Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Bitcoin, Ripple (XRP), Ethereum, EOS, Stellar, Bitcoin Cash, Litecoin, Bitcoin SV, TRON, Cardano 21 Aralık Fiyat Analizi

Ana Sayfa » GÜNCEL » Bitcoin, Ripple (XRP), Ethereum, EOS, Stellar, Bitcoin Cash, Litecoin, Bitcoin SV, TRON, Cardano 21 Aralık Fiyat Analizi
Bitcoin, Ripple (XRP), Ethereum, EOS, Stellar, Bitcoin Cash, Litecoin, Bitcoin SV, TRON, Cardano 21 Aralık Fiyat Analizi

10/10


2/10

Geçtiğimiz yıl Aralık ayında Bitcoin üzerine kısa vadede bahse giren eski Uluslararası Para Fonu (IMF) ekonomisti Mark Dow, görevlerini yerine getirdiğine dair bir tweet attı. Ancak Dow, uzun vadeli bir pozisyon açmadığını ve bunu yapmaya da hiç ilgi duymadığını belirtti.

Önde gelen bir borsacı olan eski Goldman Sachs (NYSE:GS) ortağı ve kripto ticaret bankası Galaxy Digital’in kurucusu Mike Novogratz, önde gelen dijital para olan Bitcoin’in 3,000 dolarda tutunmasını bekliyor. Novogratz, yakın gelecekte 3,000 ila 6,000 dolar arasında bir takviye bekliyor.

Uygun risk yönetimi önlemleri alınmadan bando arabası üzerine atlayan birkaç kripto hedge fonları kapanıyor. Ancak, Morgan Creek Digital gibi diğerleri, bu düşük fiyatlarla sermayelerini dağıtma noktasında daha agresif oluyorlar.

Bir başka kurumsal kripto para ticaret şirketi Genesis Global, 2019’da çalışan sayılarını artırmayı hedefleyerek genişlemeye devam ediyor. Benzer şekilde, Amerika Birleşik Devletleri’nin büyük kripto borsası Coinbase, Haziran ayından bu yana personel sayısını da ikiye katlamış durumda.

Bu durum, akıllıca yatırım yapan oyuncuların düşüşten yararlandığını ve ileriye doğru parlak bir gelecek beklediklerini gösteriyor.

BTC/USD
Bitcoin şu anda geri çekiliyor. 14 Kasım’dan bu yana ilk defa 20 günlük EMA’dan ayrıldı. Bu durum, saldırgan boğalar tarafından yapılan satın almayı ve açık pozisyonu kapamayı gösteriyor. Çarşamba, geri çekilmenin üçüncü günü. Genelde, güçlü bir düşüş trendi sırasında, geri çekilme rallisi üç gün içinde patlıyor.


Eğer boğalar BTC/USD kurunu desteklemeye devam ederse, 4.500 $ ‘lık ilk yukarı yönlü dirence ulaşabilir. Kısa vadeli yatırımcılar kâr elde edeceğinden ve agresif ayılar bir kez daha kısa pozisyonlar oluşturacağından, bu seviyelerde bir miktar direnç bekliyoruz.

Ana eğilim hala devam ediyor. Ancak, yassılaştırıcı 20 günlük EMA ve nötr bölgede RSI, kısa vadeli eğilimin değişmekte olduğunu gösteriyor. Bir sonraki aşağıya doğru eğilim, bir tabanın yerinde olup olmadığı ya da bunun sadece bir rahatlama rallisi olup olmadığı konusunda daha iyi bir fikir verecektir.

Üstte izlenmesi gereken önemli seviyeler 4,500 dolar ve 5.000 dolar. Aşağı yönde, 3236.09 $ ‘lık bir kırılma düşüş eğilimini sürdürecektir. Yatırımcılar pozisyonlarına devam edebilirler. Pozisyon eklemeden önce yeni bir yükseliş trendini bekleyeceğiz.

XRP/USD
Ripple’deki geri kazanım, 20 günlük EMA’yı temizledi ve bir sonraki 0,4 ABD doları genel direncinde dirençle karşı karşıya kaldı. 50 günlük SMA da yakınlarda bulunuyor, bu nedenle bu seviyede küçük bir geri çekilme veya bir takviye bekliyoruz.


Boğalar 50 günlük SMA’yı ölçeklendirirse, ralli inen kanalın direnç hattına 0,5 dolardan fiyatı uzatabilir. 0.5 – 0.62 dolarlık bölge, önemli bir barikat olarak hareket edecek. Kısa vadeli tüccarlar bu seviyelerde kısmi kar payı alabilirler ve kalan konumlardaki durakları daha yüksekte takip edebilirler.

Tersine, eğer XRP/USD kuru 0.4 dolardan düşerse, 0.33108 $ ‘a kadar düzeltme yapabilir. Hem hareketli ortalamalar düzleşiyor, hem de RSI bir trend değişikliğine işaret eden pozitif bölgeye sıçrıyor. Gelecek 3-4 gün içinde daha iyi bir fikir alacağız.

ETH/USD
Eteryum, 102.5 dolar ve 20 günlük EMA’nın genel direncinin üzerinde bir yükseliş gerçekleştirdi. Bunu yaparken de, önceki konsolidasyona yeniden girmiştir.


ETH/USD kuru artık 130 $’daki aralığın üstüne çıkabiliyor. 130 $-136.12 $’lık bölge, sert bir dirençle karşılaşacak gibi görünüyor. Kısa vadeli yatırımcılar bu seviyelerdeki kısmi karları rezerve edebilir ve kalan pozisyondaki durakları daha fazla takip edebilirler.

Eğer boğalar momentumu sürdüremezlerse ve dijital para birimi istenilen hedef amaca ulaşamadan düzeltme gelirse, 102.2 $ noktasında güçlü bir destek bekliyoruz. Bu seviye bozulursa, daha düşük seviyelerin tekrar test edilmesi olası.

EOS/USD
EOS, 20 günlük EMA’yı kolayca ölçeklendirdi ve 3.0510 $’lık % 38.2 Fibonacci düzeltmesine ulaşmak hedefinde. Bu durum küçük bir direnç görevi görebilir.


Ancak, 20 günlük EMA düzleşmiş durumda ve RSI pozitif bölgeye yakın yükseldi. Bu kısa vadeli eğilimin değişmekte olduğunu gösteriyor. 3.0510 $ ‘ın üzerinde bir geri çekilme, 3.5147 $’a kadar fiyatı genişletebilir.

EOS/USD kuru, yukarıdaki seviyelerden birinden geri dönerse, 2.1733 $’a yakın bir noktada destek bulması muhtemel. Düşüş trendi devam ederse fiyat 1.55 doların altına inecek.

XLM/USD
Stellar, 8 Aralık’ta düştüğü yer olan 0.13427050 $’lık kritik genel direncine ulaştı. Ayılar seviyeyi tekrar korumaya çalışırsa, küçük bir düzeltme ya da takviyeye tanık olabiliriz.


Eğer boğalar 0.13427050 $’lık fiyatı ölçeklendirirse, bir ralli sonucu fiyat 0.184 $ olacaktır. 20 günlük EMA düzleşiyor, bu da kısa vadeli eğilimin değiştiğini gösteriyor.

Bununla birlikte, XLM/USD kuru, 20 günlük bir EMA’yı geçemediği ve RSI’sı da hala negatif bölgede olduğu için düşük performans gösteriyor. Bu nedenle, bir alım satım teklif etmiyoruz. Güvenilir bir satın alma vaziyeti bulursak, bakış açımızı gözden geçireceğiz.

BCH/USD
Beklediğimiz gibi, Bitcoin Cash, 72.39 $ seviyesinden keskin bir şekilde dönüş yaparak yükseliyor. Bu durum, RSI’daki aşırı satım seviyelerini düzeltmiş durumda.


Fiyat, sert bir direnç gibi hareket edebilen 20 günlük EMA’ya ulaştı. Bu seviyeden küçük bir geri çekilme bekliyoruz. Aşağı yönde, 100 $ ilk destek olarak görülebilir.

Bununla birlikte, eğer boğalar 20 günlük EMA’nın üzerini ölçeklendirip alım yapmaya devam ederse, toparlanma 205 $’a kadar uzayabilir.

BCH/USD kurunun dikey bir ralli geçmişi var, bu nedenle daha düşük fiyatlarda uzun süre kalan yatırımcılar, herhangi bir ani yükselişi takip eden bir stok kaybıyla kısmi pozisyonlarını açık tutmalıdır. Fiyatın 72.39 $’ın altına düşmesi durumunda, boğa görünümümüz geçersiz olacak.

LTC/USD
Litecoin, 29.349 $ ve 20 günlük EMA’nın genel direncinin üzerinde yükseldi. Geri çekilme şimdi fiyatı 36.428 $’a uzatabilir. 50 günlük SMA’nın aşağı akışı bu seviyenin hemen üzerinde. Bu nedenle, bu durumun boğalar için büyük bir engel olarak hareket etmesini bekliyoruz.


20 günlük EMA düze döndü ve RSI pozitif bölgeye yükseldi. Bu kısa vadeli eğilimin değişmekte olduğunu gösteriyor. Bu kadar uzun bir ayı aşamasından sonrasında, yeni bir yükselişe başlamadan önce LTC/USD kurunun bir dip düzenini tamamlamasını bekliyoruz.

Bir kaç günlük fiyatın belirli aralıklarda hareket etmesi olası. Bu nedenle, kısa vadeli yatırımcılar düzenli aralıklarla kar etmeli. Ayılar dijital parayı 23.090 $’ın altına çekerse, varsayımımız geçersiz hale getirilmiş olacak.

BSV/USD
Bitcoin SV, 80.352 $ – 123.98 $ aralığında gidip geliyor. Şu anda, fiyat düşüş trendinde dirençle karşı karşıya.


BSV/USD kuru bu aralıkta kaldığı sürece, fiyat aralığının en üst seviyesine ulaşmak için 123.98 $ seviyesine ulaşması muhtemel. Fiyatların mevcut seviyelerden aşağı düşmesi ve 80.352 $ ‘ın altına düşmesi durumunda yükseliş görünümümüz geçersiz olacak.

Böyle bir durumda, ayılar kripto parayı 65.031 $’ın altına çekmeye çalışacak. Kısa alım satım geçmişi nedeniyle, yatırımcılar düzenli aralıklarla kâr etmeli ve sermayelerini korumak için kalan pozisyondaki durakları takip etmeli.

TRX/USD
TRON, üst kripto para birimleri arasında bir üstünlük elde ederek konumunu kanıtlamış durumda. Geri çekilmesi 50 günlük SMA’ya aykırılık teşkil ediyor ve 0.0183 $’dan büyük bir desteği yeniden test ediyor.


Daha düşük seviyelerde uzun süre kalan yatırımcılar, bu seviyelerde kısmi kârlar için rezervasyon yapabilirler, çünkü 0.0183 $’dan güçlü bir direnç bekliyoruz. Mevcut seviyelerden gelen düzeltmeler, 20 günlük EMA’da 0.01339050 $’lık destek bulabilir.

Öte yandan, TRX/USD kuru ölçeklenip 0.0183 $ üzerinde seyrederse, orta vadede 0.02815521 $’a yükselebilir. Artan 20 günlük EMA ve RSI, pozitif bölgede olası bir trend değişikliğine işaret ediyor.

ADA/USD
Cardano, 20 günlük EMA’nın üzerinde yükseldi ve 0.033065 $ ile 0.045516 $ arasında bir önceki aralığa girdi. 20 günlük EMA düzleştirici durumda ve RSI nötr bölgeye yakın. Bu kısa vadede olası bir takviye olacağını gösteriyor.


AD /USD kuru, 0.045516 $’dan ayrılırsa, 50 günlük SMA’da dirençle karşılaşır. Bu seviyenin üzerinde, iyileşme fiyatı 0.060105 $’a taşıyabilir.

Bununla birlikte, ayılar tekrar fiyat aralığının altına düşerse, düşük olan fiyat değeri 0.027237 $’da bir tekrar olası. Bu seviye bozulursa düşüş trendi devam edecek. kripto para para birimleri dirençlerden çıkmazsa yatırımcılar pozisyonlarını hızla kapatmalı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın ve bizi Twitter’da takip edin!

The post Bitcoin, Ripple (XRP), Ethereum, EOS, Stellar, Bitcoin Cash, Litecoin, Bitcoin SV, TRON, Cardano 21 Aralık Fiyat Analizi appeared first on Kriptokoin.com.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Bitcoin, Ripple (XRP), Ethereum, EOS, Stellar, Bitcoin Cash, Litecoin, Bitcoin SV, TRON, Cardano 21 Aralık Fiyat Analizi - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Binance’den Kendini Hackleyen Hackera Ödül Vaadi İşte analistlere göre yükselme potansiyeli olan güçlü altcoin’ler ABD’nin en büyük bankası, kendi kripto parasını sunar: JPM Coin Binance CEO’su Changpeng Zhao: Donald Trump Bitcoin Alabilir Kripto Para Onayı İçin Farklı Bir Plan Harvard ekonomisti Bitcoin’i piyango bileti gibi görüyor

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır