Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Bitcoin piyasasında neler oluyor? BTC 4000 dolara düşer mi?

Ana Sayfa » GÜNCEL » Bitcoin piyasasında neler oluyor? BTC 4000 dolara düşer mi?
Bitcoin piyasasında neler oluyor? BTC 4000 dolara düşer mi?

© Reuters.  © Reuters.

BTC 4000 dolara düşer mi dersiniz? Herkes merakla Bitcoin’in daha ne kadar düşeceğini merak ediyor. Ayıların piyasayı terk etmeye niyeti yok gibi. Bitcoin’de neler oluyor?

BTC 4000 dolara düşer mi?Ayılar, kripto piyasasında saltanatını bir süre daha devam ettirmeye niyetli görünüyor. Piyasanın lideri Bitcoin ise ayılardan aldığı şiddetli darbe ile her geçen gün daha fazla kan kaybediyor. Büyük boğa bu seviyelere daha ne kadar direnebilecek?

Ayıların beklenmedik bir saldırıyla büyük boğayı alt edebileceği ihtimali artıyor ve bu da piyasayı tedirgin etmeye devam ediyor. Bitcoin görebileceği en düşük seviyeyi gördü mü? Bitcoin için en dip neresi? BTC 4000 dolara düşer mi? Boğa koşusu hayalleri tamamen suya mı düştü? Bitcoin yakında birincilik tahtından düşecek mi? Sorular sorular… Hiçbirinin de cevabı kesin olarak verilemiyor. Ancak Bitcoin piyasadaki bazı belirsizlikler ortadan kalkmadan yükselişe geçemeyecek gibi görünüyor.

Bitcoin’de neler oluyor?Bitcoin 14 Kasım’da 6.000 doların altına düştüğünden beri kan kaybetmeye devam ediyor. Ticaret hacmindeki kayıp şimdiden 3 milyar doları aştı. Bitcoin 5.736 dolar’a düştüğünde bir gün boyunca bu fiyattan işlem gördü. Ardından 5.645 dolar’a düştü ve sonrasında 5.578’i gördü ve 2 gün boyunca da bu seviyede kaldı.

Dün, Bitcoin, günlük 5559.74 $’dan işlem görmeye başladı. Gün içinde ulaştığı en yüksek işlem fiyatı 5.653,61 dolar ve en düşük fiyatı ise 5559.74 $ oldu. Açılış fiyatı ile en düşük fiyatı aynı olan Bitcoin, kapanışı 5.623,54 dolardan yaptı.

Yazının hazırlandığı sırada % 5.85 oranında düşen Bitcoin, 5.322,51 dolardan işlem gördü ve bu yatırımcılarının telaşa kapılmasına neden oldu. Bitcoin’in beş günlük bir süre zarfında günlük işlem hacminin 7,73 milyar dolardan 5.168 dolara düşmesi tüm kriptopara piyasasını olumsuz etkiledi. Ve büyük boğanın 5.000 dolar seviyesini koruyacağına dair umutların gittikçe tükenmesine neden oluyor. Hatta, Büyük boğa’nın, günün geri kalanında veya önümüzdeki günlerde 5.000 $ seviyesine daha fazla direnemeyeceğini düşünenler bile var. Böyle bir senaryoda BTC 4.000 dolara düşer diyenlerin sayısı oldukça fazla.

En son 2017’de görülen seviyelere geri döndük. Birçok kişi 5,000 $‘a düşeceğini söylüyor. FXStreet uzmanlarından Tomas Salles ise, gerçekleşebilecek en kötü senaryonun fiyatların mevcut seviyelerde kalması ve dar bir aralıkta işlem yapması olduğunu söylüyor. Fakat Salles, BTC’deki düşüşlerin ya artacağını ya da fiyatların tekrar hızlı bir şekilde yükseleceğini düşünüyor. Ancak kısa vadedeki tahminin de, BTC 4000 dolara düşer diyor.

Piyasada şu sıralar en çok Bitcoin’deki düşüşler konuşulsa da tüm Altcoinlerin başı da oldukça dertte. Özellikle, Ethereum da 170 $ seviyesinde iken, son 24 saat içinde % 10.62 oranında düşerek 156,62 $‘dan işlem görmeye başladı. Ethereum’un fiyatı düşmedi 2.’lik koltuğunu da XRP’ye kapttırdı.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Bitcoin piyasasında neler oluyor? BTC 4000 dolara düşer mi? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Güler misin Ağlar mısın? Bitcoin’i Kara Para Aklama Aracı Olarak Gören Bankanın, Para Akladığı İçin Başı Dertte! 300 Yıllık Saat Üreticisi, Kripto Para Cüzdanı İçeren Saat Üretecek! Hong Kong’daki SFC Başkanı: ‘Kripto Paraları Düzenlemek Gerekiyor’ Stabil Koinler Bir Sonraki Hamle Mi? Dikkat: Bu Kripto Para Borsası Scam Olabilir Bitcoin’lerinizi Çalınırsa, Bunları Geri Almak İçin Yüzde 20 Şansınız Var!

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır