Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Bitcoin Ocak Ayından Beri İlk Defa 11.500$ Seviyesini Test Etti

Ana Sayfa » GÜNCEL » Bitcoin Ocak Ayından Beri İlk Defa 11.500$ Seviyesini Test Etti
Bitcoin Ocak Ayından Beri İlk Defa 11.500$ Seviyesini Test Etti

© Reuters.  © Reuters.

Investing.com – Dijital para birimi bitcoin’in fiyatı Salı günü Ocak ayından beri ilk defa 11.500$ seviyesini gördü, bu ayın başından beri yaşadığı keskin düşüşlerinden yavaşça iyileşmeye devam ediyor.

Bitcoin öncesinde 11.658$’ı test ettikten sonra en son saat 12.17’de Bitfinex borsasında 11.278$’dan işlem gördü.

Bitcoin fiyatları düzenleme baskılarına dair korkular, piyasada potansiyel fiyat manipülasyonu endişeleri ve kripto para borsası Coincheck’in 500 milyon$ değerinde bir hırsızlığa maruz kaldığı gelişmeler esnasında 6 Ocak’ta son iki ayın en düşük değeri 6.000$ seviyesini test ettikten sonra son günlerde kademeli bir şekilde yükseliyor.

İyileşmelere rağmen, bitcoin’in fiyatı bu yılın başından bu yana yaklaşık %20 aşağıda bulunuyor.

Ancak Güney Kore ülkedeki kripto para ticaretinin devam etmesine izin verdiklerini, yatırımcıların korktuğu yönde bir yasaklama gelmeyeceği sinyallerini verdikten sonra piyasa hissiyatı iyileşti.

Geçtiğimiz hafta ABD finansal düzenleyicilerden gelen ılıman açıklamalar da ayrıca fiyatları destekleyen başka bir unsur konumunda.

ABD Hazine Sekreteri Steven Mnuchin’in yorumlarının yankıları olarak düzenleyiciler bitcoin’in suç faliyetleri için kullanıldığına dair endişeler olduğunu belirtti.

Diğer majör kripto paralar da düşük işlem görüyor, Dünya’nın en büyük ikinci kripto para birimi Ethereum yaklaşık %0,88 düşerek 931$ oldu.

En büyük üçüncü kripto para birimi Ripple ise %1,32 kaybederek 1,09$’dan işlem gördü.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Bitcoin Ocak Ayından Beri İlk Defa 11.500$ Seviyesini Test Etti - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Altcoin Kurucularının Kendilerine Yüz Binlerce Gizli Koin Yarattıkları Ortaya Çıktı Ünlü analistten Bitcoin için 4.400 dolar senaryosu geldi! Bitcoin’de beklenen altın çapraz çok yakın Bitcoin 2019’un en yüksek seviyesinde: Sıcak Bitcoin tahminleri Bitcoin borsası Binance kapılarını kurumsal yatırımcılara açıyor Analiz: Litecoin’deki artış devam ederse Bitcoin 5600 dolara kadar yükselir

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır