Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Bitcoin Sahtekarlıkları Yükselişe Geçti – Hint Trader LocalBitcoin Platformunda Neredeyse 2 BTC Kaybediyordu

Ana Sayfa » GÜNCEL » Bitcoin Sahtekarlıkları Yükselişe Geçti – Hint Trader LocalBitcoin Platformunda Neredeyse 2 BTC Kaybediyordu
Bitcoin Sahtekarlıkları Yükselişe Geçti – Hint Trader LocalBitcoin Platformunda Neredeyse 2 BTC KaybediyorduHindistan’dan bir kripto para trader’ı düzenli olarak kullandığı LocalBitcoins platformunda yaklaşık 2 BTC’sini sahtekarlara kaybetti. İddiaya göre saldırgan sahte SMS, kanıt değişikliği ve direkt olarak LocalBitcoins yöneticilerine yalan söylemek gibi yöntemler kullanmış.

Hindistan’da Nisan ayında gündeme gelen ancak yazın uygulanmaya başlayan bankacılık yasağı sonrası, kripto para topluluğu üyelerinin çoğu LocalBitcoins gibi eşler arası kripto para platformlarına geçiş yapmaya başlamıştı. LocalBitcoins platformu dünyada en çok kullanım gören P2P Bitcoin borsalarından birisi ancak sahip olduğu popülariteye rağmen, platform saldırılara da en çok açık olanlardan bir tanesi. LocalBitcoins genellikle traderların hacklenmesi ile sonuçlanan bir platform.

Coin Cruch kaynağının aktardığına göre, Arun isimli LocalBitcoins kullanıcısı sahip olduğu 2 Bitcoin’i satmak için bir reklam koydu. Arun daha sonra Shoibsheikh786 isimli kullanıcıdan BTC’leri satın alma talebi aldı ancak bu kişinin platformda yeni olmasından ve hakkında hiç yorum yapılmamasından dolayı satışı yapma konusunda şüpheci davrandı.

Ancak Arun daha sonra satışı iptal edemedi çünkü platform kurallarına göre bir alıcı trade isteği gönderince, satıcı bunu iptal edemiyor. Arun daha sonra alıcıdan somut bir kanıt istedi ve tam olarak o esnada alıcının IP adresinin Endonezya olarak gözükmesine rağmen, telefon numarasının Kanada’dan onaylı olduğunu fark etti. Bunun yanı sıra alıcı kimlik kanıtı olarak da Hindistan Pasaportu gösterdi. Pasaport bilgilerine göre alıcının ismi de ”Shamin Ahmad” olarak geçmekte.

İşlem gerçekleşince Arun parayı talep etti ancak alıcı paranın zaten gönderildiğini ifade edip bir dekont numarası verdi. Ancak platformun kurallarına göre alıcı ve satıcı olayı onayladıktan sonra Bitcoin veya para hesaplara geçiş yapıyor ve Arun borsaya iade talebinde bulundu. Sahte bir SMS programı ile Arun’un numarasına çok benzeyen ancak sadece bir rakamı değişik bir numara ile mesajlaşan sahtekar, bunu platform yetkililerine gösterip sorunun Arun’dan kaynaklandığını iddia etse de, Arun olayı ortaya çıkardı ve hackerı yakalattı.

Bitcoin Sahtekarlıkları Yükselişe Geçti – Hint Trader LocalBitcoin Platformunda Neredeyse 2 BTC Kaybediyordu isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Bitcoin Sahtekarlıkları Yükselişe Geçti – Hint Trader LocalBitcoin Platformunda Neredeyse 2 BTC Kaybediyordu - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Ethereum 100 doların altına düşer mi? Edge Markets: Ripple (XRP) Devrim Yapacak! Ethereum Bir Sonraki Boğa Koşusunda Bitcoin’i Gölgede Bırakabilir 9 Ocak Bitcoin fiyat analizi: BTC dar bant hareketinden kopabilecek mi? Dev Kripto Para Borsası Binance’tan Vadeli İşlem Platformu Sürprizi! Dev Yatırımcılar, Bitcoin’den Çok Şey Bekliyor: Peki Bu Gerçekleşecek mi?

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır