu haberi yazarken 109 milyar dolar seviyesinde.

Ethereum, %0,7 artışla 90,08 dolar olurken, Litecoin %1,1 kayıpla 23,85 dolardan işlem gördü. XRP %0,15 değer kaybetti ve 0,30385 dolara geriledi.

Cambridge Centre for Alternative Finance’in son çalışmasında görüldüğü üzere, bu duruma rağmen, dijital para piyasasındaki volatilite yatırımcıları engellemeye yetmedi. Kullanıcı sayısı 2018’de 18 milyondan 35 milyona yükselerek neredeyse ikiye katlandı. Çalışmanın belirttiğine göre yine de, kullanıcılar pasif konumda.

Merkez yöneticisi Bryan Zhang’ın yazdığı değerlendirmeye göre, “borsalar ve cüzdanlar arasındaki çizgi “bulanıklaşmaya” devam ettikçe ve yalnızca bitcoin değil, bir yığın kripto para büyüyen bir ekosistem ile desteklenerek bir fonksiyonlar cümbüşü meydana getirdikçe, endüstri daha da akışkan oluyor.”

Diğer gelişmelerde, Hollanda borsaları yakın zamanda Hollanda Merkez Bankası tarafından düzenleniyor olacak.

Hollandalı medya sitesi De Telegraaf haberine göre, Hollanda’daki kripto para hizmeti sağlayıcıları, lisans için başvuru yapmak zorunda kalacak ve müşterini tanı kurallarına bağlı olması gerekecek.

Bu politika ile dijital paraların para aklamada ya da terörizmi finanse etmede kullanımının engellenmesi amaçlanıyor. Banka, uygulama için herhangi bir çizelge belirlemedi.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Bitcoin Sakin; Kripto Kullanıcı Sayısı, Araştırmalara Göre, 2018’de İkiye Katlandı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Hindistan Bitcoin’i Yasal Hale Getirmeyi Düşünüyor Analistler hedef koyuyor Bitcoin gerçekleştiriyor: Ünlü analist, Bitcoin tahminini kısa vadede ikiye katladı Ripple, Orta Doğu Bölgesi ile İlişkilerini Geliştirmeye Devam Ediyor Monero’yu liste dışı bırakan OKEx, şimdi de iki gizlilik odaklı kripto parayı yakın izlemeye aldı Milyarder yatırımcı, Bitcoin yatırım tezinde büyük kusur görüyor Coinbase CTO’su Görevinden Ayrılıyor

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır